Senoji Japonijos sostinė – Osaka

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Norintys aplankyti ne tik esamą, bet ir buvusią tekančios saulės šalies sostinę, turėtų savo atostogų kryptimi pasirinkti Osaką. Kelionė į Osaką gali būti labai panaši kaip ir renkantis skrydį į Tokiją, tačiau ir skirtumų netrūksta. Senojoje sostinėje kur kas daugiau kultūrinių ir istorinių objektų, kuriuos būtina aplankyti.

Pigus arba geriausias laikas kelionei

Ieškodami kelionės į Osaką turėtumėte apsispręsti, norite vykti geriausiu metu ar tuomet, kai čia viskas pigiau. Geriausiu laiku laikomas pavasario vidurys (vėlyvas kovas – balandis) bei ruduo (spalis – lapkritis), kuomet Osaka nusidažo rudens spalvomis. Tuo tarpu pigiausia įprastai yra gegužės mėnesio pabaigoje ar rugsėjį, kuomet čia mažiausiai turistų ir nėra jokių ypatingų progų. Įvairių pasiūlymų galima sulaukti ir žiemą, tačiau tai gana šaltas periodas, dėl to nerekomenduojamas kelionėms į Osaką.

Osakos pilis – žymiausia vieta apylinkėse

Norintys pamatyti kažką įspūdingo turėtų rasti laiko pažinčiai su Osakos pilimi. Tai ne tik didinga pilis su istorine ekspozicija, bet ir puikus parkas, kuriame galima atsipūsti pasivaikščiojus ar esant karštam orui. Nuo Osakos pilies siūloma paplaukioti laiveliu, taip susipažįstant su miestu, pamatant modernaus miesto statinius ir visai šalia stūksančią pilį, galite palyginti, kuo skiriasi ir kuo yra panašios skirtingos upės pusės.

Modernių, šiuolaikinių lankytinų vietų gerbėjams turėtų patikti Japonijos Universal Studios – japoniško kino parkas. Įspūdį palieka ir Osakos akvariumas, kurį lankytojai vertina geriausias balais ir rekomenduojama senosios Japonijos sostinės lankytojams šio objekto nepraleisti.

Yra ką paragauti

Jokios atostogos Osakoje be vietos maisto neapsieina. Tai vienas iš mėgstamiausių keliautojų tikslų. Siūloma paragauti koldūnų su aštuonkojų gabalėliais (Takoyaki), keptų kopūstų pyrago (Okonomiyaki) ar įvairių rūšių maisto vėrinukų (Kushikatsu). Ieškant vietos užkąsti, ypač šiek tiek skubant, siūloma apsilankyti Soemon-cho, Hozenji-yokocho ar Dotonbori kvartaluose, kur visa aibė maitinimo įstaigų.

Naktinis gyvenimas Osakoje taip pat labai aktyvus, todėl nesunkiai rasite patrauklų klubą. Ypač jų daug jau minėtame Dotonbori kvartale, tad jei lankotės greta jo ir mėgstate naktinį gyvenimą, vertėtų paaukoti keletą savo miego valandų ir pasilinksminti – tai puiki patirtis Japonijoje.

Kansajaus kelionių pasas padės sutaupyti

Norintiems keliauti po Osaka ir Kansajaus regioną vertėtų įsigyti specialų keliautojo pasą, kuris leis keliauti be papildomų išlaidų. Žinoma, tai aktualu tik tuo atveju jei rinksitės viešąjį transportą, o ne taksi ar privačių vairuotojų paslaugas ir keliausite tikrai daug.

Jei po miestą patogiausia keliauti viešuoju transportu, tai pasiekti Osaką lengviausiai skrydžiais į Kansajaus arba Osakos oro uostus. Pigūs skrydžiai į Osaką retas atvejis, tačiau jei suplanuosite kelionę iš anksto ar pasirinksite skrydį su daugiau persėdimų, galite sutaupyti net iki pusės sumos. Taigi, jei planuojate kelionę po kelių mėnesių į Japoniją – laikas ją planuoti jau dabar.

Atvykę į Osaką aplankykite ir kitus miestus

Planuodami atostogas Osakoje skirkite tam šiek tiek daugiau laiko ir aplankykite daugiau Japonijos miestų, kurie turi daug bendro, tačiau kartu yra ir labai skirtingi. Vertėtų aplankyti Tokiją, Kyoto, o jei domitės pilimis – Himeji pilis Jus paliks be žado.