Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 03d.

Saulėtas Sicilijos oras, nuostabūs vaizdai ir paplūdimiai, turtinga virtuvė, istorija ir architektūra ištisus metus traukia daugybę turistų ir iš Europos.

Sicilija – autonominis Italijos regionas ir didžiausia Viduržemio jūros sala. Siciliją nuo žemyninės dalies skiria tik siauras Mesinos sąsiauris, todėl į šią salą lengva ir patogu patekti keliaujant keltu iš Italijos.

Sicilijoje gyvena virš 5 milijonų gyventojų, dauguma jų kalba sicilietiškai ir itališkai. Vietinė valiuta – eurai.

Pramogos visus metus

Sicilijoje tipiškas Viduržiemio jūros klimatas su švelniomis ir drėgnomis žiemomis bei sausomis ir karštomis vasaromis. Būtent čia užfiksuota aukščiausia temperatūra Europoje! O ir vidutinė dienos temperatūra čia siekia +44 °C.

Sicilijoje sumišusi krikščionybė ir pagonybė ir kiekvienas, net ir pats mažiausias miestas turi savo šventąjį globėją bei rengia jo garbei skirtą šventę. Todėl Sicilijoje gausybė išskirtinių švenčių, festivalių kuriuos lydi tradiciniai šokiai, koncertai, vietiniai patiekalai, meno kūrinių parodos.

Vasarį Sicilijoje vyksta Migdolų žydėjimo festivalis – rengiama šviesų šventė ir įvairūs muzikiniai pasirodymai. Atkeliavus gegužę į Noto miestelį, Jūsų atostogos Sicilijoje bus nuspalvintos L’Infiorate šventės, kurios metu menininkai gatvėse iš gėlių kuria fantastiško grožio ir detalumo mozaikas. Puikiausia proga atsivežti suvenyrų ir dovanų iš Sicilijos – spalį Zafferana Etnea miestelyje vykstantis festivalis.

Kelionė į Siciliją Kalėdų laikotarpiu puikus metas pasigrožėti papuoštomis bažnyčiomis, aktorių pasirodymais, įsigyti tradicinių saldumynų, tokių kaip panettone (saldi milanietiška duona).
Ką aplankyti Sicilijoje?

Populiariausi Sicilijos miestai – Palermas, Katanija, Sirakūzai ir Ragusa, Taormina, todėl norintys pajausti tikrą sicilietišką dvasią ir pamatyti gražiausius miestus, kelionės į Siciliją metu turėtų apsilankyti bent jau juose.

Palerme – didžiausiame ir svarbiausiame Sicilijos mieste galite pamatyti didžiausius Italijos teatro ir operos namus Massimo. Mieste gausybė viduramžių ir barokinių vienuolynų, pilių, įstabaus grožio Palermo katedra. Nepraleiskite progos užsukti į vietinius šurmuliuojančius ir gausybę maisto prekių siūlančius vietinius turgelius VucciriaBallarò ir kt. miesto gatvėse.

Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktuose Sirakūzuose ypač pastebima graikų kultūros įtaka – čia rasite gausybę didingų amfiteatrų, Atėnės Šventyklos griuvėsius.

Būdami Sicilijoje nepraleiskite progos gyvai pamatyti aukščiausią aktyvų ugnikalnį Europoje – Etną. Nuo kalno atsiveria pritrenkianti panorama į rytų Sicilijos kraštovaizdį.

Sicilija garsėja fantastiško grožio paplūdimiais. Vienus iš žymiausių ir gražiausių pamatysite Zingaro gamtiniame rezervate ir Scala dei Turchi.

Ko paskanauti Sicilijoje?

Sicilietiška virtuvė itin turtinga ir įvairi – su daugybe vietinių vaisių, daržovių (pomidorų, artišokų, alyvuogių, citrusų ir kt.), jūros gėrybių, žuvies, mėsos ir sūrių. Būtinai atsivėsinkite vietiniais ledais ir paragaukite sicilietiškų desertų: cannoli (keptos tešlos ritinėlių su rikota sūriu), biancomangiare, biscotti nenesicuccìa ir kt.

Čia, kaip ir visoje Italijoje, gausu tradicinių makaronų patiekalų bei vyno. Kai kurie vynai gaminami iš unikalių salos vynuogių rūšių, pavyzdžiui, Nero d`Avola vynas iš barokinio Noto miesto.
Susisiekimas Sicilijoje

Sicilijoje yra 3 pagrindiniai oro uostai: Palermo, Katanijos, Trapani. Iš jų norimą miestą galite pasiekti traukiniais ar autobusais (šie važinėja kas 30 min.). Tarp pačių miestų patogiausia keliauti autobusais arba išsinuomavus automobilį.

Skrydžiai į Siciliją

Tiesioginiai ir pigūs skrydžiai į Siciliją (Trapani oro uostą) vykdomi iš Kauno oro uosto, RaynAir avialinijų. Skrydžio trukmė – apie 3,5 val. Taip pat galima rinktis ir užsakomuosius reisus, ir reguliariuosius skrydžius su persėdimais.