Singapūras – galingoji Azijos miniatiūrinė valstybė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Malajų salynas paliko pačius pirmuosius įspaudus, o kolonializmo laikotarpiu pirmieji šiose nedidelėse teritorijose išsilaipino britų jūrininkai. Jie čia įkūrė svarbius uostus bei padalino teritorijas į svarbiausius rajonus: malajų, kinų, indų bei centrą. Šie rajonai šalyje išliko iki šių dienų. Per Antrąjį pasaulinį karą, mažąjį Singapūrą užėmė Japonija,trumpam išstumdama Didžiąją Britaniją. Nors po kiek laiko viskas grįžo į savas vėžes, Singapūro gyventojai pastebėjo britų silpnybes bei ėmė siekti nepriklausomybės nuo šios šalies. Gavęs nepriklausomybę, Singapūras pateko į didesnės kaimynės Malaizijos globą, tačiau to mažai, bet užsispyrusiai šaliai to nepakako ir 1965 metais tapo išdidžia respublika. Šiuo metu šalyje cirkuliuoja Singapūro doleris, o valstybinės kalbos yra keturios: malajų, tamilų, kinų bei anglų.

Pusiaujo perlas

Singapūras yra miestas-valstybė, įsikūrusi Pietryčių Azijoje, o beveik visą jo plotą ir užima sala-miestas Singapūras. Be pagrindinės salos, Singapūrui priklauso ir dar kelios mažesnės salos. Salos, besiribojančios su Malaizija bei Indonezija yra prie pat pusiaujo, todėl čia gyventnatys žmonės bei lankytojai turi galimybę džiaugtis visus metus trunkančia vasara, bei visada vienodu nakties bei dienos ilgumu. Tropinio klimato pasekoje čia vyrauja 28 laipsnių karštis bei pakankamai dažnos gaivinančios liūtys. Kalnais šalis pasigirti negali, tačiau viską atstoja nepakartojamo grožio miškai ir paslaptingi pelkynai. Kelionė į Singapūrą labiausiai rekomenduojama nuo vasario iki spalio mėnesio, nes šiuo metu vyrauja sausasis laikotarpis.

Singapūras, Singapūras

Singapūras su tokio paties pavadinimo didžiausiu pagrindiniu miestu – sostine yra pietryčių Azijos ekonomikos, estetikos ir švaros perlas. Žmonės čia taip pat visada paslaugūs, pozityvūs ir besišypsantys, o šypsotis yra dėl ko – Singapūras yra vienas pirmųjų pagal bendrą vidaus produktą žmogui. Mieste išvysite moderniausius pastatus, atspindinčius džiugius saulės spindulių žaismus bei skubančius ofiso žmones. Visas miestas alsuoja modernumu bei vakarietiška prabanga, sumišusia su multinacionalinėmis gyventojų tradidijomis bei pastarųjų rajonais. Moderniaisiais metro žaibo greitumu galėsite nuvykti į China Town, Mažają Indiją arba Arab Dictrict. Kiekviena iš šių vietų savaip ypatinga ir įdomi skirtingais gyvenimo ritmais, kvapais ir garsais.

Sentosa

Pabuvojus ištaigingajame Singapūre reikėtų leistis į kelionę Sentosos salos link. Tai padaryti galima autobusu, tačiau atostogos Singapūre bus dar įspūdingesnės išbandžius kitą turistų dievinamą keliavimo būdą – funikulierių. Juo iš pat Pasaulio Prekybos centro pastato pateksite tiesiai į Sentosą. Čia įrengti paplūdimiai su atvežtiniu baltu smėliu, tačiau palmės bei nuostabus vandenyno vaizdas – tikri ir visa tai sukuria pusiau dirbtinį, bet vis tiek ypač jaukų rojaus pojūtį.

Ką dar nuveikti

Visa Singapūro šalis garsėja milžiniškais prekybos centrais su šimtais kavinių, drabužių bei technikos parduotuvių. Kad ir kaip bebūtų keista, daugelyje jų kainų neišvysite, tai tikri ir nesuvaidinti mėgstančių derėtis kovos ringai. Tačiau čia dirba tikri šios srities profesionalai, todėl jeigu esate atlaidūs pirkėjai, geriau Singapūro dolerius palikite kavinėse. Be prekybos centrų čia yra daug dalykų, kuriuos galėsite nuveikti: Šiuolaikinio meno centras pasiūlys galybę parodų, vasaros pradžioje vyksta Tarptautinis Singapūro Meno festivalis, 3D ir 4D kino teatrai, didžiulis akvariumas, lazerių ir muzikos šou, apžvalgos bokštas Sentosoje – visa tai siūloma Jums Singapūre.

Sveika ir skanu

Atostogos Singapūre – tikras skanumynas. Šalis garsėja kaip viena iš sveikiausiai besimaitinančių, kurių daugelio patiekalų pagrindas yra ryžiai, daržovės ir žuvis. Išbandykite aštrios kokosų sriubos Laksos. Turėsite galimybę pasirinkti: Laksa su vištiena, jūros gerybėmis, arba daržovėmis – rojus Jūsų lėkštėje. Taip pat nepraleiskite progos išbandyti tradicinio Singapūro kebabo su austrėmis, krevetėmis bei riešutų padažu.

Keliavimas Singapūre

Singapūras garsėja patikimais moderniais ir labai nebrangiais metro bei traukiniais. Taip pat galite keliauti autobusais, taksi, bei skrydžiais iš vienos salos į kitą, tačiau skrydžių kainos yra žymiai didesnės, nei kelionių žeme.

Skrydžiai į Singapūrą

Skrydžiai vyksta iš Vilniaus ir Kauno oro uostų, su persėdimais Frankfurte, Vienoje, Paryžiuje ir kituose oro uostuose. Kelionė užtrunka apie dvidešimt valandų, priklausomai nuo persėdimų. Pigūs skrydžiai į Singapūrą yra siūlomi Lufthansa bei kitų oro linijų.