Slovėnija

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Neįtikėtina šalis su neįtikėtina istorija, kurios teritorijoje stūkso kalnai, vilnija upės, o jos krantus skalauja jūrą. Ypatingai juokauti mėgstanti šalis, kuri tuo pačiu yra tikra Europos vertybių įkūnytoja. Daug sunkumų, lygiai taip pat, kaip ir Lietuva patyrusi Slovėnija yra kelionės tikslas, kurį pasiekti yra rekomenduojama visiems.

Istorija

Valstybė, kurią supa – Kroatija, Austrija, Italija, Vengrija ir kurios krantus skalauja Adrijos jūra – tai Slovėnija. Valstybė ilgą laiką gyvavo tik kaip Šventosios Romos Imperijos dalis. Visgi po Pirmojo Pasaulinio karo 1918 metais slovėnai, kroatai ir serbai įkūrė naują valstybę – Jugoslaviją. Po prasidėjusio nepasitenkinimo komunistine santvarka Jugoslavijoje – sąjunga subyrėjo ir taip 1991 metais žemėlapyje atsirado Slovėnija. Šiuo metu Slovėnijoje vyrauja parlamentinė demokratija, šalies valiuta – euras.

Geografija

Valstybė ribojasi su keturiomis Europos šalimis, taip pat turi 47 kilometrų pločio pajūrio ruožą, todėl automatiškai gali vadintis jūrine valstybe. Taip pat į valstybės teritoriją savo koją yra pastačiusios ir didžiosios Alpės, kurių dėka aukščiausia šalie vieta – Triglavas , kuris siekia 2.5 kilometro virš jūros lygio. Visa šalies teritorija yra pakankamai kalnuota, kada vidutinis aukštis virš jūros lygio siekia 300 metrų. Taip pat per šalį vilnija du Dunojaus intakai – Sava ir Drava.

Miestai

Kelionės į Slovėniją metu nepamirškite aplankyti didžiųjų valstybės miestų: sostinės – Liublianos, taip pat Mariboro ir Velenės. Apsilankykite šiuose senoviniuose miestuose, iš kurių seniausias – Mariboras rašytiniuose šaltiniuose buvo pažymėtas dar 12 amžiuje, o dabar klesti, kaip daugelio Slovėnijos pramonės industrijų sostinė.

Pramogos/ Kultūra

Atostogos Slovėnijoje gali tapti puikiu pretekstu apsilankyti vietose ir renginiuose apie kuriuos jums neteko girdėti. Pradedant nuo paprastų dalykų: Slovėnijoje galite užsiimti kalnų sportu. Slidinėjimas, kopimas arba šiaip vaikščiojimas yra atrakcijos, kuriomis galite užssiimti Slovėnijoje, tačiau, jeigu jums labiau patinka azartiniai žaidimai, siūlyčiau apsilankyti viename iš daugelio kazino, kurių Slovėnija turi daugiausiai 1000 žmonių visoje Europoje. Jeigu domitės muzika, tuomet Kelionė į Slovėniją vasaros metu yra būtina, kadangi tuo metu vyksta net du muzikos festivaliai: „Ljublianos Vasaros Festivalis“ bei „Lent‘o Festivalis“. Na, o jeigu esate komedijų ir komikų gerbėjas – apsilankykite „Punch Festival“, kuris yra stand up‘o ir kitokio pobūdžio humoro festivalis.

Virtuvė

Slovėnija garsėja savo virtuve, tad lengvai rasite, tai, ko dar nesate skanavę. Šalies virtuvė susiformavo dėl vengriškų bei itališkų įtakų, kurias vėliau kiek pakoregavo Viduržemio jūros bei balkanų virtuvės. Minestonę geriau žinote, kaip itališką sriubą, tačiau šis patiekalas, tiksliau vienas iš jo variantų, yra plačiai paplitęs Slovėnijoje ir yra įgavęs tradicinio slovėnų virtuvės nario vardą. Taip pat Slovėnijos virtuvei yra būdingi įvairūs troškiniai, proščiuto. Slovėnų nacionalinis desertas – sloksniuotas riešutų keksas.

Kelionė

Kelionė į Slovėniją lėktuvu užtrunka maždaug keturias valandas ir reikalauja vieno persėdimo. Skristi galima iš Vilniaus oro uosto, nors pastarasis gabena tik su persėdimu. Skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Austrian Airlines bei Lufthansa. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Slovėniją.