Splitas – Adrijos jūros uostas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 22d.

Kerintis gamtos grožis ir istorinis paveldas susipynęs Adrijos jūros uoste Splite. Uolėtame pusiasalyje įsikūręs Kroatijos didmiestis kvieste kviečia pajausti Viduržemio jūros regiono dvasią ir susipažinti su dar senovės Graikijos laikus menančia istorija. Atostogos Splite su mandagiais ir šiltais kroatais, kurie nuolatos stengsis dėl jūsų, sukurs įsimintinos ir malonios viešnagės įspūdį.

Ką verta pamatyti Splite

Miesto archeologiniai šaltiniai liudija apie gyvenvietę įsikūrusią dar senovės graikų klestėjimo laikotarpiu. Tačiau miesto pradžia laikomas Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų pastatymas III amžiuje. Prabangūs rūmai yra įspūdingo grožio ir dydžio statinys. Savo unikalumu stebinantys visą pasaulį, todėl įtraukti UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Iki mūsų dienų yra išlikę 1-2 metrų storio kolonomis išpuoštos sienos, auksiniai, sidabriniai vartai ir bokštai. Šalia stovinti katedra su varpinė, pradžioje buvo Romos imperatoriaus mauzoliejus.

Taip pat puikiai išsilaikęs stovi ir Diokletiano akvedukas. Dirbtinis kanalas vandeniui tiekti yra net 9 kilometrų ilgio, prasideda ties Jadro upės ištakomis. Aukščiausioje vietoje jis iškilęs virš 16 metrų, jo liekanas galima pamatyti šalia buvusios antikinės Solonos.

Splitas gausus muziejais sukaupusiais romėnų, ankstyvųjų krikščionių, viduramžių epochų radinius; liaudies amatininkų darbus, žemėlapių, nuotraukų, meno dirbinių ir kriauklių kolekcijas.

Paplūdimiai ir poilsis

Splitas garsėja gražiais ir sutvarkytais paplūdimiais. Nemažai jų įsikūrusiu ir prie gyvenamųjų rajonų, ir prie turistinių objektų, ir truputį atokiau nuo centrinės miesto dalies. Tad atitiks ir norinčių pajusti kroatišką gyvenimo ritmą, ir norinčių pailsėti skonius. Esant karštoms dienoms galima iš kavinių išsinuomoti paplūdimio kėdę už 3-4 eurus. Dieną galima pasideginti ir pailsėti, o naktį pašėlti paplūdimio vakarėliuose!

Virtuvė

Uosto virtuvės kultūroje dominuoja švieži jūros gėrybių produktai. Žuvis, austrės, krevetės, omarai ir moliuskai restoranus pasiekia nešaldyti, tiesiai iš nedidelių žvejybinių laivų. Aukštos kokybės Adrijos žuvis ypatingai vertinama visame pasaulyje.

Kiti žymiausi kroatų valgiai – kepta mėsa, rūkytas Dalmatijos kumpis, avies pieno sūris ir paprikomis pagardintas saliamis. Tai išskirtinio skonio ir aromato patiekalai, kurie kelionės į Splitą patyrimus padarys dar labiau įsimintinus.

Taip pat, vertėtų paragauti ir vietinių gėrimų: įvairiausių baltų vynų ir kroatiškos naminės degtinės – rakijos, kurios galite rasti įvairiausių rūšių, nuo riešutinės iki apelsininės!

Nepamirškite, kad kroatai itin vaišinga tauta. Prieš įtikindamas Jus įsigyti maistinius produktus prekeivis būtinai surengs nedidelę degustaciją, atsuks ir įpils, atvers ir įdės, paaiškins įvairiausius niuansus, kad būtiniausiai įsirinktumėte Jums tinkamiausią prekę.

Naktinės pramogos Splite

Dieną praleidę tarp istorinių objektų, naktimis taip pat nenuobodžiausite. Splite naktimis vyksta intensyvus naktinis gyvenimas. Čia gausu naktinių klubų ir barų, siūlančių įvairiausias programas. Svarbu paminėti, miestas garsėja įspūdingais vakarėliais paplūdimiuose, ant skaidriosios Adrijos krantų, kurie yra visai šalia miesto centro!

Susisiekimas

Splitas yra didžiausias Dalmantijos regiono miestas, labai svarbus Adrijos jūros uostas. Iš čia galima nuplaukti į beveik 1000 Kroatijos salų, Italiją, Graikiją. Netoliese yra ir kiti svarbūs Kroatijos gamtos objektai Plitvicos ežerai ir Krkos nacionalinis parkas. Su jais padės susisiekti išvystytas autobusų ir traukinių tinklas. Taip pat puiki alternatyva išsinuomoti automobilį.

Viešasis susisiekimas mieste labai patogus ir sezono metu veikia beveik iki vidurnakčio. Vienos kelionės kaina miesto zonos ribose yra 9 kunos (1,17 euro arba 4 litai).

Skrydžiai į Splitą

Pigūs skrydžiai į Splitą – puikus būdas praleisti įdomų ir įsimintiną laiką Kroatijoje neišleidžiant daug pinigų. Skrydžius į Dalmantijos didmiestį vykdo Croatia Airlines, Wizzair aviakompanijos. Kelionė į Splitą – nepamirštama Adrijos jūros patirtis. Pigiausius ir patogiausius skrydžius rasite su mūsų svetainės Greitai.lt skrydžių paieškos įrankiu. Mes pasirūpinsime pigiais skrydžiais, o jūs pasirūpinkite puikai nuotaika!