Stambulas – Turkijos istorinė širdis

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Europai priklausantis, bet Azijos spalvomis žėrintis didžiausias Turkijos miestas Stambulas vadinamas kultūrine, ekonomine ir istorine šalies širdimi. Kelionė į Stanbulą primins turkišką pasaką dėl fantastiškos architektūros, gamtos ir rytietiško paslaptingumo.

Stambulas įsikūręs Turkijos šiaurės vakaruose, abipus Bosforo sąsiaurio, kuris pereina į Marmuro jūrą. Miesto ribos eina ir Europos, ir Azijos žemynais, tačiau geografiškai miestas priskiriamas Europai. Stambule gyvena virš 13 milijonų gyventojų – tai vienas iš labiausiai apgyvendintų pasaulio miestų.

Klimatas ir kasmetiniai renginiai

Dėl ypatingos geografinės padėties Stambulas patenka į Viduržemio, drėgno subtropinio ir vandenyno klimato zonas. Vasaros čia karštos ir tvankios, su perkūnijomis (aukščiausia vidutinė temperatūra +27°C), o žiemos – švelnios ir gana drėgnos (vidutinė dienos temperatūra +9.3°C ). Pavasario ir rudens orai švelnūs, tačiau nelabai prognozuojami…

Ištisus metus Istanbule vyksta gausybė festivalių ir meno renginių, todėl bet kuriuo metų laiku suplanuota kelionė į Istanbulą pažers įdomios veiklos.

Pavasarį mieste vyksta Tarptautinis Istanbulo filmų festivalis, Tulpių žydėjimo festivalis. Birželį čia šurmuliuoja Tarptautinis Istanbulo muzikos festivalis. O liepą rengiamas Tarpžemyninis plaukimas per Bosforo sąsiaurį, kuriuo metu drąsus plaukikai įveikia 7 km ruožą per sąsiaurį.

Kelionė į Stanbulą nustebins ir tradicinėmis musulmoniškomis šventėmis Seker Byram („Cukraus festivaliu“) ir Kurban Byram („Pasiaukojimo festivaliu“). Seker Byram švenčiama po Ramadano mėnesio, turkai sveikina vieni dovanodami saldumynus ir dovanėles.

Ką pamatyti Stambule?

Miestas garsus savo bizantinio stiliaus architektūra, todėl kelionės į Stambulą neįmanoma įsivazduoti be pagrindinių miesto architektūros pasididžiavimų aplankymo.

Būdami čia būtinai pasigrožėkite vienu iš žymiausių šalies objektų, bizantinės architektūros šedevru – Sofijos soboru su puošniu kupolu. Soboro grožis ir didingumas labiausiai atsiveria patekus į jo vidų.

Mieste yra žymūs, didingieji Topkapi rūmai su gausybe mečečių, turkiškų vonių, fontanų. Taip pat Stambule turistus stebina ir Bazilikos cisterna – VI a. pastatyta vandens saugykla, pribloškianti įspūdingomis kolonomis.

Jeigu norite pajausti tikrą rytietišką atmosferą, apsilankykite šurmuliuojančiame miesto turguje Grand Bazaar, norintiems išbandyti vandens malonumus ir atsipalaiduoti, siūlomepasimėgauti turkiškomis pirtimis hamams. Seniausios pirtys Aga hamam pastatytos net 1454 m.

Ko paskanauti Stambule?

Stambulas – puiki vieta maisto mylėtojams, kadangi turkiška virtuvė itin turtinga ir lepinanti gomurį. Jokia kelionė į Stambulą neįsivaizdeuojame be apsilankymo meyhane ar tavernoje, kur ragaujami mezes – įvairūs nedideli užkandžiai. Čia verta paragauti hamsi – kukurūzų miltuose apkeptų ančiuvių bei tikrų, vietinių kebabų kuyu kebabı. Desertui paragaukite tavuk gogsu– itin švelnaus pieniško pudingo ir baklava – sluoksniuotos tešlos ir riešutų deserto.

Iš gėrimų Stambule verta paskanauti tikros turkiškos kavos, airano ir raki (spiritinio, anyžių skonio alkoholinio gėrimo)

Susisiekimas Stambule

Miestas turi du tarptautinius oro uostus, didžiausias iš jų Istanbul Atatürk . Pigūs skrydžiai į Stambulą dažniausiai vykdomi į antrąjį Sabiha Gökçen International oro uostą. Iš oro uostų miesto centrą lengvai pasieksite autobusu, metro, taksi.

Stambule ypač geras susisiekimas – čia galite keliauti ir autobusais, metro, traukiniais, tramvajais, ir funikulieriais, keltais, vandens taksi. Mieste yra du lyniniai tramvajai – iš jų galite pasigrožėti nuostabia Stambulo panorama.

Skrydžiai į Stambulą

Tiesioginius pigius skrydžius iš Vilniaus ir Kauno į Stambulą vykdo Ukraine International Airlines , Airbaltic, Turkish Airlines avialinijos. Skrydžio trukmė apie 2 val. 25 min.

Geriausius ir pigiausius skrydžių į Stambulą pasiūlymus rasite mūsų svetainėje!