Svajonių šalis JAV – skirtinga ir panaši

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Apie JAV kalbama įvairiai: vieniems tai svajonių šalis gyventi, kiti svajoja po ją pakeliauti, dar kitiems tai tik dar vienas plotas žemėlapyje, tačiau žiūrint plačiau, domina daugybę žmonių, o grįžę atsiliepia labai įvairiai, nes lankosi skirtingose šalies vietose, kurios gali būti net labai skirtingos, nors ir kažkuo panašios.

Apie JAV kalbama įvairiai: vieniems tai svajonių šalis gyventi, kiti svajoja po ją pakeliauti, dar kitiems tai tik dar vienas plotas žemėlapyje, tačiau žiūrint plačiau, kelionė į JAV domina daugybę žmonių, o grįžę atsiliepia labai įvairiai, nes lankosi skirtingose šalies vietose, kurios gali būti net labai skirtingos, nors ir kažkuo panašios.

50 valstijų, kurias verta pamatyti

Nors vienos kelionės į JAV metu visų 50 valstijų pamatyti nepavyks, kiekvieną jų verta aplankyti jei tik yra tokia galimybė. Kiekviena valstija turi kažką savito, gali net skirtis kalba, nors nacionalinė (tačiau ne valstybinė) yra anglų kalba. Štai Havajuose dauguma žmonių kalba havajiečių kalba, nors pastaraisiais metais ir atvyko nemažai žmonių iš žemyninės JAV dalies, o į Šiaurę nutolusioje Aliaskoje vis dar vartojama nemažai senųjų kalbų, kuriomis kalba vietos eskimai, aleutai bei indėnai. Kitose valstijose taip pat galima sutikti savitų kalbų, skiriasi ekonomika, išvystytos skirtingos sritys, net gi žmonių pomėgiai akivaizdžiai gali skirtis.

Net kelios klimato juostos

Dėl nemažo valstybės ploto, klimatas JAV yra net kelių skirtingų juostų. JAV pastebimas žemyninis, tropinis, alpinis, sausas, pusiau sausas, subtropinis, Viduržemio tipo, jūrinis klimatas. Taigi, keliaujant po Ameriką vertėtų pasidomėti kiekvienos planuojamos aplankyti valstijos klimatu ir tam pasiruošti. Be to, gali tekti susidurti su ekstremaliomis oro sąlygomis, tarp kurių uraganai, tornadai, potvyniai.

Obuolių pyragas, beisbolas ir vėliava

Trys svarbiausi Jungtinių Amerikos Valstijų kultūros simboliai yra obuolių pyragas, beisbolas ir šalies vėliava. Tačiau pati šalis yra labai įvairios kultūros, nes čia gyvena daugybė etninių grupių, tautų, kurios paiso savo tradicijų ir vertybių. Didelė dalis gyventojų atsikėlė į JAV per pastaruosius penkis šimtmečius, tad tai gana jaunas regionas, nors anksčiau ir būta vietinių gyventojų (indėnų ir havajiečių). Tuo tarpu JAV kultūra yra vadinama Vakarų kultūra ir ją kopijuoti bando nemažai kitų valstybių.

Ne tik greitas maistas ir kava išsinešimui

Nors JAV laikoma greito maisto bei maisto ir gėrimų išsinešimui tėvyne, čia vyrauja ne tik toks maistas. Vietos gyventojai mėgsta barbekiu, vertinamas kinų, meksikiečių bei italų maistas. Populiarėjant sveikai gyvensenai atsiranda vis daugiau vegetariško ir veganiško maisto restoranų, populiarūs jūros gėrybių restoranai.

Vietinis gėrimas – burbonas, tačiau populiarus alus, vynas. Atkreipkite dėmesį, kad JAV alkoholio vartojimas yra griežtai prižiūrimas įstatymų, o legalus amžius vartoti alkoholį yra gana aukštas – 21 metai ir bet kur galite būti paprašyti įrodyti savo amžių norėdami įsigyti gėrimų ar net patekti į barą, o kai kurios valstijos griežtai draudžia nepilnamečiams būti gėrimų parduotuvėse bei baruose, taip pat naktiniuose klubuose.

Populiariausia keliauti lėktuvu

Po JAV patogiausia, o dėl to ir populiariausia keliauti lėktuvu. Taip pat, tai patogiausias būdas pasiekti šalį iš Europos. Pigūs skrydžiai į JAV tapo realybe ir dėl to ši šalis tampa patrauklesne kelionių kryptimi. Kiekvienoje valstijoje yra bent keli oro uostai, tad pasiekti savo kelionės tikslą nebus labai sunku, tačiau priklausomai nuo miesto skirsis kelionės trukmė bei kaina. Kiek sunkiau pasiekti mažesnius miestus, nutolusias valstijas ar užjūrio teritorijas, tokias kaip Mergelių Salos.

Miestuose dažniausiai išvystytas viešasis transportas. Didmiesčiuose siūloma naudotis metro, labai populiarūs taksi, kai kur patogiau autobusais, keli miestai naudoja tramvajus, kurie JAV kur kas mažiau paplitę nei Europoje.

Nedidelius atstumus tarp miestų galima įveikti traukiniais, autobusais, tačiau esant kelis šimtus kilometrų siekiančiam atstumui verčiau rinktis skrydį lėktuvu. Vietiniai skrydžiai dažnai būna labai nebrangūs, ypač jei skrendate be registruoto bagažo.

Keliauti po JAV patogu dėl modernių transporto priemonių, suprantamų ženklų, turistams pritaikytų lankytinų objektų, viešbučių ir kitų viešų vietų. Be to, dauguma žmonių yra labai paslaugūs, dėl to kilus neaiškumams ar pasiklydus galima drąsiai klausti kelio ar kreiptis pagalbos. Jei žmogus negalės Jums padėti, nukreips tinkama linkme. Taip pat verta žinoti, kad kelionės po JAV yra saugios, tačiau yra vietų, kurių vertėtų vengti, dažniausiai tai žemos reputacijos miegamieji rajonai dideliuose miestuose.