Tailandas – egzotika, paplūdimiai, kokosai bei šiltoji saulė

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 10d.

Nuostabiojo Tailando istoriją pradėjo rašyti tajų gentys pirmame tūkstantmetyje. Tajai sukūrė savo karalystes, žymiausia jų trumpai klestėjusi Suchotajaus ir ilgiau gyvavusi Ajutaja karalystės, kurios nuolat aršiai kovėsi dėl savo žmonių bei teritorijų su kitomis nedraugiškai nusiteikusiomis kaimynėmis. Tuo metu, kai daugeliui šalių, kartu ir Tailandui grėsė viską šluojantis Europos kolonializmas, ji liko vienintelė šalis, sugebėjusi to išvengti. Po šių įvykių, Tailandas daugiau nei pusamžį buvo vandomas kariškių, kol buvo įvesta demokratinė sistema. Ilgus amžius nusistovėjusioms karalystės tradicijoms demokratija nebuvo artima, taigi 2006 metais smarkusis Tailadas tapo konstitucine monarchija. Tai neišpasakytai saugomų tradicijų šalis su per ilgus tūkstantmečius istorijos nenužudyta tajų kalba bei valiuta – batu.

Gražuolė gamta

Tailandas karaliauja pietryčių Azijos platybėse, Indokinijos ir Malakos pusiasaliuose bei ribojasi su Laosu ir Kambodža rytuose, Tailando įlanka ir Malaizija pietuose, Mianmaru vakaruose. Grožio palytėto Tailando krantus vakaruose skalauja šiltoji Andamanų jūra, o rytuose – įspūdinga Siamo įlanka. Šalies teritorija driekiasi išilgai nuo šiaurės į pietus, taigi dėl klimato, etninių grupių bei reljefo įvairovės, margasis Tailandas yra suskirstytas į penkis pagrindinius regionus: Šiaurės, Šiaurės-Rytų, Centrinį, Rytų pakrantę bei Pietų. Kiekvienas regionas savaip ypatingas, savaip išskirtinis ir nė vienas jų nestokoja įspūdžių svečiams. Be melsvųjų vandenų, Tailandas gali pasigirti ir gražuoliais žaliujančiais miškais. Šiaurinėje dalyje plyyti tropiniai galiūnai, o pietuose, kur žymiai didesnis oro drėgnumas, vyrauja tropiniai visažaliai miškai.

Miestai ir jų malonumai

Nuostabusis, senas ir modernus Bankokas – kilmingoji Tailando sostinė. Šviesos ir paslapties sklidini Didieji rūmai ir Wat Prakeaw atveria vartus visiems, kuriuos bent kiek žavi architektūra. O šių rūmų architektūra negali nežavėti – tai buvo Thai karaliaus namai ir karališkasis teismas, kuriuose gyvena stebuklingoji šventa Budos statula, išskobta iš vienalyčio smaragdo luito. Vien pamačius šį kūrinį kelionė į Tailandą tampa nuodemės verta. Bankoke iš atminties neištrintinas unikalusis objektas yra ir plaukiantis turgus: dešimtys plūduriuojančių medinių valčių, pilnų šviežių vaisių, daržovių ir kvepiančių gėlių bei nuoširdumu trykštančios neįkyrių vietinių pardavėjų šypsenos – iš tiesų įspūdingas ir be galo mielas potyris. Kiekvieno širdį suminkštins apsilankymas Si Racha miestelyje, kuriame įkurtas tigrų zoologijos sodas. Išvysite įspūdingų pasirodymų, bei patys galėsite paglostyti ir pamaitinti tigrų jauniklius. Patajos mieste turėsite progą susipažinti su gerbiamiausiais tailandiečių gyvūnais – drambliais. Kartu su jais galėsite leistis į kelionę po Tailando džiungles, patogiai įsitaisę krepšiuose ant dramblių nugarų. Po ilgos maloniai varginančios dienos derėtų leisti sau atsipalaiduoti ir pajausti tradicinio tajų masažo malonumus, kurie geriausiai atliekami Bankoko mieste.

Ramybė prieš šėlsmą

Konservatyviojo tailando kita pusė – transvestitų šėlsmai, bet tai traktuotina tik iš gerosios pusės. Bankoke ir Patajoje yra įkurti transvestitų teatrai, pasižymintys įspūdingiausiais kostiumais, spalvomis, blizgesiu, muzika ir jokio vulgarumo ar ištvirkimo čia jokiu būdu nepamatysite. Tai meno žmonių rengiami šou vietiniams ir, žinoma, svečiams, kuriuos stebėti gali net vaikai. Jeigu ieškote ramaus poilsio ir romantiškumo dvelksmų, apsilankykite Samujo saloje, tituluojamoje „Meilės salos“ pavadinimu. Kokosų plantacijos, drugelių sodai, svetingi bei labai patogūs tradiciniai tajų namukai – pasakiškų atostogų definicija.

Lūžtantys stalai, pilni pilvai

Neįprastos daržovės vaisiai, gomurius švelniai deginančios prieskonių liepsnelės ir nepatirti kvapai susijungia ant egzotiškos Tailandietiško maisto lėkštės. Ryžiai, daržovės, česnakinė žuvis, marinuota aukščiausios rūšies kiauliena, čili, laimas, kokosų pienas, pomidorai, saldieji bazilikai ir atostogos Tailande bus nepralenkiamos nei vienu aspektu. Jeigu norite vakarieniaudami dar labiau priartėti prie tailandietiškų tradicijų, išbandykite Tailando alų!

Keliauti šalyje patogiausia

Šalyje keliauti galite vietiniais skrydžiais, autobusu, automobiliu, traukiniu. Po miestą galite judėti galite autobusu, taksi, tramvajumi – visos transporto priemonės patikimos. Tačiau jei nuspręsite keliauti patys vairuodami transporto priemonę, saugokitės neatsargių vairuotojų ir pasirenkite Tailando gatvių ritmams.

Skrydžiai

Skrydžiai į Tailandą užtrunka apie trylika valandų, priklausomai nuo persėdimų. Į šią šalį galite nuskristi iš Vilniaus oro uosto, su persėdimais Helsinkyje, Varšuvoje, ar kituose oro uostuose. Pigūs skrydžiai į Tailandą yra siūlomi Turkish Airlines, BalticAirlines, Ukraine International airlines, Finnair bei kitų oro linijų. Malonių įspūdžių.