Tamperė – Suomijos studentų miestelis

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Tamperė – miestas, esantis Suomijos pietuose, Pirkanmaa regione. Tai trečias pagal dydį šalies miestas, garsėjantis aukštosiomis technologijomis ir apsuptas natūralios suomiškos gamtos grožio – miškų ir dviejų didžiulių ežerų. Ežerus jungia Tammerkoski kanalas, einantis per miestą.

Tamperė laikomas labiausiai apgyvendintu Šiaurės šalių miestu, esančiu ne prie jūros. Čia iš viso gyvena apie 300 000 gyventojų, iš jų beveik 40 000 – studentai.

Klimatas ir kasmetiniai renginiai

Tamperė patenka į drėgno žemyninio ir subarktinio klimatų zonas. Žiemos čia šiaurietiškai šaltos – vidutinė temperatūra nuo lapkričio iki kovo yra žemesnė nei 0 °C. Sniego sezonas trunka 4-5 mėnesius. Vasaros čia švelnios, aukščiausia vidutinė temperatūra siekia +20.3°.

Birželį Tamperėje vyksta Pispala Schottische tarptautinis liaudiškos muzikos festivalis. Norintiems kelionės į Tamperę metu pasilinksminti, rekomenduojama keliauti liepą, kai čia šurmuliuoja Tammerfest miesto festivalis, trunkantis 5 dienas ir naktis. Tai populiariausias vasaros renginys, sutraukiantis daugybę muzikos megėjų ir lankytojų iš svetur. Lapkritį miestą nušviečia Tampere iliuminacijos – daugybė įvairiausių šviesų, lempučių ir girliandų.

Ką verta pamatyti Tamperėje?

Svarbiausia turistų traukos vieta – Särkänniemi  pramogų parkas, kuriame taip pat yra delfinariumas, apžvalgos bokštas  Näsinneula. Atostogos Tamperėje turi įtraukti ir kitų miesto įžymybių aplankymą: Tampere katedrą, rotušę, moderniąją Kaleva bažnyčią. Mieste įsikūręs ir vienas iš paskutiniųjų muziejų skirtų Leninui. Vaikams turėtų patikti Vakoilumuseo šnipų ir Mumių muziejai.

Tamperėje yra vienas iš seniausių Suomijos teatrų, veikiantis nuo 1904 m.

Norintiems ramaus poilsio, patiks Sorsapuisto, Näsinpuisto parkai šalia ežerų – čia puikios vietos surengti pikniką ir tiesiog pasivaikščioti grožintis gamta.

Ko paragauti Tamperėje?

Suomijoje Tamperė garsi Tamperės teatru ir Mustamakkara – kraujinėmis dešrelėmis (įdarytomis kiaulės krauju ir miežiais), kurios įprastai valgomos su bruknių uogiene. Tad kelionė į Tamperę neapsieis be suomiškos virtuvės patiekalų ir ypač šių dešrelių degustacijos. Autentiškiausias dešreles galima nusipirkti Tammelantori ar Laukontori turguje.

Suomių virtuvės patiekalai pasižymi šviežiais ir natūraliais ingredientais, kurie kinta priklausomai nuo metų laikų. Gausu patiekalų iš žuvies, vietinių uogų, mėsos. Lankantis Tamperėje verta paragauti lohikeitto (lašišos, porų ir bulvių sriubos, patiekiamos su krapais), žuvies pyrago kalakukko (ruginės duonos su žuvies įdaru), poronkäristys (keptos elnienos).

Geriausios vietos paskanauti tradicinių patiekalų: Pyörykkäbaar, Tapolan mustamakkarabaari, Heinätori ir kt.

Susisiekiams Tamperėje

Tamperėje yra Tampere–Pirkkala oro uostas, nuo miesto centro nutolęs 13 km. Į miesto centrą veža 1L maršruto autobusai, važiuojantys vieną kartą į valandą.

Pačiame Tamperės centre patogiausia susisiekti autobusais ir dviračiais, o per ežerus keltis laivais ir keltais.

Skrydžiai į Tamperę

Pigūs skrydžiai į Tamperę – prieinamiausias būdas aplankyti natūraliu gamtos grožiu žavintį Suomijos miestą. Skrydžius į Tamperę vykdo Finnair, Airbaltic, o tiesioginį skrydį iš Kauno į Tamperę – Raynair avialinijos. Skrendant netiesiogiai, persėdama Rygos arba Helsinkio oro uostuose.

Ieškantiems pigiausių skrydžių į Tamperę variantų, kviečiame peržiūrėti geriausius mūsų pasiūlymus!