Tenerifė – amžinojo pavasario sala

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 02d.

Tenerifė vadinama „Amžinojo Pavasario“ sala – ištisus metus čia lepina geri orai, traukiantys šilumos ir saulės ištroškusius poilsiautojus. Atostogos Tenerifėje paliks neišdildomą įspūdį dėl savo nuostabaus grožio gamtos, švelnaus klimato ir pojūčio, kad laikas sustojo vietoje…

Tenerifė – didžiausia ir labiausiai apgyvendinta (virš 900 000 gyventojų turinti) Kanarų salų, priklausanti Ispanijai. Vulkaninė Tenerifės sala įsikūrusi Antlanto vandenyne tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros salų. Tenerifės sostinė -Santa Cruz de Tenerife, čia veikia salos konsulas.

Saloje esantis centrinis kalnų masyvas skiria salą į pietinę ir šiaurinę dalis – šiose dalyse skirtingos klimato sąlygos ir gamtovaizdžiai. Negana to Tenerifės salos centre stūkso milžiniškas Teide vulkanas.

Pramogos ištisus metus

Dėl geografinės padėties, Tenerifėje geri orai ištisus metus – nėra didelio temperatūrų skirtumo tarp žiemos ir vasaros. Šalčiausi mėnesiai būna sausio pabaigoje-kovą, o lyja čia tik apie 30 dienų per metus. Nenuostabu, kelionė į Tenerifę kasmet suvilioja apie 5 milijonus keliautojų – daugiau nei bet kuri kita Kanarų sala.

Saloje ištisus metus vyksta daug festivalių, religinių švenčių ir kultūrinių renginių.

Sausio – vasario mėnesiais Tenerifėje šurmuliuoja antras pagal dydį pasaulyje karnavalas Santa Cruz de Tenerife. Atvykę į Tenerifės sostinę šiuo laikotarpiu paskliūsite į muzikos, šokių, spalvingų kostiumų ir vakarėlių sūkurį.

Birželį Tenerifėje švenčiama religinė Jėzaus Kūno šventė. Apsilankę La Oratava miestelyje šventės dienomis galėsite stebėti procesiją ir pasigrožėti miesto aikštėje atsiradusiais nuostabaus grožio biblijinių scenų paveikslais, sukurtais iš įvairių spalvų smėlio.

Paskutinėmis lapkričio dienomis Tenerifės sostinėje ir La Oratava švenčiama švento Andriejaus šventė – tradiciškai tomis dienomis atidaromi vyno rūsiai ir ragaujamas šviežias vynas.

Ką pamatyti Tenerifėje?

Kelionės į Tenerifę neįmanoma įsivaizduoti be apsilankymo Teide nacionaliniame parke. Čia savo grožiu pakeri pušynai, fantastinis kraštovaizdis ir Teide vulkano didybė. Mėgstantiems vandens linksmybes rekomenduojame apsilankyti Siam vandens parke, kur Jūsų lauks milžiniški baseinai, kvapą gniaužiantys nusileidimo kalneliai, auksinis paplūdimys ir specialus mini vandens parkas vaikams.

Tenerifės vandenyse galima stebėti delfinus ir banginius. Nepraleiskite progos pasigrožėti paslaptingomis Güímar piramidėmis, Anaga kalnais, botanikos soduose augančiais egzotiškais augalais.

Vakare pasivaikščiokite Tenerifės sostinės gatvėmis, kuriuose gausu mielų barų, parduotuvių ir įdomių pastatų bei aplankykite La Laguna universitetinį miestelį, kuriame gausu istorinių pastatų, vingiuoja siauros gatvelės ir tvyro nuostabi atmosfera!

Maistas ir gėrimai

Atkeliavę į Tenerifę apsilankykite viename iš tradicinių salos restoranų – guachinche, pavyzdžiui Casa Tomás restorane. Čia galima paragauti tipinių Kanarų salų patiekalų – sūdytų šonkauliukų, Papas Arrugadas („raukšlėtų“ bulvių) su Mojo padažu, pagamintu iš česnakų, alyvuogių aliejaus ir pipirų…

Atsidarius naujam vyno sezonui, užsukite į casa de comidas – vieną iš šeimos restoranėlių, kur galėsite pasimėgauti vietiniu naminiu maistu ir šviežiu vynu

Susisiekimas

Tenerifėje yra du oro uostai – šiaurinis ir pietinis. Iš oro uosto į miestą galima nukeliauti išsinuomota mašina, taksi ar viešaisiais autobusais. Tenerifės autobusai švarūs, pigūs ir patogūs. Vis gi patogiausia po Tenerifės salą keliauti išsinuomotu automobiliu.

Skrydžiai į Tenerifę

Pigūs skrydžiai į Tenerifę – nuostabi proga aplankyti šį fanstastiškai gražų, šiltą ir jaukų pasaulio kampelį.