Tokijas – įspūdingas maistas, draugiški žmonės, daug įdomių keistenybių

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 08d.

Didžiuliame Tokijo mieste susipina viskas, kas tik gali susipinti Japonijoje: kultūra, architektūra, modernus gyvenimas, istorija, tradiciniai patiekalai ir vakarietiškas gyvenimo būdas. Ir visa tai kilo iš nedidelio žvejybinio kaimelio.

Brangu visus metus

Dažnai tikimasi, kad atvykus vyraujant prastesniems orams, pavyzdžiui šaltesnių žiemų metu, galima sutaupyti, bet iš tiesų kelionės į Tokiją visais metų laikais atsieina panašiai. Nors Tokijas ir nebėra toks brangus, kaip buvo kiek anksčiau, Japonijos sostinė išlieka vienu brangesnių miestų pasaulyje. Buvusiems Londone, San Franciske ar panašiuose miestuose Tokijas kainomis gali juos priminti.

Dėl visus metus vyraujančių panašių kainų vertėtų į Tokiją leistis tuomet, kai čia geriausi orai. Laikoma, kad toks laikas yra pavasaris arba ruduo, kuomet kiek mažiau kritulių, o temperatūra užtikrina komfortišką miesto pažinimą.

Visame mieste apstu veiklos

Kelionė į Tokiją šiltuoju metu laiku suteiks galimybė bent kurį laiką praleisti Yoyogi parke, kuris ypač populiarus tarp vietos jaunimo. Parke jie žaidžia sporto žaidimus, groja ar užsiima kitais pomėgiais. Be to, visai šalia yra Omote-sando prekybinė gatvė, tad šią vietą reikėtų įtraukti į savo planuojamų aplankyti objektų žemėlapį.

Keliaujantys su vaikais neturėtų praleisti Tokyo Dysneilendo. Siūloma pasivažinėti kalneliais ar paplaukioti Sumidos upe. Jei Jūsų kelionė į Tokiją yra labiau siejama su istorinėmis, o ne moderniomis lankytinomis vietomis – aplankykite imperatoriškuosius rūmus, raskite arčiausiai Jūsų maršruto esančias šventyklas, kurių sostinėje tikrai yra ne viena.

Viliojantys kvapai

Daugelyje vietų Jus gali pasitikti ypač viliojantys kvapai. Kavinių, užeigų, restoranų ir net gatvės virėjai kvies Jus paragauti jų patiekalų. Skaičiuojama, kad Tokijuje yra ne vienas tūkstantis vietų pavalgyti, tad tikrai rasite sau tinkamą tiek pagal maisto asortimentą, tiek pagal kainą.

Karaokė, naktiniai klubai ir barai – Tokijas turi viską

Tokijuje tikrai netrūksta vietų pasilinksminti ir pasimėgauti gėrimais. Vietos gyventojai mėgsta karaokė barus, o nemėgstantys dainuoti gali rasti didelį gėrimų pasirinkimą įvairaus tipo ir dydžio baruose, naktiniuose klubuose ar užeigose. Tačiau alkoholinių gėrimų kainos nėra labai mažos, lyginant su Lietuvos barais ir klubais.

Traukiniai ir metro arba pėsčiomis

Tokijuje ypač išvystytas viešasis transportas, kurio pagrindas – traukiniai ir metro. Tačiau piko valandomis ir šie būna perpildyti, tad verčiau tuo metu būti kur nors kitur. Nusprendusiems Japonijos sostinėje pabūti ilgiau ir turint tikslą pasiekti daugiau lankytinų objektų vertėtų pasirūpinti Japonijos traukinių pasu, kuris suteikia galimybę po Tokiją keliauti be papildomų mokesčių. Tai iš ties naudinga, nes viešojo transporto bilieto kaina priklauso nuo keliaujamo atstumo, tad gali būti daug painiavos. Norintiems grįžti iš miesto į viešbutį po vidurnakčio gali tekti pasinaudoti taksi. Tačiau verta iš anksto žemėlapyje būti pasižymėjus kelionės tikslą, nes tik maža dalis taksi vairuotojų kalba angliškai ar kitomis užsienio kalbomis. Visgi, pėsčiomis galima pasiekti irgi nemažai, tad pasirūpinkite patogia avalyne. Pigūs skrydžiai į Tokiją gali būti vykdomi į vieną iš kelių oro uostų, tad prieš atvykdami pasidomėkite, kokiu būdu bus patogiausia iš oro uosto pasiekti Jūsų pasirinktą viešbutį.

Atostogos Tokijuje – geras pasirinkimas visada ir visiems

Nors Tokijas ir negarsėja paplūdimiais ar kitomis pramogomis, kurias įprasta rinktis atostogoms, tai tikrai gera Jūsų kelionės kryptis, nes čia pailsėsite visai kitaip, o kartu pažinsite visiškai kitokią kultūrą, pamatysite išskirtinės šalies istoriją ir modernų gyvenimą, kuris sugeba jos neužgožti.