Tolerantiškasis Naktinis Berlynas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Vokietijos sostinė Berlynas – svarbi šalies vieta rytuose. Tai ne tik didelis miestas, kuris pagal gyventojų skaičių Europos Sąjungoje nusileidžia tik Londonui, bet ir ypatingai marga istorija galintis pasigirti didmiestis, anksčiau buvęs atskirtas Berlyno sienos. Tačiau šiuo metu čia daug įdomiau atvykti dėl aktyvaus naktinio gyvenimo, puikių pramogų vietų ir gausybės menininkų.

Į Berlyną – visus metus

Nors Berlyne oras panašus į lietuvišką, čia siūloma atvykti bet kuriuo metų laiku. Žiemą Berlynas kviečia į renginius uždarose erdvėse, o kelionė į Berlyną gegužės – spalio mėnesiais bus puiki pažinčiai su Vokietijos sostine. Kartu čia bus ir visa masė patrauklių renginių.

Muziejų taip pat netrūksta

Jei vis pabrėžiame renginius, dar nereiškia, kad kelionės į Berlyną tikslas turi būti tik pasilinksminimai. Muziejų sostinėje taip pat nemažai. Parlamentas (Reichstagas) – būtinų aplankyti vietų sąraše. Ko gero tai viena iš nedaugelio vietų, į kurią norint pakliūti teks stovėti eilėje (gali tekti laukti iki 2 val.) Nuo Reichstago stogo atsiveria nuostabi panorama. Nemažai muziejų yra Muziejų saloje (vok. Museumsinsel). Čia rasite ir Egipto, antikos laikų kolekcijas, Vokietijos menininkų darbus, skulptūrų muziejų ir kitų. Verta dėmesio nuvykti ir iki Berlyno sienos memorialo, kur savo akimis galėsite pamatyti kaip atrodė atskirtas Berlynas. Jei domitės būtent tuo laikotarpiu – Vokietijos VDR muziejus papasakos daugiau.

Sakralinių objektų mieste netrūksta taip pat. Lankomiausia vieta – Berlyno katedra. Įdomu apsilankyti ir Naujojoje sinagogoje ar pamatyti seniausią bažnyčią mieste – Šv. Nikolajaus bažnyčią, kuri siejama su XIII a. Apsilankykite ir gyvūnų parke, kuris anksčiau buvo skirtas karališkoms medžioklėms, o dabar yra mėgstama vietos gyventojų pasivaikščiojimų vieta. Taip pat įdomus ir Berlyno zoologijos sodas, kuriam siūloma paskirti ne mažiau nei pusdienį.

Daug vietų pavalgyti ir pasilinksminti

Skubantys Berlyne privalo išmėginti vietos patiekalą, vadinamą Currywurst. Tai kepta dešrelė su specialiu kario ir pomidorų padažu. Šis greitas sotus užkandis gali būti sutinkamas daugelyje vietų, kur didesnis judėjimas. Kitas greitas užkandis, kurį turėtumėte rasti – kebabas. Jo įsivyravimui Berlyno gatvėse įtaką padarė didelis imigrantų iš Turkijos kiekis.

Restoranų ir barų pasirinkimas Berlyne labai platus, tad čia nesunkiai rasite sau tinkamą pagal virtuvę, patogumą, kainą ar pritaikytus keliaujantiems su vaikais ar net gyvūnais. Nemažai barų siūlo savo programą, didelis kokteilių pasirinkimas, juose populiaru susitikti su draugais prieš einant į klubą. Naktiniai klubai Berlyne ypatingai aktyvūs, jų daug ir vyksta labai daug įvairių renginių, grojama skirtinga muzika, renkasi įvairūs žmonės. Klubų aplinka nuteikia maloniai ir leidžia be jokio diskomforto linksmintis iki paryčių.

Vykstantiems į Berlyną

Atostogos Berlyne yra puikus pasirinkimas nenorintiems ilgų skrydžių ar adaptavimosi prie kitos laiko juostos bei klimato. Atvykti lėktuvu galima labai greitai, be to, pigūs skrydžiai į Berlyną gali nustebinti ypatingai mažomis kainomis. Visgi, ne visuomet į Vokietijos sostinę renkamasi skristi lėktuvu. Per naktį Berlyną galima pasiekti autobusu, įmanoma nuvykti traukiniu, tačiau tam bus reikalingas persėdimas.

Jei pasirinkote skrydį, atkreipkite dėmesį, į kurį oro uostą skrendate, jų Berlyne trys. Nuo visų jų vyksta viešasis transportas, tad miestą pasiekti nebus labai sunku. Po patį miestą taip pat galima puikiai keliauti viešuoju transportu. Geriausias ir pigiausias būdas – įsigyti kelių dienų bilietą. Yra specialūs bilietai, kurie kartu suteikia ir nemokamą patekimą į Muziejų saloje esančius muziejus. Tad jei ketinate visus juos aplankyti ir dar žadate keliauti nemažai po miestą – tai puikus pasirinkimas. Po miestą važinėja traukiniai, metro, tramvajai, autobusai, tad susisiekti labai patogu. Dar vienas puikus būdas – dviratis. Berlyno reljefas gana lygus, todėl minti pedalus nebus labai sunku, miestas gana draugiškas tokiai transporto priemonei ir tai gana populiaru. Organizuojami specialūs miesto pažinimo turai, kuriuose verta sudalyvauti.

Žinoma, mieste yra ir taksi. Tačiau šia paslauga verta naudotis tik ypatingai skubantiems, nes visur puikiai nuveža viešasis transportas, kurio kaina kur kas mažesnė nei taksi. Visgi jei atskridote su daugiau lagaminų, keliauti taksi bus paprasčiau, tačiau nusiteikite, kad iš oro uosto į centrą kelionė gali kainuoti nuo 20 iki 50 eurų.