Torontas – Kanadietiškasis Niu Jorkas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Pats didžiausias Kanadoje miestas, neretai laikomas Kanados Niujorku – tai Toronto. Kelionė į Torontą patiks tiems, kurie mėgsta didelius miestus su stikliniais dangoraižiais ir aktyviu judėjimu, įvairia kultūra, kurią čia įnešė didelis imigrantų kiekis. Statistika teigia, kad daugiau nei pusė miesto gyventojų nėra kanadiečiai.

Pavasaris ir ruduo – idealus metas kelionei

Tiek pavasarį (kovo – gegužės mėnesiais), tiek rudenį (rugsėjo – lapkričio mėnesiais) oras bus maloniai šiltas, tačiau ne per karštas. Visgi gali pasitaikyti vėsesnių dienų, tad reikėtų tam pasiruošti pasirūpinant šiltesne apranga. Tai tikrai nemaišys pažinčiai su miestu. Tuo atveju jei labiau mėgstate lepinančią saulę, Jums kelionės į Torontą idealiausias laikas bus vasaros mėnesiai. Šiuo atveju reikėtų iš anksto pasirūpinti viešbučių rezervacija, nes tuo metu labai daug turistų, šiek tiek kyla kainos.

Veiklos ras visi

Jūsų atostogos Toronte bus tikrai įdomios, kadangi sau veiklos čia randa visi. Meno gerbėjai kviečiami į Ontario galeriją, besidomintys Kanados ir ne tik istorija turėtų aplankyti karališkąjį Ontario muziejų, mokslo gerbėjai turėtų nepraleisti galimybės aplankyti Ontario mokslo centro, sporto fanai, ypač ledo ritulio gerbėjai, lieka sužavėti ritulio šlovės muziejuje, kuriame ne tik pagerbti geriausi sportininkai, bet ir apžvelgta, pateikta šios sporto šakos istorija. Norite ko nors išskirtinio? Jūsų laukia batų muziejus, o nebijantys aukščio gali pakilti į aukščiausią pastatą Šiaurės Amerikoje – CN bokštą, kurio aukštis net 500 metrų, o kylama stikliniu liftu. Kvapą gniaužiantys vaizdai, kuriuos pamatyti būtina.

Šiek tiek aktyvumo norintys keliautojai turėtų aplankyti Toronto zoologijos sodą, kuris vertas dėmesio kaip vienas geriausių zoologijos sodų. Šiam objektui aplankyti reikės visos dienos. Dar vienas puikus būdas praleisti dieną – tiesiog pasivaikščioti po Toronta, aplankant parkus ir sodus, susipažįstant su vietove, skirtingais rajonais. Yra galimybė pasinaudoti gidais, kurie aprodo centrinę miesto dalį. Paplūdimiai taip pat gali būti įdomi vieta pabūti, ypač jei diena karšta. Jei norite šiek tiek atitrūkti nuo didelio miesto šurmulio – keltu apiplaukite Toronto salas. Tai nelabai ilgas pasiplaukiojimas ar persikėlimas keltu į salas, iš kurių matosi miesto panorama, malonu paiškylauti.

Geriausias miestas pavalgyti

Turbūt nėra kito tokio miesto Šiaurės Amerikoje, kuris būtų taip gerai vertinamas dėl maisto. Torontas gali pasigirti ypatingai turtinga virtuve, kurioje yra net ir mažai žinomų etninių grupių patiekalų. Kiek keista tai, kad dauguma populiarių maitinimo įstaigų yra ne pačiame miesto centre, o šiek tiek nuo jo nutolę. Taip pat ir su klubais, nemažai jų yra ne centre, o tam tikrose gatvėse, zonose. Be to, nemažai klubų skirtų daugiau vyresniems lankytojams (nuo 25 metų). Visgi naktinis gyvenimas ir pramogos Toronte labai aktyvios ir įdomios.

Iš Lietuvos – tik lėktuvu

Kito logiško būdo pakliūti į Torontą kaip lėktuvas nėra, jei kalbame apie kelionę iš Lietuvos. Pigūs skrydžiai į Torontą būtų patrauklu, tačiau bent jau šiai dienai teks šiek tiek plačiau atverti piniginę ir pasiryžti beveik visą dieną trunkančiam skrydžiui. Atskridus miestą patogiausiai pasiekti automobiliu (jį galima išsinuomoti oro uoste) arba rinktis pavėžėjimo paslaugas teikiančias bendroves, kurios per 30-60 minučių nugabens Jus į Jūsų viešbutį ar miesto centrą. Žinoma, galima rinktis ir taksi, tačiau kaina šiek tiek kandžiojasi ir nesant būtinybės tai nėra rekomenduojamas miesto centro pasiekimo būdas.

Po didžiulį miestą vien tik pėsčiomis nepavaikščiosite, kad ir kaip tai būtų patrauklu. Tramvajai, metro yra geras būdas keliauti, tačiau piko metu jie yra stipriai perkrauti. Po centrinę miesto dalį važinėti nuomotu automobiliu gali būti ne tik nepatogu, bet ir brangu – parkavimas kainuoja, o vietą rasti gali būti labai nelengva, tuo tarpu ir neįprastos spūstys gali atimti labai daug laiko. Vietos gyventojai mielai automobilius keičia į dviračius – taip greitai ir pigiai galima pasiekti reikiamą vietą, o Toronto oro sąlygos leidžia dviračiais naudoti beveik ištisus metus. Net ir autobusai yra pritaikyti gabenti dviračius, tad jei pavargsite ar atsiras gedimas – nesunkiai grįšite į reikiamą vietą autobusu.