Venecija – romantika, architektūra ir kvapą gniaužiantys karnavalai

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 29d.

Kelionė į Veneciją vilioja daugybę lankytojų iš viso pasaulio. Tai nuostabaus grožio miestas, garsus savo architektūra, kanalais, karnavalais ir ypatinga atmosfera, kurią įmanoma pajusti tik šioje vietoje.

Venecija – šiaurės rytų Italijos miestas, įsikūręs Venecijos įlankos lagūnoje, ant 117 mažų salų, atskirtų kanalais ir sujungtų tiltais. Dėl savo lagūnos grožio unikalumo, miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Mieste gyvena virš 270 000 gyventojų, dauguma iš jų italai. Čia kalbama atskira veneziano (venetų) kalba, tačiau išgirsite ir italų kalbą, o susikalbėti galėsite angliškai.

Pramogos ištisus metus

Venecijoje – drėgnas subtropinis klimatas su vėsiomis žiemomis (vidutinė šalčiausio mėnesio temperatūra  +5°C) ir labai karštomis bei drėgnomis vasaromis (karščiausia vidutinė temperatūra 27°C).

Atostogos Venecijoje paliks neišdildomą įspūdį suorganizavus jas Venecijos karnavalo metu, kuris prasideda maždaug dvi savaites prieš Pelenų trečiadienį ir baigiasi per Užgavėnes. Šis magiškas, spalvingas karnavalas – vienas iš įspūdingiausių renginių Italijoje. Miestas virsta milžinišku kaukių baliumi – jį užpildo kaukėmis ir puošniais rūbais pasipuošę žmonės, muzika ir linksmybės.

Trečią liepos savaitgalį Venecijoje vyksta Festa del Redentore festivalis – seniausia tradicinė miesto šventė. Jos metu įvairių dydžių ir formų valtys su maistu ir gėrimais užpildo lagūną tarp Šv. Morkaus, Šv. Jurgio, Punta della Dogana, o šventės kulminacija tampa įspūdingo grožio fejerverkai.

Ką aplankyti Venecijoje?

Venecija – tarsi muziejus po atviru stogu, kur pasisukus bet kokiu kampu pamatysi vis naują nepakartojamą vaizdą. Miestas išsaugojęs savo senovinę aurą ir architektūrą, todėl atrodo beveik taip pat, kaip ir prieš 600 metų.

Populiariausios Venecijos traukos vietos – įspūdinga Šv. Morkaus bazilika su muziejumi ir aikšte, Didysis kanalas, gotikiniai Palazzo Pisani rūmai. Jeigu norite pasivaikščioti po muziejus, apžiūrėkite Collezione Peggy Guggenheim kolekcijos modernių dailininkų šedevrus bei pasigrožėkite klasikiniais tapybos šedevrais Gallerie dell`a Accademia muziejuje.

Venecijoje gausybė kanalų, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą, tad kelionės į Veneciją įspūdingiausia pramoga gali tapti pasiplaukiojimas gondola kanalais, po žavingais tilteliais, lydint operos arijos melodijų.

Smagiai pavakaroti Venecijoje galėsite Campo di Santa Margherita Dorsoduro kvartale, kur rasite daugybę madingų barų ir restoranų.

Ko paskanauti Venecijoje?

Venecijos virtuvę labiausiai charakterizuoja jūros gerybės, saloje išaugintos daržovės ir vaisiai, ryžiai, polenta. Miestas žymus bisàto (marinuotu unguriu), jūros gerybių patiekalais (spagečiai su sepijos rašalu, sardinės su svogūnais ir t.t.) ovaliais sausainiukais baicoli ir kitais nuostabaus skonio saldumynais (pan del pescatore, bussolai, crostoli, galani…). Todėl būtinai užsukite į vietinį restoraną, užsisakykite šių patiekalų bei paragaukite gaivaus alkoholinio Bellini kokteilio ar lengvo putojančio Prosecco vyno.

Susisiekimas
Venecijoje yra traptautinis Marco Polo oro uostas, iš jo miestą galite pasiekti autobusais, valtimis ar traukiniais. Venecijos mieste galite keliauti ir tradiciniu autobusu, ir Vaporetto valtimis, vandens taksi, gondolomis. Vis gi po patį miesto centrą patogiausia keliauti pėsčiomis, kadangi Venecijoje gausybė siaurų gatvių ir tiltelių, kur didesnė transporto priemonė tiesiog nepravažiuos.

Skrydžiai į Veneciją

Pigūs skrydžiai į Veneciją leidžia pamatyti  nuostabaus grožio miestą ir pasinerti į karnavalo sūkurį už itin prieinamą kainą. Tiesioginius ir pigius skrydžius siūlo tokios aviakompanijos kaip Air baltic ir Lufhansa. Taip pat į Veneciją patogu ir gana pigu patekti skrendant iš Lietuvos į Milaną, o iš jo traukiniu keliauti tiesiai į Veneciją.