Vokietija – Europos ekonomikos pasididžiavimas

Autorius: Kelionių manija , 2018, Sausio 09d.

Didinga Vokietija Jums pasiruošusi pasiūlyti kultūrinių potyrių įvairenybę. Nuo pačių detaliausių muziejų kolekcijų visame pasaulyje, interaktyviausių atrakcionų parkų iki neprilygintinai gardaus alaus stebint sporto varžybas drauge su svetingais vietiniais. Atostogos Vokietijoje – neabejotinai širdžiai artimas pasiūlymas visai šeimai.

Trys reichai – viena Vokietija

Visuomet Europos centre figūravusi išsibarščiusi tauta jungėsi į Šventąją Romos imperiją ir didingai išplėtė savo ribas, nuo buvusios Frankų karalystes į tolimesnes Europos platybes, pakol Napoleonas tam užkirto kelią. Vokietijos šiandieninę valstybę pradėjo vienyti prūsas Otas fon Bismarkas, tačiau tuo metu niekas dar negalėjo įsivaizduoti ateisiančių pasaulinių siaubų. Likus dešimtmečiui iki dvidešimt pirmojo amžiaus pradžios Vokietija galų gale tapo suvienyta, o Europoje žlugo komunizmas. Šiandien tai viena galingiausių pasaulio valstybių, žygių ir užkariavimų metu sukaupusi eruditų vaikaičius ir jų darbus.

Dabartinė geografija

Vokietijos krantus iš šiaurės vakarų skalauja Šiaurės jūra, o iš šiaurės rytų Baltijos jūra. Atstumas nuo šiauriausio šalies taško (Sylto sala) iki labiausiai į pietus nutolusio taško (Algauerio Alpių): 876 km. Vokietija ribojasi su: Danija , Lenkija , Čekija , Austrija , Šveicarija, Prancūzija, Liuksemburgu , Belgija , Nyderlandais . Vokietijos pakrantėse susiformavę daug plokščių, žemų salų, salynų, nerijų ir pusiasalių, Šiaurės jūros pakrantėse būdinga labai didelė potvynių ir atoslūgių amplitudė. Svarbiausios salos: Rytų Fryzų salos, Helgolandas (Šiaurės jūra), Fėmarnas (Baltijos jūra), Riugenas .

Abipus senosios uždangos – perlai

Anuomet kunigaikštystėmis susiskaldžiusi šalies teritorija kiekviena stengėsi pranokti kitas savo centrinių miestų statiniais. Po karo apgriautoje ir nepatrauklioje Vokietijoje kiekvienas lopinėlis pagaliau yra pasirengęs papsakoti savo seną pasaką. Pradėti dera nuo Riugeno salos, kurios kalnuose įsikurdinęs Jasmundo nacionalinis parkas saugo „karaliaus sosto“ olas. Romantikų akims pasakos siūlai apsivys „romantikų pakrantėse“, kurios seka Reino vingius ir mena pasakišką dvasią daugiašlaite architektūra. Drezdeno „Damos bažnyčia“ yra pilnai atsatytas šedevras, kurį britų bombordavimų metu buvo nušlavę nuo žemės paviršiaus. Miuncheno Oktoberfestas yra tautos šventė, kurioje atskleidžiama bavarietiška kultūra kasmet susilaukia apie šešių milijonų svečių smalsumo. Heidelbergas – baroko šviesulys. Siaurų gatvelių labirintai, kaklą narinantys apdailos elementai ir žymioji pilis sužavės kiekvieną sutikusi patirti kultūros malonumą. Atostogos Vokietijoje gali padovanoti tikros magijos pojūtį, jei aplankysite Neuschwanstein pilį pietvakarių Bavarijoje. Ji įkvėpė miegančiosios gražuolės pilį Disnėjaus filmuke. Pats karalius užsakęs pilies planus prieš pat ją baigiant neteko sveiko proto įgyvendinęs vaizduotės svajas.

Kultūros šaknys buvo saldžios

Vokietijos kultūra yra germaniškosios Europos kultūros dalis. Vokietija dažnai vadinama poetų ir mąstytojų šalimi. Maždaug šešioliktajame amžiuje, iš dabartinės Italijos teritorijos, Šventąją Romos imperiją pasiekė renesansas. Puikus renesanso pavyzdys yra Augsburgo rotušė. Barokas čia taip pat prasidėjo vėliau nei kitur. Vieni nuostabiausių pavyzdžių – Balthasar Neumann kūriniai Piligrimų bažnyčia ir Rezidencijos rūmai Liudviksburge. Žymiausiais vokiečių rašytojais yra tituluojami Johanas Volfgangas Gėtė, Frydrichas Šileris ir Broliai Grimai . Žymiausi vokiečių renesanso dailininkai yra Albrechtas Altdorferis, Lukas Kranachas Vyresnysis , Matijas Griunevaldas , Hansas Holbeinas Jaunesnysis ir tarptautinio susižavėjimo susilaukęs Albrechtas Diureris . Talento dovaną pasaulis pripažino vokiečių kompozitoriams nuo baroko iki modernizmo: Henrikas Šiucas , Georgas Frydrichas Hendelis , Johanas Sebastianas Bachas , Liudvikas van Bethovenas , Richardas Vagneris , Johanesas Bramsas ir Ričardas Štrausas .

Oktoberfesto šalies gardumynai

Vokiečių virtuvė neįsivaizduojama be raugintų kopūstų, tamsių padažų, mėsiškų patiekalų gausybės ir be pomėgio kiaulienai. Tipiškas maisto produktas visoje Vokietijoje – dešra.
Itin mėgstamos įvairios salotos, sriubos iš bulvių ir mėsos, patiekalai iš bulvių, žuvies, leistinukai, virtinukai, pjausniai, troškiniai, maltiniai, o iš saldžiųjų patiekalų – kremai, sausainiai, pudingai, tortai. Platus rūgščių pieno produktų, sumuštinių, kiaušinių patiekalų asortimentas. Mėgstami pasigardžiavimui įvairūs alkoholiniai gėrimai: geltonųjų slyvų degtinė (Mirabelė), sidras.Vokietija po JAV alaus gamyboje yra antroji. Dažnai tai nestiprus alus, vasarą maišomas su sultimis, limonadu ar šampanu.

Buvusios imperijos keliais

Vokietija yra viena iš prestiziškiausių automobilių kelių šalis Europoje. Vairavimo kultūra ir mašinų parkas yra aukščiaqusio lygio, tad tikriems kelių fanatikams tai puiki proga pažinti šalį už vairo. Patogus ir nebrangus Vokietijoje yra susisiekimas autobusais bei traukiniais. Tačiau mažieji Bavarijos ir Reino pakrantės miesteliai smagiai apvažiuotini motociklu ar kita širdžiai artimesne dvirate transporto priemone.

Skrydžiai į Vokietiją

Skrydis į Vokietiją užtrunka apie dvi valandas, skristi galima iš Vilniaus ir Kauno oro uostų ir skristi galite tokiomis oro linijomis, kaip Brussels Airlines, Lufthansa, LOT (Polish Airlines) ir kt. Žinodami, kad vienos didžiausių kelionių išlaidų yra lėktuvų bilietai, mes kiekvieną dieną dirbame ieškodami pačių geriausių sandorių, kad Jūs galėtumėte keliauti pigiau. Tad nieko negaiškite ir pradėkite savo kelionę išsirinkdami Jums labiausiai tinkančius aviabilietus! Visi pigūs skrydžiai į Vokietiją.