Gegužės renginiai, į kuriuos dar galite suspėti

Autorius: Kelionių manija , 2010, Gegužės 07d.

Vis labiau įsibėgėjant pavasariui, daugėja ir įvairių renginių. Siūlome keletą idėjų, ką galima nuveikti gegužės savaitgaliais, kokie įdomūs renginiai vyks Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

  

Lietuva

  • Europos diena

Gegužės 8 d., minint Europos dieną, Lietuvoje vyks įvairūs renginiai, kurių metu šiemet bus stengiamasi atkreipti dėmesį į socialinės atskirties ir tolerancijos problemą. Daugybė renginių vyks Druskininkuose: bus rodomi filmai, gatvėmis žygiuos moksleivių eisena, koncertuos žinomos Lietuvos muzikos grupės ir dainininkai – „Skamp“, „Saulės kliošas“, Jurga Šeduikytė.

Vilniuje gegužės 9 d. rengiamas dviračių žygis „Savu dviračiu į Europą“, kuriuo bus paminėta ne tik Europos diena, bet ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą sukaktis. Žygis prasidės 10 val. Seimo Didžiajame kieme. Renginio dalyviai riedės Gedimino prospektu, kirtę Baltąjį tiltą paupiu suks link Verkių. 11 km ilgio maršrutas pasibaigs prie Verkių rūmų. Verkių parke žygio dalyvių ir kitų svečių laukia įvairūs renginiai – pažintinės ekskursijos, viktorinos, velokinas ir kitos atrakcijos.

  • Burbiškio dvaro tulpių žydėjimo šventė

Gegužės 9 d. į tradicinę tulpių žydėjimo šventę kviečia Radviliškio rajone esantis Burbiškio dvaras. Šis nuo XVII a. žinomas dvaras garsus spalvingais tulpių laukais, kuriuose auginama per 300 rūšių šių pavasarinių gėlių. II Pasaulinio karo metu tuometinis dvaro šeimininkas Mykolas Baženskis, gelbėdamas gyvybę, paliko dvarą, kurį supo išpuoselėtas parkas ir tvenkiniai. Sovietmečiu čia buvo įrengtos kiaulidės, o Lietuvai atkūrus nepriklausomybę buvo atkurtas ir istorinis dvaro ansamblis.

Šventės pradžia – 11 val. Renginio metu vyks net kelios parodos: restauruotų gramofonų, patefonų, muzikinių dėžučių paroda, restauruotų senovinių traktorių ir automobilių paroda. Taip pat koncertuos pučiamųjų orkestras bei kiti atlikėjai, vyks šokėjų pasirodymai.

  • Muziejų naktis

Tarptautinei muziejų dienai skirta „Muziejų naktis“ visoje Europoje kviečia į nemokamus renginius, kurių tikslas – supažindinti su muziejais ir jų eksponatais įvairiausius žmones, net ir tuos, kurie į šias kultūros įstaigas užsuka gana retai.

Šiemet net keletas mūsų šalies muziejų parengė specialias programas, skirtas „Muziejų nakčiai“. Šiai progai skirtas renginys, kurio metu bus pristatoma viduramžių kultūra, gegužės 14 d. vyks Trakų salos pilyje. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejus lankytojus į nemokamus renginius pakvies gegužės 15 d.

 

Latvija

  • Muziejų naktis

Gegužės 15 d. naktį net 96 Latvijos muziejai atvers duris lankytojams. „Muziejų nakties“ renginiai prasidės 19 val. ir tęsis iki paryčių. Rygos pilis, kuriai šiemet sukanka 495 m., kvies lankytojus apžiūrėti XIV-XV a. ekspozicijas.

  • Go Blonde

Gegužės 28-29 d. Ryga kviečia į jau tradiciniu tapusį šviesiaplaukių paradą, žygiuosiantį miesto gatvėmis. Pernai Rygoje vykęs blondinių paradas buvo pozityviai nušviestas pasaulinės žiniasklaidos, kuri skelbė, kad „Latvija atrado, kaip kovoti su krize“.

Renginio organizatoriai, Latvijos blondinių asociacija, tikisi, kad minias smalsuolių pritraukiantis renginys netrukus populiarumu nenusileis Brazilijos ar Venecijos karnavalui. „Go Blonde“ festivalio metu vyks šviesiaplaukių atlikėjų koncertai, konkursai bei vakarėliai. Festivalio metu surinktos lėšos yra skiriamos paremti vargingiau gyvenančius Latvijos vaikus.

  • Dviračių dienos

Gegužės 22 d. Kuldygoje organizuojamas netradicinis renginys, kurio metu bus siekiama neįprasto rekordo: dviračių skambučių choras atliks specialų kūrinį, kuris, kaip tikisi renginio organizatoriai, taps dviratininkų himnu. Dviratininkų renginio tikslas yra skatinti „žaliąsias“ idėjas, gamtos apsaugą bei dviračių transportą Latvijoje. Taip pat norima atkreipti dėmesį į dviratininkų saugumą šalies keliuose.

 

Estija

  • Talino miesto šventė

Gegužės 15 d. Talinas kviečia į miesto šventę, skirtą paminėti istorinį įvykį – 1249 m. suteiktas Liubeko miesto teises. Šiemet šventės diena sutampa su tarptautine Muziejų diena. Tad vakare miesto gyventojai ir svečiai kviečiami į nemokamus renginius ir ekspozicijas Talino muziejuose.

Kitąmet Talinas taps Europos kultūros sostine, tad jau šiemet miesto šventės metu bus pristatyti 2011-ųjų metų renginiai, kurių tema „Pajūrio istorijos“.

  • Grilio čempionatas

Gegužės 29 d. Estijos Hapsalu mieste vyks kulinarinė šventė – grilio čempionatas. Renginio metu vyks koncertai ir įvairių atlikėjų pasirodymai, o svarbiausia – nuotaikingi konkursai, susiję su maistu ir kulinarija.