Įdomūs birželio renginiai Lietuvoje

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Gegužės 28d.

Vasara mūsų šalyje džiugina renginių gausa. Nebūtina niekur toli vykti, nes ir čia kiekvieną savaitgalį galima aplankyti vieną ar kitą renginį.


Gegužės 29d. (šeštadienis) – Benai, plaukiam į Nidą 2010

„Bardų skvere” prie V.Kernagio paminklo (Nidoje) vyks koncertas, skirtas V.Kernagiui atminti. Koncertuos bardai Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Gediminas Storpirštis, Domantas Razauskas, „Atika”, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”, „Stipriai kitaip”, „Atviras ratas”, Mindaugas Ancevičius ir Ąžuolas Paulauskas, Ilona Papečkytė, Julija Rušinskytė su grupe.


Birželio 1d. (antradienis) – Tarptautinė vaikų gynimo diena

Šios dienos proga visoje Lietuvoje įvairiuose miestuose vyksta su šia diena susiję renginiai. Tad dalyvauti minint vaikų teisių gynimo dieną galite savo mieste arba keliaudami su vaikais ar be jų.


Birželio 5d. (šeštadienis) – Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Lietuvos aplinkos ministerija šią dieną Vilniuje organizuoja įvairius renginius – tradicinį dviračių žygį Verkių regioniniame parke, konferencijas, menines akcijas, aplinkos tvarkymo akcijas. Daugiau informacijos apie šių metų renginius rasite ministerijos puslapyje.


Birželio 11-13 d. (savaitgalis) – Lietuvos autostopininkų sąskrydis

Lietuvos autostopininkų sąskrydis vyks Trakų rajone, Rimgaudinėje, „Yurta Backpackers“ hostelio teritorijoje. Jau daugybę metų kiekvienais metais rengiamuose autostopo entuziastų sąskrydžiuose gamtoje dalinamasi įspūdžiais iš kelionių, keičiamasi patirtimi, planuojamos naujos kelionės, surandami partneriai keliavimui autostopu.

Į sąskrydį kviečiami visi autostopininkai ir jiems prijaučiantys. Daugiau informacijos apie renginį ir registracijos formą rasite Vilniaus autostopo klubo puslapyje.


Birželio 18-20 d. (savaitgalis) – Alytaus dienos

Birželio 15d. Alytus švenčia savo gimtadienį. Todėl birželio 18–20 dienomis Dzūkijos sostinėje vyks tradicinis renginys – Alytaus miesto šventė. Tai didžiausias metų renginys Alytuje ir Pietų Lietuvoje. Alytuje tris dienas skambės liaudies, populiariosios ir simfoninės muzikos garsais, vyks įvairios sporto varžybos, dainuojamosios poezijos ir tikro garso koncertai, tarptautiniai folkloro, pučiamųjų orkestrų, linijinių šokių festivaliai, chorų šventė, šurmuliuos tautodailininkų mugė.

Šeštadienį miestelėnų šventinė eisena žygiuos į Rotušės aikštę, kurioje bus iškelta Alytaus miesto vėliava, įteiktas ES apdovanojimas miestui – Europos garbės lentelė, skelbiami 2010 metų Alytaus miesto savivaldybės kultūros premijų laureatai.

Alytus – vienas seniausių Lietuvos miestų. 1581 m. šią dieną Steponas Batoras Alytui suteikė Magdeburgo teises ir Alytus oficialiai tapo miestu. Su teisėmis miestas gavo herbą – baltą rožę raudoname lauke. Alytaus vardas kildinamas iš upelio Alytupis, kuris teka pro miestą.


Birželio 24d. (ketvirtadienis) – Joninės (Rasos)

Kasmet birželio 22-24 d. Lietuvoje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Trumpiausia naktis nuo seno sureikšminta, sumistifikuota. Manyta, kad ji stebuklinga. Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę, bet į Lietuvą atėjus krikščionybei šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Vardas Jonas žinomas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje: Latvijoje – Jānis, Rusijoje – Ivanas, Anglijoje – Johnas (Džonas), Prancūzijoje – Jeanas (Žanas), Ispanijoje Juan (Chuanas). Šią dieną įvairiose Lietuvos vietose vyksta Joninių renginiai, kuriuose kviečiama dalyvauti.


Birželio 25-27 d. (savaitgalis) – Muzikos ir meno festivalis „Be2gether”

Muzikos ir meno festivalis „Be2gether” jau ketvirtus metus vyks prie Norviliškių pilies Baltarusijos pasienyje. „Be2gether” organizatoriai, kaip ir kiekvienais metais, ketina surengti įspūdingą trijų dienų muzikos, kūrybiškos atmosferos ir buvimo kartu fiestą gamtoje.

Festivalio scenose pasirodys keliasdešimt muzikos grupių iš įvairių pasaulio šalių. Taip pat ruošiama turininga meno ir pramogų programa su išskirtiniais projektais, kuriuose galės dalyvauti festivalio lankytojai.