Iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą dviračiais grįžę studentai ateities projektų kol kas neatskleidžia

Autorius: BNS , 2010, Birželio 19d.

Vilniaus Lukiškių aikštėje penktadienį sutikti dviračiais iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą grįžę studentai Marius Puluikis ir Remigijus Balandis ateityje planuojamų projektų kol kas neatskleidžia.

„Gal ir turim, bet dar nenorim pasakyti,“ – sakė M.Puluikis. Per 8 tūkst. kilometrų daugiau nei du mėnesius dviračiais mynusius jaunuolius pasitikęs užsienio reikalų ministras Audronis Ažubalis teigė, jog M.Puluikio ir R.Balandžio kelionė rodo tai, jog lietuvių santykiai užsienyje nėra vien nedraugiški.

„Visur važiavote ir susitikinėjote su lietuvių bendruomene, žadindami vienybės jausmą, solidarumo jausmą. Nes kartais įspūdis toks, ypatingai prisiklausius kokių tai kalbų, gandų ar straipsnių, kad lietuviai už Lietuvos ribų nėra labai susitelkę, nėra labai draugiški, tačiau aš manau, kad realybė yra šiek tiek kitokia,“ – kalbėjo A.Ažubalis.

Sunkiausiu dviračių žygio „Aš + Tu = kmLT“ („Aš ir tu – karšta meilė Lietuvai“) etapu M.Puluikis įvardino kelionę Norvegijoje esančiu šiauriausiu Europos tašku – Nordkapo iškyšuliu. Kaip sakė dviratininkas, prie to prisidėjo stiprus vėjas, lietūs ir vos keli laipsniai šilumos.

„Bet kas keisčiausia, tos visos vietos ir buvo gražiausios. Nors jos buvo sunkiausios, bet jos buvo ir pačios gražiausios,“ – kalbėjo M.Puluikis. Jo teigimu, didžiąją kelionės dalį dviratininkai miegojo palapinėse, nors teko apsistoti ir pas tautiečius.

„Mūsų Anglia Ruskin universiteto lietuvių bendruomenės komanda susisiekė su ambasadomis, bendruomenėmis, ir žmonėmis, pas kuriuos mes galėjome apsistoti Švedijoje, Norvegijoje, maždaug 8 vietose,“ – sakė M.Puluikis.

Kembridže įsikūrusio Anglia Ruskin universiteto studentai žygį dviračiais pradėjo balandžio viduryje. Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, kelionė prasidėjo Škotijos Aberdyno mieste ir tęsėsi per Jungtinę Karalystę, Daniją, Norvegiją, Švediją, Suomiją ir Baltijos šalis.

Anglia Ruskin universiteto studentas M. Puluikis kartu su to paties universiteto studentu Manvydu Džiaugiu jau yra parvažiavę dviračiais iš Londono į Vilnių. Per pernykštį žygį „Grįžtam09“, kuriuo siekta atkreipti pasaulio lietuvių dėmesį į emigracijos problemą, jie numynė 2,5 tūkst. kilometrų.

M.Paluikis, 2008 metais užregistravo Lietuvos rekordą, kuomet aplink Lietuvą su dviračiu apkeliavo per 4 paras.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.