Kauno mariose atidaromas naujas vandens maršrutas

Autorius: Xteam.lt , 2010, Kovo 19d.

Nors Kauno marios dar miega žiemos miegu, apsiklojusios storu ledo ir sniego patalu, patyręs laivų kapitonas Rimantas Mažukna jau ruošia laivybos sezono naujovę. Nuo gegužės 15 d. Kauno marių vandenis skrodžiantis laivas „Nemunas“ visus norinčius plukdys nauju pramoginiu maršrutu, kuris sujungs Kauno ir Kruonio hidroelektrines.

Šiam laivui, kaip ir Kauno marioms neseniai suėjo 50 metų, todėl plaukdami išgirsite ne vieną vaizdingą pasakojimą apie marių atsiradimą, jų dugne „nuskendusius“ kaimus. Nerimstačius dėl laivo amžiaus, kapitonas patikina –  tiek „Nemunas“, tiek kitas marių senbuvis „Algirdas“ yra kruopščiai restauruoti, saugūs ir pritaikyti pramoginei laivininkystei laivai, kuriuose telpa maždaug po 150 keleivių.

Tris valandas truksiančios kelionės metu neišlipant bus galima paganyti akis po žalias tarsi pievos marių platybes ir kitu kampu nuo laivo denio išvysti gražiausias Kauno marių regioninio parko vertybes – didingąjį Pažaislį, krantus saugančius Pakalniškių, Vieškūnų ir Dovainonių piliakalnius, įspūdingo dydžio atodangas, kuriomis tarsi vėriniais dabinasi marių pakrantės, Paukščių salas, glaudžiančias daugybę rūšių sparnuočių, paslaptingas įlankas, legendomis apipintą Mergakalnį… 

Pasiekęs Kruonio hidroelektrinę, jau 47 metus laivus upėse tramdantis kapitonas R.Mažukna vairą nukreips senąją Nemuno vaga, kuri šiandien „praryta“ marių. Taip „Nemunas“ Nemunu grįš į savo prieplauką, o plaukiantys šiuo maršrutu ir žinantys marių istoriją, pasijus tarsi keliaujantys į praeitį.

Plaukimo metu bus galima ne tik nuostabiais vaizdais pamaitinti sielą, bet ir kūną: laive veiks gardžius patiekalus ir gėrimus siūlantis baras „Saviola“. Į stebuklingą pasiplaukiojimą kapitonas R.Mažukna kvies kiekvieną šeštadienį nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 12 d. Laivas „Nemunas“ iš senosios Kauno marių prieplaukos (T.Masiulio g.21, prie Pažaislio) pajudės 11 val. Kelionės kaina 20 lt asmeniui. Vaikams nuo 5 iki 10 metų – 10 lt. Vaikams iki 5 metų – nemokamai.

Sekmadieniais 11 val. kapitonas jau už kito laivo „Algirdas“ vairo lauks visų norinčių nuvykti įprastu maršrutu į Rumšiškes ir atgal, aplankyti Liaudies buities muziejų (muziejaus lankymo kaina įskaičiuota į kelionės laivu bilietą) ar tiesiog pasidairyti (Rumšiškių prieplaukoje laivas stovi 4 val.) po garsųjį miestelį, kurį puošia iš marių dugno perkelta senųjų Rumšiškių bažnyčia. Kelionės kaina 17 Lt asmeniui (į abi puses). Vaikams nuo 5 iki 10 metų – 8 Lt. Vaikams iki 5 metų – nemokamai.

Kitomis savaitės dienomis laivus „Nemunas ir „Algirdas“ plaukimui pagal Jūsų pageidaująmą laiką ir maršrutą galima užsisakyti iš anksto tel./faksu 72 69 39; 8 686 00829. Nepraleiskite progos pasisupti ant Kauno marių bangų ir išvysti Kauno marių regioninio parko stebuklus!

logo-xteam.jpg