Aplink Europą geležinkelio bėgiais (Eurotrip #1)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 15d.

Kažkada kiekvienam jaunam aristokratui buvo privalu atlikti savo „Grand Tour“ – apkeliauti dalį senojo žemyno. Dabar viskas truputį pasikeitė, tačiau šiandieninė kelionė aplink Europą taip pat gali tapti didžiuoju gyvenimu įvykiu, atnešančiu nepakartojamų nuotykių, didelių išbandymų ir svarbių pamokų. O kad išvyka praeitų nepriekaištingai, siūlome šokti į paskutinįjį traukinį ir susipažinti su praktinėmis kelionės idėjomis

Vienas bilietas į visas puses
Pirmoji išvyka traukiniu dažnam iš mūsų tampa vienu ryškiausių vaikystės prisiminimų. Tad planuojant kelionę po Europą, tačiau neturint vairuotojo pažymėjimo, arba nedrįstant sėsti už automobilio vairo svečiose šalyse, vertėtų prisiminti būtent šią transporto priemonę. Kadangi norisi aplankyti kuo daugiau miestų, o išankstinius bilietus pirkti ne visada patogu (juk tokios kelionės metu kartais sunku susiplanuoti laiką), geriausia išeitimi tampa „InterRail Pass“ bilietas, galiojantis visose Europos geležinkelių tinklui priklausančiose šalyse. Visų pirma vilioja gera kaina – už traukinio pasą mėnesiui sumokėsite 442 eurus, tuo tarpu vien kelionė nuo Varšuvos iki Bratislavos atsieitų kiek daugiau nei šimtas. Papildomas mokestis imamas tik už didesnį bagažą, tačiau čia gali išgelbėti talpiai sukrauta kuprinė. Taip pat žavi ir judėjimo laisvė – jei Prahoje pradėjo netikėtai lyti, be didelių problemų galite atsidurti saulėtoje Vienoje! O ir kelionės metu neteks žiūrėti į autostradoje lekiančius automobilius – miškų ir kalnų kraštovaizdžiai bei kupė bendrakeleiviai iš viso pasaulio tikrai neleis nuobodžiauti.
„InterRail“ bilietą ypač verta įsigyti jaunimui iki 26 metų – jiems taikomos didelės nuolaidos. Ir nors kelionė traukiniais gali užtrukti, tačiau už lango besikeičiantys turisto akiai nepagražinti vaizdai tampa pačiu geriausiu būdu iš tikrųjų pažinti šalį.

centovalli_railway_2

Jūsų pageidavimu – naktis už grotų

Kelionė aplink Europą traukiniais žavi tuo, kad greičiausiai neteks lankytis įprastose, turisto vadove aprašytose vietose. Tai galioja ir renkantis nakvynę – nebijančius iššūkių kviečia netikėčiausi hosteliai, siūlantys ne tik gerą kainos ir kokybės santykį, bet ir aštrius pojūčius. Vienas jų, įsikūręs Liublijanoje, siūlo naktį praleisti už grotų! Daugiau nei šimtą metų funkcionavęs kaip kalėjimas, atsinaujinęs hostelis „Celica“ suteikia ne tik patogią lovą, bet ir neįkainojamų įspūdžių – įsivaizduokite po kūną lakstančius šiurpuliukus, kuomet vakare prieš jūsų akis užsitrenkia girgždančios kameros durys… Ir nors lankytojai gali pasijausti įkalinti, hostelis visų pirma garsėja kosmopolitinėmis idėjomis – čia įrengtas netgi atskiras maldų kambarys, skirtas visų religijų išpažinėjams.
O pasiilgusius hipių laikų keliautojus kviečia „Lucky Lake Hostel“, įsikūręs visai šalia Amsterdamo centro. Vietoj įprasto kambario jus nukreips į vieną iš grafičiais išpaišytų namelių ant ratų, kurių išsidėstymas iš tiesų primena „Woodstock‘o“ festivalio koloną. Čia apsistojusieji galės nemokamai naudotis ne tik bevieliu internetu, bet ir mėgautis keliaujančio pusryčių autobusiuko gardumynais bei ežero pramogomis. Tiesa, tokie hosteliai šiek tiek brangesni, nei įprastiniai, tačiau tam tikromis dienomis galima apsistoti pigiau – atvykus į „Lucky Lake Hostel“ trečiadienį nakvynė jums kainuos vos 15 eurų!
42-26952823-1680x1050