Geriausi slidinėjimo kurortai

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Visame pasaulyje populiarus poilsio būdas slidinėjimas kuo toliau, tuo labiau stiebiasi į viršų. Slidinėjimo trasas prižiūrintys verslininkai kasmet savo klientams bando pasiūlyti vis naujesnes ir įmantresnes pramogas. Visame pasaulyje yra 486 kalnų kurortų, kurie kiekvienas taikosi prie vis modernėjančių klientų poreikių. Vokietijoje slidinėjimo kurortams netgi teikiama labai daug dėmesio. Čia kasmet renkami geriausi pasaulio kurortai, kuriuose privalu apsilankyti kiekvienam slidinėjimo entuziastui. Beje, pasaulio geriausių slidinėjimo kurortų dešimtuke Kicbiuhelis nėra vienišas Austrijos kurortas. Čia rikiuojasi dar šeši, o toks faktas aiškiai argumentuoja Austrijos, kaip slidinėjimo sostinės nominaciją. 

Austrijoje esantis kalnų slidinėjimo kurortas Kicbiuhelis šiuose rinkimuose 2013-aisiais metais buvo nominuotas slidinėjimo kurortų karaliumi, nes buvo įvertintas kaip geriausias kurortas  visame pasaulyje. Tai ypač daug trasų apjungiantis kurortas, kuriame apsilankyti nori kiekvienas slidinėjimo aistruolis. Kicbiuhelyje puikiai paruošta slidinėjimo erdvė ir apgalvotas patogus susisiekimas. Čia save išbandyti galės ne tik profesionalai, bet ir pradedantieji slidininkai. Be to, Kicbiuhelis gali tapti ir puikia atostogų vieta visai šeimai – aukščiausiais balais įvertinta slidinėjimo erdvė vaikams ir šeimoms. Ne veltui į šį Alpių perlą slidinėti kviečiama jau nuo 1892 metų. 

Taip pat Austrijoje įsikūręs ir antroje vietoje tarp slidinėjimo kurortų esantis Zillertalis. 40 metrų slėnio aukštyje įkurtos 11 zonų. Daugiausiai vidutinio sudėtingumo ir lengvų trasų. Visų trasų ilgis sudaro 492 km, kurias patogiai jungia važinėjantis traukinukas. Taip slidininkai be vargo gali išbandyti jėgas net keliose jiems patinkančiose zonose, patogumui taip pat veikia 742 keltuvai. 

Snowboarders

Trečioje skalės dalyje dar viena slidinėjimo vieta Austrijoje – Serfaus Fiss Ladis. Tai šviežiai iškepta, tačiau jau itin mėgiama ir puikiai slidinėjimo ekspertų vertinama vietelė. Šis kurortas pritaikytas tiek mėgėjams, tiek patyrusiems slidininkams. Būtent šis kurortas pritraukia ypač daug šeimų, nes čia puikiai apgalvotos atrakcijos šeimos atostogoms: įrengti vaikų slidinėjimo parkai, vaikiški keltuvai, restoranas su vaikišku meniu, vaikams skirtos slidžių karuselės ir kalneliai. 

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental kurortas – tai prestižinis aukštos klasės slidinėjimo kurortas Austrijoje, kurį ypač dažnai renkasi pasiturintys ir garsūs asmenys. Šis kurortas garsėja moderniausia įranga ir pačiomis įmantriausiomis slidinėjimo trasomis. Be to būtent čia tarp užkandinių ir kalnų kavinių įsirengusi sudėtingiausia pasaulio slidinėjimo trasa Streif.

St. Anton am Arlberg-St. Christoph-Stuben – trijų Austrijos miestelių sudaromas slidinėjimo kurortas. Nesvarbu, kuriame iš jų esate, visi jie sujungti keltuvų linijomis, todėl galite be didelio vargo persikelti į bet kokią kurorto zoną. Nors čia gausu ne tik įvairių trasų, bet ir slidinėjimo mokyklų, visgi, tai nėra pats pigiausias slidinėjimo kurortas. Norintiems sutaupyti, pravartu čia keliauti sezono pradžioje arba pabaigoje. Tam geriausiai tinka sausio arba kovo mėnesio pabaiga. 

Šeštoje vietoje laikosi Kanadoje įsikūręs Whistler Blackcomb slidinėjimo kurortas. Tai aukščiausio klasės kurortas ne tik Kanadoje bet ir JAV. Čia be slidinėjimo pramogų galite mėgautis sraigtasparnio skrydžiu, sniego ėjimo pamokomis, o draugiški vietiniai gyventojai siūlo pasimėgauti tikra krašto kultūrine emocija ir dalyvauti vietinio maisto bei gėrimų degustacijose. 

Prancūzijos slidinėjimo kurorte Espace Killy (Val d’Isère, Tignes) yra įrengtas trijų slidinėjimo regionų kompleksas, sujungtas moderniomis keltuvų sistemomis. Čia dirbantys verslininkai orientuoti tiek į slidinėjimą išmanančius, tiek į dar tik pradedančius slidinėtojus. Todėl siūlo itin platų, spalvomis sužymėtą trasų komplektą: čia įrengtos 23 žalios, 66 mėlynos, 40 raudonų ir 27 juodos trasos. Slidinėjimui specialiai pritaikyti ir du ledynai. 

Skier in mountains, prepared piste and sunny day

Skier in mountains, prepared piste and sunny day

Dar vienas Austrijos, slidinėjimo cirku vadinamas Saalbach ir Hinterglemm  slėnis labiausiai išgarsėjo 1991 m., kuomet čia vyko slidinėjimo Pasaulio Čempionatas pasaulio Taurei laimėti. Čia slidininkai atvyksta išbandyti ne tik pasaulio garsumo trasų, bet ir šiaurinio šio slėnio kalnų, kur nuo saulėtekio iki saulėlydžio galima mėgautis tiesioginiais saulės spinduliais. 

Dvejose paskutinėse geriausių pasaulio slidinėjimo vietų sąraše pasiliko JAV slidinėjimo kurortas Vail ir Zillertal Arena Austrijoje. Šie kurortai penkiabalėje vertinimo sistemoje surinko po 4,6 balo ir užėmė sąrašo pabaigą.