Kaip švenčia Valentino dieną brazilai, italai ir korėjiečiai?

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Ar prisimenate laikus, kai mokykloje gaudavome pilnus vokus meilės laiškų? Tuomet buvo būtina pasveikinti visus draugus, tai įsimylėjėlių diena beveik nekvepėjo – labiau buvo panašu į geriausių draugų ir pirmųjų naivių jausmų prisipažinimų šventę. Tik vėliau supratome, kad vasario 14-ąją smagiausia sutikti dviese su savo simpatija. Ankstesniame įraše (Valentino dienos šventimo subtilybės pasaulyje) pasakojome, kad Velse tądien įprasta dovanoti šaukštus, Slovėnijoje plukdyti degančius laivelius, Vokietijoje „garbinti“ paršelius, o Kinijoje švęsti taip, kaip visas pasaulis, tačiau laukti ir rugpjūtį vykstančios azijietiškos Valentino dienos Qixi. Kaip šią dieną švenčia dar nepaminėtos pasaulio šalys?

Pirmas italės pamatytas vaikinas per metus taps jos vyru

Italai išlaiko senas tradicijas ir meilės dieną sutinka su muzika, poezija ir dovanomis. Jei draugaujate su italu, jau dabar galite nuspėti ką iš jo gausite. Taip, dėžę riešutų, glaistytų juodu šokoladu. Tie maži skanėstai vadinami tiesiog bučiniais, o visa dovana – „baci perugina“. Tiesa, ant dėžės tikrai rasite romantišką frazę, išverstą į keletą kalbų. Kaip kitaip, juk italai tikri lovelasai – ir neaišku, su kuo jie Valentino dieną sutiks dar.

Lygiai taip pat, kaip ir Velse, čia egzistuoja sena tradicija, pasakojanti, kad pirmas vaikinas, kurį tądien pamatys netekėjusi mergina, per metus taps jos vyru.

Brazilų poras saugo ne Valentinas, o Antanas

Kultūrinius dalykus analizuojantys istorikai įsitikinę, kad Lietuvoje įsimylėjėlių diena buvo gegužės 13-oji – meilės deivės Mildos diena. Kitą datą meilės kerams turi ir brazilai. Gėlėmis, šokoladais ir smulkiomis dovanomis įsimylėjėliai vieni kitus apipila birželio 12 dieną, Dias dos Namorados metu. Tiesa, nors mes ir neturėdami gilių Valentino dienos tradicijų ją vis tiek švenčiame, tai Brazilijoje tądien kažin ar pamatysite nors vieną širdelėmis apsikarsčiusį jaunuolį. Kalbama, kad ši šventė Lotynų amerikiečių nedomina todėl, kad panašiu metu čia siaučia nemažiau karštas Rio de Žaneiro festivalis.

Brazilai juokauja, kad mūsiškis Šv. Valentinas savo darbo neatlieka taip gerai, kaip jų garbinamas Šv. Antanas. Abu šventieji saugo santuokas, tačiau iš 1000, kartu nusprendusių gyventi porų, ten išsiskiria tik 0,26 %, o pas mus 4,95 %.

Korėjos vienišiams – Juodoji diena

Pietų Korėjoje viskas šiek tiek kitaip. Čia vasario 14 dieną merginos vaikinams dovanoja gėles ir saldumynus, o kovo 14-ąją viskas apsiverčia – tuomet jų išrinktieji neriasi iš kailio stengdamiesi įrodyti savo meilę. Kalbama, kad, jei turite porą, tai Pietų Korėjoje meilę garbinti galite kiekvieno mėnesio 14 dieną.

Tiesa, rytų Azijos šalyje nepamiršti ir vienišiai. Tą pačią dieną, tik balandžio mėnesį, jie mini Juodąją dieną. Merginos, apsirengusios tamsiais rūbais eina valgyti „jajangmyeon“ (juodų makaronų) ir dalinasi svajonėmis, kokio jaunikio laukia.

Piligrimų kelionės į Šv. Valentino miestelį Prancūzijoje

Prancūzijos sostinė Paryžius – tikrų tikriausias pasaulinis Valentino dienos epicentras. Tądien čia suguža tūkstančiai porų, ieškančių romantiškų vietų. Patys prancūzai tiki, kad Orleano hercogas Čarlzas kadaise parašė pirmąjį Valentino dienos atviruką – tai patvirtina ir jo poema, pavadinimu „Tavo Valentinas“. Juk būtent taip ir mes dažnai pasirašinėjame visus meilės laiškus.

439820

Įdomi šios šalies tradicija – savotiška meilės loterija, vadinta „une loterie d’amour“. Specialiuose namuose susirinkdavo galybė merginų, o vėliau po vieną į juos įvesdavo vaikinus. Vaikinai išsirinkdavo sau patinkančią, tačiau išėję iš namo ir pastebėję, kad tai nėra svajonių partnerė, jie galėdavo be jokių suvaržymų grįžti atgalios. Sudaužytų širdžių buvo daugybė, tad valdžia nutarė uždrausti tokį žaidimą.

Dar viena tradicijų – piligrimentino miestelį. Čia vyksta neų kelionė į mažą Šv. Valmažai įvairių apeigų ir renginių, tačiau, kaip jau supratote, šventė labiau religinė nei pramoginė.