Kelionės kaštus sumažins ir tinkamai pasirinktas transportas

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 18d.

Atvykus į miestą, neišvengiamai tenka naudotis viešuoju transportu: autobusais, tramvajumi ar metro. Net pirmoji kelionė atvykus, nuo oro uosto iki miesto centro, gali atsieiti iki 10 eurų, tad geriau iš anksto pasidomėti miesto viešojo transporto kainomis.

Palyginkite visų transporto rūšių kainas 

Prieš važiuojant į bet kokią Euoropos sostinę, svarbu pasidomėti, kokios ten viešojo transporto kainos, kuo keliauti pigiausia ir ekonomiškiausia. Pavyzdžiui, iš didžiausio Italijoje Fiumicino oro uosto, Romos centrą patogu ir greita (iki 30min.) pasiekti traukiniu, tačiau kaina siekia 9,50 eurų. Kur kas pigiau važiuoti autobusu, čia kainos prasideda nuo 4 eurų, tačiau iki miesto centro keliausite dvigubai ilgiau.

Romoje yra dvi metro linijos, kuriomis važiuoti galima trimis būdais. Pirkti 1,50 EUR kainuojantį vienkartinį bilietą, 6 EUR vertės vieną dieną galiojantį leidimą arba trijų parų bilietą už 16,50 EUR. Taigi, jei gyvenate miesto centre ir važinėti daug neplanuojate, labiau apsimoka pirkti vienkartinius, o jeigu po keletą kartų kasdien – trijų parų bilietą.

Patogus būdas sutaupyti yra Romos pasas. Tai 34 EUR kainuojanti kortelė, su kuria tris paras viešuoju transportu važinėsite nemokamai, taip pat nemokėsite už pirmuosius du muziejus, gausite nuolaidą įvairiose lankytinose vietose ir restoranose.

Kita Europos sostinė – Barselona – yra suskirstyta į šešias zonas, kuriose transporto kainos skiriasi. Miesto centras ir visi lankyti objektai yra pirmojoje. Čia vienkartinio bilieto kaina siekia 1,45 EUR, o visą dieną galiojančio – 6,20 EUR. Tačiau jį įsigyję galėsite važinėtis bet kokia viešojo transporto priemone. Taigi, jeigu nusprendėte per dieną apkeliauti miestą, visos dienos bilietą pirkti pigiau.

Taip pat pigus keliavimo transportu variantas yra T-10 bilietas. Beveik 9 EUR kainuojantis leidimas suteikia teisę važiuoti 10 kartų, o tuo pačiu bilietu pasinaudoti gali keli asmenys. Važinėjant vienoje zonoje per 75 minutes peršokite į kitą viešąjį transportą ir papildomai nemokėsite.

Po miestą – taksi, dviračiais ir turistiniais autobusais

autobus-turistico-barcelona

Atvažiavus į Barseloną, neįmanoma nepastebėti dviaukščių raudonų ir mėlynų „Barcelona Bus Turistic“ autobusų. Visos dienos kelionė su gido įrašu siekia 20 eurų, tačiau su juo galėsite išlipti prie kiekvieno objekto, o panorėjus sėsti į sekantį autobusą ir nuvažiuoti iki kitos įžymios vietos. Taip sutaupysite laiko, nes per vieną dieną aplankysite visą miestą ir išgirsite žymiausių pastatų istoriją.

Jeigu norėsite grįžti naktį ar skubėdami naudositės taksi, būkite tikri, kad turite smulkių grynųjų pinigų. Tokiu atveju taksi vairuotojas negalės iš jūsų išpešti didesnės sumos, sakydamas, kad neturi grąžos. Kai kuriuose taksi galima atsiskaityti kortele, tačiau iš jūsų gali būti paimtas papildomas mokestis. Atvykę į vietą, pirmiausia išsiimkite iš mašinos daiktus, tik tuomet sumokėkite pinigus, kad vairuotojas netyčia nenuvažiuotų su jūsų bagažu. Atsarga kelionėje niekada nepamaišys.

Taxi-in-Barcelona

Dar viena galimybė pamatyti miestą – išsinuomoti dviračius, kuriais be vargo ir žymiai pigiau apvažiuosite turistines vietas mieste. Jei turite mažai laiko ir keliaujate dviese, jums puikiai tiks motoroleris, kurį nesunkiai pastatysite prie populiarių objektų.

car-rental-endorsemetns-1

Dar viena keliavimo po šalį galimybė – automobilio nuoma. Tai patogus variantas, jeigu ilsitės su draugais, norite aplankyti toliau nuo miesto esančias įžymias vietas ir atostogaujate ilgiau nei kelias dienas. Palyginti kainas tarp skirtngų įmonių galite internetu: rentalcars.com, instantcars.com ir kitose svetainėse. Automobilio nuomotis nerekomenduojama, jei norite pigiai apvažinėti centre esančius turistų lankomus objektus, nes eismas miestuose intensyvus, o rasti parkavimosi vietą labai sunku, dažnai reikia papildomai mokėti. Tačiau kaip minėjome, puikiai tiks, jei norite pamatyti apylinkes ar nuvažiuoti į kitą miestą.