Kokias lauktuves parvežti iš Ispanijos, Vokietijos bei Japonijos? (Lauktuvės #2)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Draugai nudžiugs net jei iš kelionės parvešite raktų pakabuką su Eifelio bokštu ar žiebtuvėlį, imituojantį kadaise gladiatorių kovomis garsėjusį Koliziejų. Visgi tokias lauktuves spėsite nupirkti, kad ir paskutinę minutę, tad skubame užbėgti už akių ir pasiūlyti keletą įdomesnių variantų. Kiek anksčiau pasakojome (Lauktuvių norėtumėte skardinės gryno oro ar aligatoriaus iškamšos?) apie skardines, kuriose užkonservuotas Japonijoje esančio Fudzijamos ugnikalnio viršukalnių oras, religinėmis giesmėmis budinantį žadintuvą bei aligatoriaus iškamšą. Štai dar trys dėmesio verti egzemplioriai.

Vardinis koridos plakatas

Kadaise amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingvėjus su didžiuliu entuziazmu aprašinėjo koridos žavesį. Šiandien matadorų ir įmitusių bulių kovoms aktyviai priešinasi gyvūnų teisių gynėjai, o ir patys ispanai nebėra taip azartiškai nusiteikę kaip anksčiau. Visgi jei klajosite Sevilijos skersgatviais būtinai stabtelėkite prie mažų vietinių parduotuvių, siūlančių atspausdinti asmeninius koridos plakatus.

Ant senos, ranka pieštos iliustracijos, darbuotojai mikliai įklijuos jūsų draugo vardą ir pavardę, taip sukurdami iliuziją, kad jis yra bulių tramdytojas, kviečiantis į savo pasirodymą. Skamba šiek tiek ironiškai, tad tokį suvenyrą vargiai ar nudžiugtų gavusi tarkim, jūsų močiutė. Na, o apie humoro jausmo nestokojantį bičiulį jau kita kalba.

Riešutų gliaudyklė ir pypkiuojantis senukas

Pamenate seną animacinį filmą „Spragtukas“? Kalėdinėje istorijoje pasakojama apie kaprizingą princą, paverčiamą nedailia lėle. Kerus išsklaidyti gali tik mažos mergaitės meilė. Rodos to negana, herojų čia laukia dar ir sunkūs išmėginimai kaunantis su žiurkių armija. Pagal šią E. T. V. Hofmano pasaką kadaise buvo pastatytas baleto pasirodymas, na, o muzika pasirūpino Piotras Čaikovskis.

Tiek faktų gana. O ar žinojote, kad princas buvo paverstas ne kuo kitu, o riešutų gliaudykle? Tokią lėlę galite įsigyti viešėdami Vokietijoje. Kaina priklauso nuo dydžio ir gamybos sudėtingumo – fabrikuose surinkinėjamos nekainuos daugiau nei įprastas pakabukas, o rankų darbo suvenyras gali atsieiti ir 500 Lt.

Jei patiko ši dovana, galbūt sudomins ir rūkančio senelio statulėlė. Tuščiaviduriame žaisle galima įstatyti kūgio formos smilkalą ir stebėti kaip per ūsuoto personažo burną veržiasi dūmai. Jų yra įvairiausių dydžių ir formų. Jei nežinote kaip ieškoti, artimiausiuose turguose ieškokite užrašo „Räuchermann“, būtent taip ji vadinama jau nuo 1850-ųjų.

215_12_p1

Neįprasti „Kit Kat“ šokoladukai

Jei jūsų draugai tikri smaližiai, mes jau žinome, ką jiems privalu parvežti iš tolimosios Japonijos. Nors „Kit Kat“ šokoladukų gamyba užsiima anglų ir amerikiečių kompanijos, tačiau tekančios saulės šaliai jie skiria ypatingą dėmesį. Jei mūsiškių parduotuvių lentynose tradiciškai rasime raudonoje pakuotėje įvyniotą trijų sluoksnių vaflį, aplietą storu šokolado sluoksniu, ten yra per 200 skirtingų šio šokoladuko skonių. Tarp jų imbierinio limonado, sojos padažo, žaliosios arbatos ar bananų. Dažnai leidžiami ir limituoti tiražai, tad jų įsigyti bent vieną plytelę tolygu loterijos laimėjimui.

Tiesa, japonai gana dažnai naudoja frazę „Kitto Katsu“, reiškiančią kažką panašaus į „užtikrinta sėkmė“. Tikriausiai todėl jauni žmonės norėdami palinkėti geros kloties, vieni kitiems dovanoja būtent šios firmos šokoladukus.

 dsc02577