Lauktuvių norėtumėte skardinės gryno oro ar aligatoriaus iškamšos? (Lauktuvės #1)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 19d.

Lauktuvių norėtumėte skardinės gryno oro ar aligatoriaus iškamšos? (Lauktuvės #1)

Prieš vykstant į kelionę verta pasidaryti ne tik lankytinų vietų sąrašą, bet ir pasižymėti draugus ar gimines, kuriems privalote parvežti lauktuvių. Vien tam, kad paskutinę minutę netektų suktis su penkiais atlikusiais eurais ar čiupti pirmą pasitaikiusį suvenyrą oro uosto parduotuvėlėje. Jei visa tai jau pasiruošėte, siūlome keletą įdomesnių dovanų. Galbūt kelionėje nebereikės net galvoti, koks daiktas, kurį žmogų labiausiai nudžiugintų.

Skardinėse užkonservuotas Fudzijamos viršukalnės oras

Tikriausiai teko girdėti apie Fudzijamos kalną-ugnikalnį? Jis stiebiasi 3776 metrus ir vadinamas pačiu aukščiausiu Japonijoje. Tačiau daugumai turėjo įsiminti ne jo didingumas, o istorijos knygose minimas paskutinis išsiveržimas. Prieš gerus tris šimtus metų jis apie save priminė pelenais nuklodamas net už 96 km esančios sostinės Tokijo gatves.

Kalno, šalia jo esančio ežero ir viską supančio miško derinį pamėgo viso pasaulio fotografai. Grįžę po kelionės pasakoja, kad vietiniai baugina, neva šiose vietovėse gyvena mitologinės būtybės. Visa tai skamba idealiai, tad mistišku įvaizdžiu netruko pasinaudoti verslininkai. Turistams jie siūlo skardinėse užkonservuoto ugnikalnio viršukalnės oro. Vienas indelis kišenę paplonins 25 litais. Draugas, kuris galbūt niekada neapsilankys Japonijoje, bent jau įkvėps gurkšnį jos oro. Čia puikiai tiktų legendinė frazėje „jei Mahometas neina pas kalną, tai kalnas ateina pas Mahometą.

Mečetė, žadinanti maldomis

Musulmonai meldžiasi penkis kartus per dieną – prieš patekant saulei, iškart po vidurdienio, įpusėjus popietei, po saulėlydžio ir sutemus. Viešėjusiems Artimuosiuose Rytuose šis masinis ritualas tikrai įstrigs, tad kodėl dalies savo įspūdžių neparvežus ir draugams?

Kone kiekvienoje didesnėje ar mažesnėje turgavietėje rasite mečetės formos statulėles, kuriose įmontuoti laikrodžiai. Rodos paprasčiausias kičinis suvenyras, tačiau neapsigaukite. Nustatytą valandą žadintuvas pradės ne įkyriai pypsėti, o dainuoti religines maldas. Skamba kiek keistokai, tačiau originaliai.

6820977686_a19fa878d5_o

Agresyviai atrodanti aligatoriaus iškamša

JAV pietryčiuose esančiose upėse ir pelkėse gyvenantys aligatoriai išauga ir iki 6 metrų ilgio. Su jais akis į akį nenorėtų susitikti nei vienas, tačiau jų mėsa laikoma delikatesu, o oda naudojama prabangiems daiktams gaminti.

Floridos valstijoje pridygo galybė aligatorius auginančių fermų, tad jei teks viešėti šioje valstijoje, vietoje šaldytuvo magnetukų ar statulėlių galite parvežti agresyviai išsižiojusio plėšrūno galvą. Skamba kiek makabriškai, bet šernų iškamšomis ar elnių ragais namus puošiančiam giminaičiui tikrai patiks. Tiesa, kainos labai įvairios – jos gali svyruoti nuo 15 Lt iki 600 Lt. Pagrindinis kriterijus – dydis.

tumblr_m8q6gwK8ZN1r9seuoo1_1280