Miestas ant vandens ir prancūziški skanėstai (Įsimylėjėlių kelionė #1)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 18d.

Drauge gyvenate keletą metų ir savo mylimam žmogui norite padovanoti nepamirštamą kelionę? O gal jaučiate, kad santykiai šiek tiek vėsta, tad sukate galvą, kaip įpūsti aistros? Pagaliau, galbūt esate iš tų žmonių, kurie nežino žodžio „ne“, atsiduria netikėtose situacijose ir jau po pirmo pasimatymo gali leistis į romantišką kelionę? Jūsų tipažus jau įsivardinome, dabar tereikia nuspręsti, kokia išvyka tinkamiausia.

Pasiplaukiojimas gondola nemirštančių meilės istorijų gimtinėje

Vos pagalvojus apie Italiją, prieš akis iškyla „Romeo ir Džiuljetos“ tragedija. Nors V.Šekspyras ją aprašė paskutinėmis XVI amžiaus minutėmis, tačiau garsiai kalbama, kad panašios istorijos iš lūpų į lūpas pasakų pavidalu perduodamos nuo neatmenamų laikų. Taigi ši šalis tiesiog persigėrusi romantika ir jaunyste. Laikai šiek tiek pasikeitė, tad skaudžių baigčių baimintis neverta.

Kelionės išvakarėse peržiūrėkite keletą holivudinių meilės istorijų, o kitos dienos popietę sukiokitės Venecijoje. Vandens apsuptame mieste iki šių dienų išvysti automobilį būtų savotiška egzotika. Jie paprasčiausiai neįleidžiami, o iš taško A į tašką B nusigausite vandens transportu. Plaukiojantys autobusai vaporetto „pavėžins“ vos už kelis eurus, o pasisiūbavimas grakščiais gondolų laiveliais kišenę gali paploninti ir iki 100 eurų. Visgi kiekvienas grįžęs iš Venecijos vieningai sutaria, kad atrakcija verta tokios kainos. Žavi vien tai, kad gondolininkai vilki specialius rūbus ir visi lyg vieno išlaikę specialius egzaminus.

Iš prabangių taurių geriate rūšinį vyną ir stebite besikeičiančius vaizdus. Kas gali būti romantiškiau? Jei atostogaujate vasario mėnesį, vos tik išsilaipinę krante patenkate į karnavalo sūkurį. Su kaukių paradais, gatvių teatrais, žonglieriais ir įspūdingais fejerverkais. O jei Veneciją jūsų akys išvydo balandžio gale – plūduriuodami ant vandens galėsite sirgti už gondolų lenktynių favoritą.

Couple in Venice having a Gondola ride on canal grande

Kaip atrodo prancūziška meilė per skrandį

Kad Prancūziją paminėsime tarp romantiškiausių šalių tikriausiai galėjote net lažintis. O kaip kitaip? Jie patys save taip pristato, o mes ten apsilankome ir tuo darkart įsitikiname. Tačiau šįkart pakalbėkime ne apie Eifelio bokštą, jaukius balkonus ar piknikus žaliuojančiuose parkuose.

Meilę sustiprinti galite ir per skrandį. Pradėkite nuo Macarons sausainių. Spalvoti, šeimyniškose kepyklėlėse iš dviejų pyragėlių ir kremo konstruojami skanėstai užburia ne tik akis bet ir gomurį. Kas vėliau? Pailsėkite ir šturmuokite garsiuosius prancūziškus blynelius – krepus gaminantį restoraną. Juos galima pasirinkti su įvairiausiais įdarais, o legendos kalba, kad pirmieji šio patiekalo variantai atsirado dar senų senovėje. Tikintys romantiškomis pasakomis prisimena ir daugiau faktų – fėjos tešlą ruošė iš žolių sėklų ir kepė ant saulėje įkaitintų akmenų. Skamba įkvėpiančiai, tačiau realybė buvo kiek kitokia. Vietiniai žemdirbiai kadaise gynėsi nuo bado, tad virtuvėje įsivyravo lengvai ir nebrangiai paruošiami blynai, o į vidų sukta kone viskas kas gali būti valgoma. Pasikeitus ekonominei situacijai krepų receptai tobulinti toliau, kol galiausiai tapo karališku patiekalu.

Į „būtina paragauti“ sąrašą įtraukite ir iš Egipto atkeliavusius aštrius falafelio rutuliukus bei vietinius sūrius. Įsivaizduokite, gulinėjate pievelėje priešais Eifelio bokštą, gurkšnojate vyną ir skanaujate prieš daugiau nei tūkstantį metų pirmąkart pagaminto sūrio „Brie de Meaux“.

 

DSC_0072