Nakvynė svečioje šalyje neploninanti piniginės

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 18d.

Keliauti smagu visiems, tačiau nenorint labai suploninti piniginės teks kelionę planuoti dar prieš keletą mėnesių. Tik nusistatę išvykos biudžetą ir skrupulingai ieškodami geriausio varianto, galėsite girtis paatostogavę pigiai ir įsimintinai. Štai keletas patarimų, kaip sutaupyti keliaujant Europoje.

„Couchsurfing“ – į svečius pas nepažįstamus žmonesAr žinojote, kad svečioje šalyje nakvynę galite rasti ir nemokamai? Pirma galimybė ją susimedžioti – „CouchSurfing“. Tai tarptautinis tinklas, jungiantis keliautojus ir svetingus vietinius gyventojus. Didžiausiu laikomas tarptautinis tinklas šiuo metu turi subūręs apie 3 mln. narių iš daugiau nei 200 šalių. Internetinėje svetainėje couchsurfing.com užsiregistruoti galima nemokamai. Vos tai padarius jums bus leista peržiūrėti kitų dalyvių, galinčių bent nakčiai priimti į savo namus sąrašas, kambarių nuotraukos ir platesnė informacija.

Tačiau būna atvejų, kai susitarus ir atvažiavus į šalį, žmogus persigalvoja priimti svečius, o tą pačią dieną susirasti viešbutį žymiai sudėtingiau. Taip pat sunku nuspėti ir būsto sąlygas, rizikuojate patekti į linksmintis mėgstančią kompaniją, kurios apsuptyje nepavyks išsimiegoti, arba tiesiog nerasite bendros kalbos su būsto šeimininku.

Nemokamos nakvynės ieškantys keliautojai tikina, kad didžiosiose Europos sostinėse, tokiose kaip Paryžius ar Barselona, dėl didelio turistų kiekio į svečius įsiprašyti labai sunku, tad rekomenduojama nakvynės pradėti ieškoti kuo anksčiau.

Užtikrinta nakvynė per „Airbnb“ už keliasdešimt eurų

la-lh-airbnb-los-angeles-skate-loft-20130902-002

Kitas mūsų siūlomas pigios nakvynės variantas – tinklapis airbnb.com. Tai mokama „CouchSurfing“ versija, kurioje rasite pusę milijono nuolat atsinaujinančių pasiūlymų iš 192 pasaulio šalių. Į paieškos sistemą suvedę kelionės datą bei miestą išvysite iki kelių šimtų pasirinkimų su nurodytomis viešnagės kainomis ir būsto nuotraukomis. Radę patraukliausią variantą, nesunkiai susisieksite su būsto šeimininku.

Vos tik grįžus iš kelionės, puslapio administratoriai pasiūlys palikti atsiliepimą apie viešnagę – ar vieta atitiko aprašymą, ar kambariokai buvo draugiški, pagaliau, ar rekomenduotumėte čia vykti kitiems. Būtent dėl to atvykėlius stengiamasi priimti kuo svetingiau: dažnai pasisiūloma aprodyti miestą, jo neturistines vietas, supažindinti su miesto kultūra, pažerti tik vietiniams žinomų gudrybių – kur pigiau papietauti, jaukiau pasisėdėti ar ekonomiškiau apsipirkti.

Pirmąkart apie tokius keliavimo būdus girdintiems gali pasirodyti keista, tačiau gana įprastas dalykas savo laikiniems kambariokams iš Lietuvos atvežti lauktuvių. Tuo tarpu dovanomis viešbučio administratorei juk nesirūpiname? Skirtumų yra galybė, tarp jų ir tai, kad viešbučio kambaryje esate pats sau šeimininkas, na, o abu minėti nakvynės variantai privers jus taikytis prie šeimininko įpročių ir taisyklių.

Jei esate bendraujantis, drąsus ir ieškantis nuotykių, abejais atvejais nepasigailėsite, nes išbandysite naują keliavimo būdą ir garantuotai pamatysite kitokią miesto pusę. Tačiau jeigu mėgstate užtikrintumą, esate uždaresni, nemėgstate taikytis prie kitų arba trokštate pabūti tik dviese – geriau rinktis pigesnį viešbučio variantą.