Nuošali, bet patraukli Australija

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 15d.

Nors Australija yra labai nutolusi nuo daugumos kitų valstybių, ji labai patraukli turistams iš viso pasaulio. Žiūrint iš faktinės pusės, tai šešta pagal užimamą plotą pasaulio valstybė, kuri nors ir primena salą, iš tiesų sudaro Okeanijos (imant platesne prasme) žemyninę dalį. Dažnai Australija laikoma atskiru žemynu.

Vis dar sutinkami aborigenai

Australijos žmonijos istorija siekia beveik 50 tūkst. metų. Tai buvo dabartinių vietos aborigenų protėviai, kurie čia atsikėlė iš pietrytinės Azijos dalies. Daugiausiai buvo medžiotojų ir rinkėjų. XVI a. iš Europos atvykę tyrinėtojai manė, kad Australija nėra tinkama vieta žmonėms gyventi ir tik sekančiame amžiuje detalesnių tyrinėjimų metu vietovę įvertino Olandijos ir Ispanijos tyrinėtojai. Visgi, XVIII a. pabaigoje Dž. Kukas, tyrinėtojas iš Didžiosios Britanijos, paskelbė, jog Australijos rytinės pakrantės yra Jungtinės Karalystės nuosavybė. Neilgai trukus buvo įsteigta pirmoji kolonija, vėliau dar viena i taip jos plėtėsi. Palaipsniui kolonijos tapo savivaldžios, tarpusavyje jų nesiejo jokie ryšiai. XX a. pradžioje įsikūrus Australijos Sandraugai kolonijos tapo valstijomis, viduryje amžiaus Australija ir Jungtinė Karalystė nutraukė daugumą ryšių.

Šiai dienai Australija yra atskira valstybė, kurioje vis dar yra senųjų vietos aborigenų, gyvenančių atsiskyrus nuo civilizacijos, kalbančių savo kalba. Kelionės į Australiją metu yra galimybė juos sutikti, tačiau dauguma sutinkamų aborigenų jau yra modernūs, naudojasi elektra, valiuta.

Geografinė padėties šiek tiek riboja

Ne tik tai, kad Australija yra labai nutolusi nuo kitų valstybių kelia kelionės kainą bei laiko sąnaudas, bet ir tai, kad didieji miestai yra išsidėstę daugiausiai pietinėje ir rytinėje pakrantėse. Tuo tarpu dideli šalies plotai negyvenami, o kai kurie miestai vienas nuo kito nutolę per kelis tūkstančius kilometrų, pavyzdžiui, Sidnėjus ir Pertas vienas nuo kito nutolę daugiau nei per 3000 kilometrų. Pastarasis yra laikomas labiausiai nutolusiu žemyniniu miestu pasaulyje.

Dideli miestai

Kelionė į Australiją patiks tiems, kurie žavisi ne tik gamta, bet ir didmiesčiais. Miestai Australijoje yra dideli, juose nemažai dangoraižių. Bendra Australijos sostinė Kanbera dažnai sulaukia mažiau turistų nei Sidnėjus, Pertas ar Melburnas. Pertas žavi savo atsiskyrimu, Melburnas vilioja sporto, apsipirkimo galimybėmis ir kultūra, dažnai laikomas europietiškiausiu šalies miestu, o Sidnėjus žavi besidominčius istorija (tai seniausias miestas Australijoje). Visgi ir kiti miestai verti dėmesio. Pavyzdžiui Darvinas, Brisbanas, Adelaidė.

Mažesni miestai, kaimai ir gyvenvietės įprastai lankomi su kelionių vadovais, turistinių išvykų metu, tad nesunkiai rasite grupę, prie kurios prisijungę galėsite sužinoti daug daugiau apie Australiją ir palyginti skirtingas jos vietas.

Europietiška ir vakarietiška kultūra

Nors Australijos vietos gyventojai yra aborigenai, kurių kultūra ir gyvenimo būdas yra labai unikalūs, dideliuose miestuose juntama JAV ir Europos kultūros įtaka, daug kas labai primena gyvenimą ir buvimą tokiuose miestuose kaip Niujorkas, Londonas ar Frankfurtas. Visgi, kitoks klimatas ir geografinė padėtis primins, kad Jūsų atostogos Australijoje, o ne JAV ar Europoje.

Be skrydžių kelionė užtruks labai ilgai

Geriausias būdas pasiekti Australiją – keliolika valandų ore. Nors tai atrodo daug, iš tiesų tai pats greičiausias būdas pasiekti šią šalį. Pigūs skrydžiai į Australiją leis šiek tiek sutaupyti, o juos siūlo net kelios oro linijos, tarp kurių Jet Star, Virgin, Air Asia ir kitos. Patogiausia pasiekti Australiją yra skrendant per pietryčių Aziją, tačiau įmanomos ir kitos kryptys.

Galima atvykti ir kruiziniu laivu, tačiau tai truks ne vieną parą. Anksčiau kai kurios kelionių agentūros siūlė kelionę iš Europos į Australiją žemės transportu, tik iš pietryčių Azijos perskrendant vandenyną. Tokios kelionės trukdavo ištisus mėnesius, tačiau jų metu buvo aplankoma daugybė valstybių. Net ir dabar tokios kelionės įmanomos, tačiau tai jau individualūs užsakymai tiems, kurie nori neįkainojamos kelionių patirties.

Po Australiją patogiausia keliauti lėktuvu. Daug vietinių skrydžių, beveik visi didesni miestai turi oro uostus, nes kelionė autobusu yra pernelyg varginanti dėl vyraujančių karščių ir šalyje plytinčių dykynių. Be to, išsukus iš pagrindinių kelių gali kilti pavojų, būtina pasirūpinti kuru, geriamu vandeniu, maistu, dėl to savarankiškas keliones reikėtų gerai suplanuoti su vietinių pagalba.