Viduržemio jūros džiaugsmai Graikijoje ir Ispanijoje (Įsimylėjėlių kelionė #2)

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 18d.

Pramogos, kurios tinka būriui draugų gali visiškai nežavėti porelių. Na, ir atvirkščiai. Tad ruošiantis į kelionę pravartu pasidomėti, kokia šalis jums tinka labiausiai. Tęsiame anksčiau pradėtą temą (Miestas ant vandens ir prancūziški skanėstai) ir apžvelgiame dar porą įsimylėjėlių pamėgtų vietų. Italija ir Prancūzija jau buvo, šiandien viliojame į Graikiją ir Ispaniją.

Graikiškas svetingumas, tobulas maistas ir nepamirštamas kraštovaizdis

Tikriausiai turite žvakidę ar puodelį, ant kurio puikuojasi mažas berniukas su baltais sparnais ir lanku ant peties. Net jei tokia jūsų lentynoje nesipuikuoja, vis tiek žinote, kad kalbame apie meilės dievą Kupidoną. Šio mitinio personažo kilmės šaknys – senovės Graikija. Užtenka tokio fakto ir visos abejonės dėl šalies tinkamumo meilės kupinai kelionei išsklaidytos.

Kuo žavi ši Vakarų pasaulio kultūros lopšiu tituluojama valstybė? Pirmiausia žmonių draugiškumu ir svetingumu. Visai nebūtina prieš išvyką ilgai sukti galvos ir žemėlapyje dėliotis dėmesio vertų užkandinių vietų. Tereikia gatvėje, parduotuvėje ar viešbutyje paklausti kur maistas skaniausias ir kiekvienas pašnekovas nurodys bent keletą „būtina aplankyti“ vietų. Užsukę į vieną iš jų nenustebkite jei padavėjas atneš visai ne tai ką užsakėte. Palaukite, jūsų patiekalas dar gaminamas, o čia vaišės. Tai gali būti tiek vyno taurė, džiovinti aštuonkojai, skrudinta duona su česnakiniu padažu, tiek rūšinis sūris.

Svetingumui uždėjome pirmą pliusą. Antras atitenka jau šiek tiek minėtam maistui. Viduržemio jūra nepašykštėjo jūros gėrybių. Kalbama, kad čia kone arčiausiai Lietuvos esanti vieta, kuri radikaliai pakeičia žmonių požiūrį į žuvį. Nenorime būti blogio pranašai, bet po Graikijos restoranų, anksčiau taip pamėgti mamos gaminami šaldytos žuvies troškiniai gali prarasti savo žavesį. Vos tik skrandžiui atsikvėpus išbandykite ir vietines salotas su alyvuogių aliejumi. Alyvuogių rūšių čia gyva galybė, o iš jų spaudžiamas aliejus toks gardus, kad kiekvienas graikas per metus sunaudoja jo iki 16 kilogramų.

Na ir trečias dalykas – nepamirštamas kraštovaizdis. Turbūt žinote, kad Graikijai priklauso dešimtys salų, kurių kiekviena su savo tradicijomis ir išskirtinumais. Vien joms pažinti prireiktų penkių atostogų, tad prieš vykstant būtina išsirinkti keletą pačių patraukliausių.

Barselona – paplūdimiai ir kelionės traukiniu

Dar viena meilės oazė – Ispanija, o dar tiksliau Barselona. Jei kalbėsite su vietiniais niekada nevadinkite ispanais, jie – kataloniečiai. Katalonija seniai išsikovojusi didelį savarankiškumą, turi netgi savo vėliavą, herbą, parlamentą. Ten gyvenantys 7 mln. žmonių kalba kita kalba. Pavadinimą „Ispanija“ jie priims panašiai kaip svečioje šalyje mes reaguojame į klausimą „Lietuva? Tai čia Ryga, taip?“.

Barselona tobula nes vos tik gegužę vandens temperatūra pasiekia 20 laipsnių, ji nekrenta iki spalio pabaigos. Kai paplūdimiai Viduržemio jūros pakrante driekiasi 580 kilometrų, jau galite įsivaizduoti, kad be maudymosi kostiumėlio nė iš vietos. Taip pat prireiks ir kremo nuo saulės, nes saulė čia tikrai lepina. Tiesa, tuo pasirūpinkite dar prieš išvyką, nes kurortų parduotuvėlėse už jį galite pakloti ir 20 eurų.

Jaukiai pasiglaustėte ant rankšluosčio ir atsigaivinote maudynėmis jūroje? Romantišką kelionę pratęskite kelionėje traukiniu po apylinkes. Ši transporto priemonė ypač gerai išvystyta. Negana to, kad kursuoja kas 15-30 minučių ir šimtą kilometrų paveža vos už 3 eurus, taip pat juose labai patogu ir viskas sukonstruota taip, kad pasiklysti ar pasimesti galimybės tiesiog nėra.

Paplūdimius ir susipažinimą su vietiniu kraštovaizdžiu pro traukinio langą jau pasižymėjote. Toliau viskas pagal aplinkybes. Paragaukite tradicinės sriubos gaspacho, perpus su apelsinų sultimis skiesto vyno sangrijos, aplankykite vieną originaliausių bažnyčių pasaulyje Sagrada Familia… Barselonoje tikrai yra ką nuveikti.

DSCN0879