Atlantida pagaliau rasta?

Autorius: Alfa.lt , 2011, Kovo 23d.

Atlantida yra viena didžiausių pasaulio paslapčių, kurią JAV mokslininkų komanda tiki įminusi. Archeologai teigia, kad Atlantida yra po vandeniu Ispanijos krantuose. Mokslininkų komandos archeologai ir geologai skelbia esantys įsitikinę, kad Atlantida, paskandinta cunamio yra į šiaurę nuo Ispanijos miesto Kadizo.

Profesorius Richardas Freundas iš Hartfordo universiteto sakė: „Tik cunamis galėjo nuo žemės paviršiaus nušluoti 96 kilometrus sausumos.“

Mokslininkai naudojo palydovo nuotraukas, specialius požeminius radarus, povandenines technologijas ir skaitmeninius žemėlapius, kad nustatytų, kurioje tiksliai vietoje gali būti palaidotas istorinis miestas. Dona Ana parko pelkyne jie pastebėjo pasikartojančius reljefus, kurių natūrali gamta negalėtų sudaryti. Mokslininkai mano, kad tai vadinamieji ženklai, kuriuos senovės žmonės paliko kaip atminimą, apie po purvu palaidotą miestą.

Apie Atlantidą pirmą kartą rašė filosofas Platonas prieš 2600 metus ir vadino ją „sala priešais Herkulio stulpus“, dabar žinomus Gibraltaro pavadinimu.

R. Freundas sako, kad Viduržemio jūros regione cunamiai buvo dažnas reiškinys, todėl jų nustatyta vieta yra logiškiausia.

Diskusijos apie tai, kur iš tiesų galėtų būti palaidota Atlantida kyla jau kelis tūkstančius metų. Platonas rašė, kad sala, išnykusi 360 metais pr. Kr., buvo didesnė nei Libija ir Azija kartu sudėjus. Filosofas teigė, kad Atlantida buvo turtingas ir modernus miestas, kuris „per vieną dieną ir naktį… dingo jūros gelmėse“.

Mokslininkai sako, kad nustatytose teritorijose bus pradėti kasinėjimai ir Atlantidos miesto liekanų paieškos.

Atlantida jau buvo „rasta“ ir anksčiau. 1997 metais Rusijos mokslininkai tvirtino, kad rado paskendusį miestą už 160 km nuo pakrantės. Praėjus trejiems metams paskendęs miestas buvo rastas Turkijos pakrantėje, Juodojoje jūroje. Amerikos architektas naudodamas hidrolokatorių teigė atradęs Atlantidą Viduržemio jūroje tarp Kipro ir Sirijos.

Alfa.lt-logo1-1.gif