Sigirija: liūto uolos paslaptys

Autorius: Kelionių manija , 2012, Spalio 17d.

Didžiulė monolitinė uola, kurios viršūnėje slepiasi tvirtovė, stūkso ašarą primenančios Šri Lankos salos centre. Seni statūs per amžius nugludinti laiptai veda į uolos viršų, kur pasitinka ne tik kvapą gniaužiantis apylinkių vaizdas, bet ir tvirtovės griuvėsiai su išlikusiais senoviniais piešiniais.

Sigirijos pavadinimas reiškia „Liūto nasrai“ – toks vardas šiai vietai prigijo dėl uoloje iškaltų liūto nasrų, kurie yra vienintelis kelias, vedantis į uolos viršūnę. Uolos papėdėje išlikę buvusių sodų, vandens griovių bei fontanų liekanos. Jie buvo įrengti naudojant itin pažangias to meto technologijas. Sigirijos uolą supa džiunglių žaluma, netoliese įsikūręs to paties pavadinimo miestelis.

 

01sri-lanka-sigirija1.jpg

 

Sigiriją V a. pabaigoje įkūrė karalius Kasiapas, kuris į šią, jo manymu, saugesnę vietą, perkėlė sostinę iš Anuradapūros. Tačiau šiai sostinei nebuvo lemta ilgai gyvuoti. Vėliau Sigirijoje įsikūrė budistų vienuoliai.

 

01sri-lanka-sigirija2.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos