Ką aplankyti Dubline: nemokamos įžymybės

Autorius: Kelionių manija , 2015, Sausio 04d.

Nors Dublinas ir nėra miestas, galintis pretenduoti į pigiausiųjų sąrašą, tačiau Airijos sostinėje apstu įdomios veiklos, kuri jums nieko nekainuos. 

 

Aplankykite nacionalinius muziejus Dubline

Net keli nacionaliniai muziejai, įsikūrę Airijos sostinėje, yra atviri nemokamai. Nacionalinis archeologijos muziejus yra įsikūręs Kildare gatvėje ir siūlo susipažinimą su įspūdinga archeologijos kolekcija ir keltų palikimu. Nemokamai apsilankyti galima ir Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje (Merriot gatvėje) bei Dekoratyviojo meno bei istorijos muziejuje (Collins Barracs, Dublin 7). 

 

Užsukite į miesto parkus

Vienas mėgiamiausių Dubline – tai St Stephen’s Green parkas, į kurį pateksite tiesiai iš žymiosios Grafton Street, bene stilingiausios miesto gatvės. Saulėtomis dienomis miesto gyventojai čia renkasi tiesiog pasėdėti ant suoliukų ar kruopščiai prižiūrėtos vejos. Dar vienas populiarus miesto parkas – tai Phoenix Park, kuriame rasite ne tik milžiniškus žalumos plotus, bet ir įspūdingus paminklus. 

 

Aplankykite Dubliną festivalių metu

Kas jau kas, o airiai tikrai moka švęsti. Tad norėdami patekti į šventės sūkurį, planuokite kelionę tuo metu, kai Airijos sostinėje šurmuliuoja vienas iš daugybės festivalių. Sausį vykstant Temple Bar TradFest šventei miesto gatves užplūsta tradicinė airiška muzika. Kovo mėnesį (kovo 17 d.) prisijunkite prie su trenksmu šėlstančių Šv.Patriko festivalio dalyvių. Pasaulinis gatvės menininkų festivalis Dubline šurmuliuoja liepą, o rugsėjį miestą išjudina Kultūros naktis. Ir tai tik keletas žymiausių miesto renginių.

 

Užsukite į Trejybės koledžą

Dublino įžymybė ir legenda – tai Trejybės koledžas, arba Trinity College, kuriame saugoma garsioji Book of Kells evangelija, t.y. įmantriomis miniatiūromis išpuoštas 9 a. rankraštis. Norint pamatyti šį rankraštį ir įspūdingą 18 a. koledžo biblioteką teks pakloti keletą eurų, tačiau pasivaikščioti po Trejybės koledžo kiemelius besižvalgant po istorinius pastatus nekainuoja nė cento. Koledžą 1592 m. įkūrė karalienė Elžbieta I. 

 

Aplankykite Mokslo galeriją

Science Gallery – tai bene inovatyviausias Dublino muziejus, kuriame rengiamos modernios parodos bei kiti renginiai. Moderni galerija įsikūrusi Trejybės koledžo ribose. 

 

Pasivažinėkite dviračiu

Nemėgstate keliauti pėsčiomis? Tuomet griebkite vieną iš Dublinbikes.ie dviračių ir pirmąjį pusvalandį naudokitės juo nemokamai. 

  

Susipažinkite su menu 

Net kelios meno galerijos Dubline yra nemokomos lankytojams. Tai – Airijos nacionalinė galerija ir Airijos modernaus meno muziejus (IMMA), kuriame eksponuojami moderniosios tapybos, skulptūros, fotografijos darbai. Na, o Airijos nacionalinėje galerijoje jūsų laukia airių bei užsienio menininkų 14-20 a. darbai. 

 

Taip pat skaitykite: TOP 10 lankytinų vietų Dubline | TOP 10 lankytinų vietų Airijoje

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.