Kelionės taupyklė: pigus skrydis

Autorius: Kelionių manija , 2012, Sausio 19d.

Apsidairai aplink ir nustembi, kiek daug žmonių keliauja tik kartą metuose. Sako, neva, daugiau atostogų užsienyje sau negalintys leisti. Tačiau visai nebūtina išleisti ženklios sumos norint paįvairinti sau kasdienybę ir, greta „ilgųjų atostogų“ dar aplankyti vieną kitą Europos miestą ar kurį nors kaimyninių šalių regioną. Šįkart – apie pigių lėktuvo bilietų paiešką.

 

Lėktuvo bilietus įsigykite iš anksto. Tai universali taisyklė, galiojanti ne tik perkant lėktuvo bilietus, bet ir rezervuojant viešbutį ar planuojant kitas kelionės detales. Planuokite savo kelionę mažiausiai prieš kelis mėnesius, o gal net ir prieš pusmetį. Ši taisyklė ypač galioja užsisakant pigiųjų avialinijų bilietus. Taip galima įsigyti lėktuvo bilietus skrydžiui į abi puses vos už 100 Lt (arba, jei pasiseks, ir dar mažiau).


 

Rinkitės pigias avialinijas. Pagrindinis pigių avialinijų, tokių, kaip Ryanair ar Wizzair, kurios vykdo skrydžius iš Vilniaus ir Kauno, privalumas – galimybė pigiai įsigyti bilietus. Tačiau užsakant bilietus pigių avialinijų reiktų tikėtis ir mažesnio komforto bei papildomų mokesčių už kitose avialinijose įprastas paslaugas, pavyzdžiui, bagažą, gėrimus, užkandžius ir pan.

 

Skriskite tik su rankiniu bagažu. Iš pradžių tai gali atrodyti keista, ypač jei esate pratęs į lagaminą sutalpinti pusę rūbų spintos. Tačiau gera žinia ta, jog pigios avialinijos, kuriose bagažas (išskyrus rankinį) yra apmokestintas papildomai, jau spėjo nemažai lietuvių išmokyti minimalizmo. Taigi, pasiimkite tik pačius būtiniausius daiktus ir sutaupykite apie 100 Lt (skrendant į vieną pusę). Jei vis tik labai sunku savo „gyvenimą“ sutalpinti į varganus 10 kg (tokio svorio lagaminėlį paprastai leidžiama įsinešti į lėktuvo saloną kaip rankinį bagažą), laikykitės tokios strategijos: visus norimus pasiimti daiktus suskirstykite į tris krūveles – būtiniausius, mažiau būtinus ir nebūtinus. Tada į lagaminą ar kuprinę bandykite sudėti tik daiktus, priskirtus pirmajai krūvai ir pusę daiktų iš antrosios. Visa kita palikite namie. Beje, skrisdami tik su rankiniu bagažu nepamirškite, kad namie teks palikti ilsėtis žirklutes bei kitus aštrius daiktus.

 

Atsisakykite papildomų paslaugų. Vėl kalbame apie pigiąsias avialinijas, kurios „mėgsta“ apmokestinti bet kokias papildomas paslaugas, pavyzdžiui, prioritetinį įsodinimą į lėktuvą ar papildomas vietas kojoms. Gal ir smagu be eilės įlipti į lėktuvą ir išsirinkti patinkančią vietą, tačiau galima išgyventi ir be to, ypač jei nori sutaupyti. Juks skrydis truks vos kelias valandas.

 

Būkite lankstūs. Neplanuokite atostogų per ilguosius savaitgalius, moksleivių atostogas arba tokias šventes kaip Kalėdos, Naujieji Metai, Velykos ar kt. – rinkitės savaitę prieš arba po to. Lėktuvo bilietai kainuos iki kelių kartų pigiau.

 

Užsisakykite naujienlaiškius ir sekite pasiūlymus. Dažnai skrydžių bendrovės nei iš šio nei iš to ima ir „numeta“ puikų kąsnelį – pigesnius, nei įprasta bilietus, kurių kiekis, žinoma, būna ribotas. Tad jei planuojate skristi į tolimesnius kraštus, užsiimkite „tykojimo“ poziciją ir, preliminariai išsirinkę kelias norimas kryptis bei susitaupę atitinkamą sumelę, laukite palankaus pasiūlymo.

 

Lyginkite kainas. Net jei ir turite savo mėgiamas avialinijas, pravartu peržvelgti visų skrydžių bendrovių, vykdančių reisus į norimą vietą, pasiūlymus. Kartais galite likti maloniai nustebinti.

 

Peržvelkite pasiūlymus skrydžiams iš kitų šalių. Jei planuojate skristi į tolimus kraštus, pavyzdžiui, Aziją ar Pietų Ameriką, paranku peržvelgti pasiūlymus skrydžiams iš kitų šalių miestų, tarkim, Varšuvos (iki kurios ne taip toli nuvykti), Londono, Barselonos ar kitų didesnių miestų (į kuriuos galima nuskristi pasinaudojus pigių avialinijų pasiūlymais). Pavyzdžiui, visiems žinoma, kad skristi į ispaniškai kalbančią Pietų Ameriką labiausiai apsimoka iš Ispanijos.

 

Pasidomėkite kitomis kainomis. Net jei ir pavyko rasti neįtikėtinai pigų lėktuvo bilietų pasiūlymą, pasidomėkite ir kitomis kainomis – juk nuvykus į vietą reikės ne tik pernakvoti, bet ir pavalgyti, pasinaudoti viešuoju transportu. Tad jei ieškote galimybių kaip keliauti kuo taupiau, palyginkite įvairius pasiūlymus. Gal į kitą vietą skrydis ir ne toks pigus, tačiau toje šalyje žymiai pigesnės kitos kelionės išlaidos. 

 

Skriskite ten, kur pigūs bilietai. Pavyzdys labai paprastas: jei radote pigius bilietus į Barseloną, tai dar nereiškia, kad būtinai ten ir liksite. Galite kelis kartus skristi į šį miestą ir susiplanuoti visiškai skirtingas keliones. Tarkim, vieną savaitę galite praleisti Katalonijoje susipažindami su Barselona ir žaviais Costa Brava miesteliais. Nuskridę kitą sykį leiskitės į kelionę link Valensijos aplankydami Costa Daurada pakrantės miestelius. Dar vienas maršrutas galėtų driektis link Andoros ir Pirėnų kalnų. O galiausiai, iš Barselonos visai nesunku išsinuomojus automobilį pasiekti ir Prancūzijos pietus ir abejingų nepaliekantį Provansą.

 

Taip pat skaitykite:

Kelionės taupyklė: pigi nakvynė

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.