Paslaptingos ir legendomis apipintos Čekijos pilys

Autorius: Kelionių manija , 2010, Liepos 23d.

Kalvotoji Bohemija lankytojus žavi vaizdinga gamta ir gausybe pilių bei istorinių miestelių. Legendomis apipintos pilys per šimtmečius išsaugojo savo paslaptis, kurios traukia ne tik romantikos mėgėjus, bet ir nuotykių ieškotojus.

 

Česky Krumlovas: ką slepia ežeras?

Pietų Čekijos miestas Česky Krumlovas yra antras dažniausiai lankomas miestas po Prahos, lankytojus žavintis savo išsaugotu senoviniu veidu. Tai – įspūdingas architektūrinis lobis, 1992 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vltavos upės vingiuose įsikūręs miestas istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą buvo paminėtas XIII a. viduryje.

Pagrindinės miesto lankytinos vietos – jaukus senamiestis su XVI amžių menančiais pastatais, didžiulė pilis ir vadinamasis „hrado“, arba pilies, kompleksas – antras pagal dydį Čekijoje po Prahos pilies. Vaikštant po Česky Krumlovą rodos, kad laikas čia sustojo prieš porą šimtmečių, o gatvelių labirintai slepia daugybę paslapčių ir legendų.

Viena iš legendų pasakoja apie XV amžiuje garsioje Rožmberkų šeimoje gimusią merginą, vardu Perchta. Tėvai prieš jos valią norėjo ištekinti ją už grafo Johano von Liechtensteino. Dukters ašaros nesuminkštino tėvo širdies ir Prechta tapo grafo žmona. Deja mergina niekada nepatyrė vyro meilės, dar blogiau, po vestuvių sutuoktinis ėmė ją žiauriai kankinti. Sykį grafas sunkiai susirgo ir jausdamas artėjančią mirtį paprašė Prechtos atleisti jo nuodėmes. Tačiau žmona savo mirštančiam vyrui neatleido.

Po Prechtos mirties Česky Krumlovo pilių kambariuose buvo pastebėta klaidžiojanti Baltosios Damos šmėkla. Legenda pasakoja, kad Prechtos šmėkla visuomet pasirodo artėjant svarbiems įvykiams. Sakoma, jei Baltoji Dama mūvi baltas pirštines – viskas pasibaigs sėkmingai. Juodos pirštinės pranašauja nesėkmę.

Pasak kitos legendos, ežero saloje Česky Krumlovo pilies parke yra paslėptas lobis, kurį saugo nimfos. Taip pat sakoma, jog vaidenasi ir pastate, kuriame šiuo metu įsikūręs Česky Krumlovo turizmo informacijos centras.

 

Penkių „G“ raidžių paslaptis

XVI a. Litomyšl rūmai, nutolę apie 50 km nuo Hradec Kralove miesto, taipogi yra įtraukti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.

XVI a. antroje pusėje Pernšteinų giminė nusprendė čia buvusią viduramžių pilį perstatyti į renesanso stiliaus rūmus. Rūmai yra unikalus italų arkadų stiliaus ir Vidurio europietiško renesanso stiliaus pavyzdys.

Pilyje galima išvysti paslaptingą vyro portretą. Virš jo galvos nutapytos penkios „G“ raidės. Legenda pasakoja, kad žmogus, atspėjęs jų reikšmę, sužinos, kur yra paslėptas pilies lobis. Iki šiol dar niekam nepavyko įminti mįslės.

Litomyšl mieste gimė garsus čekų kompozitorius Bedtichas Smetanas. Kasmet jo garbei mieste rengiamas tradicinis muzikos festivalis Smetanova Litomyšl.
Houska pilis – paslaptingiausia vieta Čekijoje

Ne veltui Houska pilis, esanti apie 50 km į šiaurę nuo Prahos, netoli romantiško Machy ežero, vadinama paslaptingiausia Čekijos vieta. Kokorin miškų apsupta pilis, pasak legendos, buvo pastatyta ant uolos, kurios viduje yra anga, vedanti į pragarą.

Tamsiomis naktimis čia pasirodo baisi būtybė – vienuolis, kurio veidą dengia gobtuvas. Jis saugo įėjimą į pragarą ir gąsdina drąsuolius, kurie, vedami smalsumo, nori aplankyti pilį tamsią naktį.

Be to, yra ir dar viena paslaptis, kurios niekam nepavyksta atskleisti. Houska pilies lankytojai skundžiasi, kad šioje vietoje darytos nuotraukos niekada nesigauna ryškios…

 

Parengta pagal Čekijos turizmo biuro informaciją

 

Taip pat skaitykite:

Šiurpą kelianti Kutna Horos įžymybė – Kaulų koplyčia

Kulinarinės kelionės: Čekija

Gražiausių Slovakijos pilių maršrutu

 

 

Lankytinos vietos