Savanorystė – galimybė keliauti nemokamai

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2011, Lapkričio 14d.

Svajojantys keliauti nemokamai ir tuo pačiu palikti savo pėdsaką pasaulyje šiais laikais turi visas galimybes. Viena populiariausių pasaulyje – savanoriavimas. Galite nuvykti į bet kurį pasaulio kampelį, dirbti bet kokioje srityje ir sutikti pačius įvairiausius pasaulio gyventojus. Štai keletas populiarių internetinių puslapių, kurie siūlo šią galimybę.

 

1. Ekologiniai ūkiai, visas pasaulis

www.wwoof.org – apgyvendinimas ir maitinimas siūlomas mainais į dienos darbą ūkyje. Galimybės apsistoti neribotos – nuo vienos dienos ir daugelio metų. Darbą ekologiniuose ūkiuose galima rasti daugiau nei 100 pasaulio šalių.

 

2. Vėžlių gelbėjimo komandos, visas pasaulis

Tai galimybė padėti tūkstančiams grupių, siekiančių išsaugoti jūros vėžlius. Dauguma tokių gelbėjimo komandų globoja vieną ar kelis lizdus, kuriems gresia pavojus, todėl yra dėkojama net už vienos nakties sargybą. Daugiau informacijos: www.seaturtles.org ir www.cccturtle.org.

 

3. Išsaugojimo savanoriai, Australija ir Naujoji Zelandija

www.conservationvolunteers.com.au – tai galimybė įvairiuose trumpalaikiuose projektuose Australijoje, Naujoje Zelandijoje ir dar keliose vietose dirbti grupėse, saugančiose gyvenvietes ir skatinančiose ekologinį turizmą. Tiesa, gali tekti susimokėti minimalų savaitinį mokestį, tačiau jis padengia ir apgyvendinimo, ir maitinimosi išlaidas.


4. Sudano savanorių programa, Sudanas

www.svp-uk.com – tai programa, skirta anglų kalbos mokymui pačiose skurdžiausiose pasaulio šalyse. Darbas yra mokyklose ar universitetuose, bet dauguma savanorių, šalia savo darbo, dar padeda bendruomenei vykdyti įvairius projektus. Savanoriai turi susimokėti tik už savo kelionę iki vietos, visos kitos išlaidos yra padengiamos. Taip pat yra skiriama minimali mėnesinė stipendija.


5. Apalačų kelio programa, JAV

www.appalachiantrail.org – daugiau nei 3 220 kilometrų ilgio Apalačų kelias yra tradicinis ilgasis kelias Rytinėje JAV dalyje ir namai daugiau nei dviems tūkstančiams nykstančių rūšių. Savanoriai padeda statybose mainais į maistą ir labai dažnai paprastą apgyvendinimą.


6. Žygių vadovai, Europa

www.hfholidays.co.uk – tai viena populiariausių Europoje programų, skirtų atostogoms ir žygiams. Ieškomi savanoriai, kurie galėtų prisidėti prie kelionės operatorių ir vadovauti žygiuose. Lyderiams suteikiamas apgyvendinimas, maitinimas ir galimybė keliauti po Europą mainais už pasidalijimą keliavimo žiniomis. 


7. Pagalbos mainai, visas pasaulis

www.helpx.net – tai portalas, kuriame galima rasti sąrašą priėmėjų visame pasaulyje, kuriems reikalinga papildoma pagalba ūkiuose ar soduose, darbui mokyklose ar religiniuose projektuose, namo statybose ar bendruomenės centruose, ar tiesiog pagalba šeimoms su vaikais. Čia taip pat gali tekti susimokėti minimalų narystės mokestį, kad būtų galima patekti į duomenų bazę.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.