Studentiškos atostogos žiemą (1). Ar pavyks per 2 savaites neviršyti 1509 Lt biudžeto?

Autorius: Mantas Bertulis , 2014, Sausio 30d.

Kelionės ne sezono metu visuomet turi kitokį atspalvį – tai ir galimybė išvysti turistų neužkamšytas gatves, pamatyti šalį ne tokią, kokia yra piešiama atvirukuose, sutaupyti pinigų, o tuo pačiu ir paerzinti draugus, likusius Lietuvoje. Mes – du Vytauto Didžiojo Universiteto (VDU) studentai Mantas ir Paulius nusprendėme dviem savaitėms pabėgti nuo lietuviškų speigų ir išbandyti kitokią – Viduržemio jūros žiemą. Mūsų tikslas yra su studentiškai mažu biudžetu aplankyti Kiprą, Atėnus ir Kretą.

 

Koks biudžetas? 1500 litų. Pridėkime dar 9 litus ir tai bus puiki pamoka, kaip galima išleisti Loretos Graužinienės siūlomą minimalų atlyginimą. Taip, turbūt jau supratote, kad į restoranus nevaikščiosime, 4-5 žvaigždučių viešbučiuose nemiegosime ir savęs brangiomis pramogomis nelepinsime.

 

Koks mūsų maršrutas? Pirmiausiai rinkomės ne kelionės kryptį, o dairėmės pigių lėktuvų bilietų, kurie mums sufleravo, į kokį Europos kampelį vyksime atostogauti. Sausio mėnesį buvo galima rasti itin pigių bilietų į Pafosą (Kipras). Bilietą į vieną pusę sausio 30 dienai pagriebėme už 123 litus.

Iš ten mūsų kelionės maršrutas nusidrieks į Kipro širdį – Nikosiją. Verta pažymėti, kad čia autobusai tikrai nėra brangūs, o su tarptautiniu studento pažymėjimu (ISIC) jiems yra pritaikomos dar ir 50 proc. nuolaidos. Kipre būsime penkias dienas. Iš kito Kipro miesto – Larnakos vasario 4 dienai prigriebėme du bilietus po 173 litus į Atėnus (Graikija).

Šurmulingoje Graikijos sostinėje mes apsistosime trims dienoms, po to, vasario 7 d. suksime į Kretą. Iš vieno svarbiausių Graikijos uostų, Pirėjaus, reguliariai kursuoja keltai į didžiausią šalies salą, Kretą. Bilietai suaugusiems kainuoja po 100 lt.

Kretos gamta ir vaizdais grožėsimės keturias dienas. Vasario 11 d. mūsų lauks skrydis atgal į Pafosą. Bilietai kainuoja vos po 64 litus, o ir lėktuvai skraido itin dažnai. Paskutines dvi kelionės dienas praleisime Kipre, o vasario 13 d. jau laukia skrydis atgal į Kauną (227 lt).

 

Planuojamos kelionės išlaidos? Taigi iš viso už keturis skrydžius ir keltą iš Pirėjo į Kretą išleidome 687 litus. Ieškant nakvynės vietų mums labai pagelbėjo didžiausias viešbučių ir hostelių tinklas – booking.com. Visi pagalvės mokesčiai mums atsiėjo tik 238 litus. Tad iki mūsų biudžeto limito (1500 Lt) liko 575 litai, kuriuos išleisime maistui, autobusams ir muziejams.

Kadangi maistas tiek Kipre, tiek Graikijoje nėra itin pigus, iš karto pasirūpinome, jog pusryčių, pietų ir vakarienių nereikėtų valgyti vien restoranuose. Studentiškai ir užtikrintai apsirūpinome riešutais, džiovintais vaisiais, rūkyta dešra, lašiniais. Puikus pasirinkimas – tiesiog greito paruošimo sriubos.

Kipre, Atėnuose ir Kretoje šiuo metu oro temperatūra svyruoja apie 17-18 laipsnių, tačiau dabar pas juos yra liūčių sezonas, todėl reikia būti nusiteikus ir nemažam kritulių kiekiui.

Šiuo kelionės aprašymu norime paskatinti žmones tapti savo žygių autoriais, nes juk planuoti patiems yra daug įdomiau, nei tiesiog nunešti pinigus kelionių agentūrai ir tiek. Taip pat ir ženkliai pigiau.

Planuojami aplankyti miestai: Pafosas, Nikosija, Famagusta, Kyrenija, Larnaka, Atėnai, Pirėjus, Heraklionas, Retimnas, Kournas, Chanija, Kisamosas, Limasolis.

 

Įdomu, kaip klostėsi draugų nuotykiai? Istorijos tęsinys čia: Netikėtai vasariškas, bet apleistas Pafosas

 

kelione-kipras1.jpg

 

Kelionių idėjos