Paryčiais užbaigę antrąją mūsų kelionės dieną neleidžiame sau tinginiauti ir jau vidurdienį pradedame trečiąją bei pajudame link turkiškosios Nikosijos pusės. Dar sykį mano pasą antspauduoja pasienio darbuotojai, Paulius gauna laikinąją vizą, o dar kiek paėjus atsiduriame autobusų stotelėje, iš kurios trauksime į Šiaurės Kipre įsikūrusią Kireniją (turk. Girne).
Iš pradžių nustebome – įlipus į sovietinius laikus primenantį autobusiuką niekas neskubėjo tikrinti, ar turime bilietus. Nuvažiavus apie pusę kelio į mūsų mikroautobusą įlipa kasdieniškai apsirengęs vyriškis, kuris ima kažko reikalauti turkiškai. Netrukus supratome, jog tai – kontrolierius. Jis kaip ir įlipo, taip ir išlipo viduryje kelio. Bilieto kaina pirmyn ir atgal kainuoja tik 8 liras (apie 9,1 Lt).
Kipro turkiškoji dalis yra politiškai neegzistuojanti valstybė. Turbūt nenuostabu, bet vienintelė šalis pripažįstanti jos egzistavimą yra Turkija. Todėl jokie draudimai ir garantijos ten neegzistuoja – nei sveikatos, nei turto.
Vos įkėlus koją į Kirenijos žemę mus pasitinka šilumos banga. Tikrai niekada negalvojau, kad žiemą ištarsiu frazę: „Man per karšta“.
Vaikštant palei jūrą mus itin sužavėjo Kirenijos prieplauka. Vaizdas tikrai vertas daugiau nei vieno stabtelėjimo. Čia, kaip ir daugelyje kitų Kipro miestų – po viena ranka nuostabūs vaizdai į jūrą, o po kita – jau tikrasis žmonių gyvenimas.
Leidę sau pasimėgauti keliomis nieko neveikimo ir sėdėjimo ant jūros kranto valandomis nužygiuojame iki miesto pilies (Kyrenia Castle). Studentui bilietas į šį istorinį palikimą kainuoja vos 2 liras (apie 2,3 Lt). Vaizdai nuo pilies mums neleido greitai palikti jos.
Pilis pastatyta VII a. siekiant apsiginti nuo arabų antpuolių. Tvirtovė yra paversta į muziejų, kurio viduje eksponuojamos originalios senovinio Kirenijos laivo liekanos. Tai pirklių laivo liekanos, rastos ir iškeltos iš Viduržemio jūros dugno netoli Kirenijos krantų. Manoma, kad laivas plaukiojęs 300 m. pr. m. e. Tai seniausias iki šiol išlikęs laivas pasaulyje.
Turėdami ribotą biudžetą, vietos pietums ieškome ne pagrindinėse miesto gatvėse. Radę jaukų kiemelį, kuriame įsikūrusi vienos šeimos valdoma užeiga, nemažą porciją šnicelio suvalgome už 12 lirų (apie 13,7 Lt). Taip ir užbaigiame mūsų trečiąją kelionės dalį, iš viso išleidę 25 liras (28,5 Lt).
Taip pat skaitykite dienoraščio pradžią:
Ar pavyks per 2 savaites neviršyti 1509 Lt biudžeto? | Netikėtai vasariškas, bet apleistas Pafosas | Nikosija – vieta, kur susiduria dvi kultūros
Sužinok daugiau apie Kiprą:
TOP 10 lankytinų vietų Kipre | Kada keliauti į Kiprą (orai, renginiai)