Kada geriausia poilsiauti Maltoje?

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 04d.

Saulėtoji Malta – amžinos vasaros sostinė, kurioje puikiais orais ir dar puikesniais paplūdimiais galima džiaugtis beveik ištisus metus. Čia visada šilta, visada galima mėgautis vandens pramogomis ir pabėgti nuo darganotų ir vėsių lietuviškų orų. Tikros svajonių atostogos? Visgi, neapsigaukite pirmo svaiginančio įspūdžio apie šią nuostabią Viduržemio jūros salą, net vykstant į tokį rojaus kampelį, būtina atkreipti dėmesį į orų prognozę.

Vasara Maltoje – karšio mėgėjams

Vasaros sezonas Maltoje įsibėgėja nuo birželio ir trunka iki pat rugsėjo mėnesio. Šiuo metu termometro stulpelis dažnai šokteli gerokai aukščiau +30 laipsnių karščio, vanduo sušyla iki +25 laipsnių šilumos, o apie gaivinantį lietų, nuo kurio norisi pabėgti, ilsintis Lietuvos kurortuose, galima tik pasvajoti. Taigi, skėčio tikrai neprireiks, tačiau vietos lagamine turėtų atsirasti apsaugai nuo saulės. Apsauginis kremas prieš deginimąsi ir gaivinantis losjonas po saulės vonių yra tai, be ko neturėtumėte išvykti iš namų. Net ir tuo atveju, jei esate tamsesnio gymio, lengvai įdegate ar retai nudegate saulėje, pasirūpinkite savo oda. Saulė Maltoje „kimba“ labiau, todėl nepersikaitinkite, kad likusių atostogų netektų leisti viešbučio kambaryje.

Kitas svarbus atributas, kurio negalima palikti namuose, yra galvos apdangalas, juk nenorite gauti saulės smūgio per atostogas, tiesa? Stilinga kepuraitė ar skarelė ne tik apsaugos nuo kaitrių saulės spindulių, bet ir taps paplūdimio aprangos išskirtiniu akcentu. Galiausiai, atostogaujant Maltoje per pačius karščius, nereiktų pamiršti vartoti daug skysčių, kad neprasidėtų dehidratacija, kuri baigtųsi ligoninėje. Tiesa, jei jau pradėjome kalbėti apie skysčius, tai pats geriausias pasirinkimas yra paprastas vanduo iš buteliuko arba nesaldinta šalta arbata. Esant dideliems karščiams, medikai primygtinai rekomenduoja nevartoti alkoholinių gėrimų, o taip pat vertėtų atsisakyti ir saldžiųjų gazuotų gėrimų, nes jie tik dar greičiau pašalina vandenį iš organizmo.

Galiausiai vasarą, kai saulė pasiekia patį zenitą, atsargiai planuoti keliones į Maltą turėtų žmonėms, turintys tam tiktų sveikatos sutrikimų. Jei skundžiatės padidėjusiu kraujospūdžiu, sergate širdies ligomis ar tiesiog ilgiau pabuvę karštyje pradedate jausti galvos svaigimą, pykinimą, nuovargį ar prasideda migrena, poilsis Maltoje vasarą tikrai nėra pats geriausias ir išmintingiausias pasirinkimas.

Kai sunku pakelti karštį

Jei karštis jums ne draugas, atostogas Maltoje geriausia planuoti balandžio, gegužės ir rugsėjo mėnesiais. Šiuo metu vyrauja saulėti ir šilti orai. Balandžio mėnesį oras sušyla vidutiniškai iki +20 laipsnių šilumos, gegužę pasiekia +24 laipsnius, o rugsėjį – +28 laipsnius. Tiesa, dar pakankamai šilta ir spalio mėnesį, tačiau tada padidėja lietaus tikimybė, dienos būna vėjuotos. Kita vertus, atostogos šiais mėnesiais turi nemažai pliusų. Visų pirma, reiktų atminti, kad Malta yra išlepinta poilsiautojų, todėl vasaros metu nakvynės kainos paprastai būna dviem kartais didesnės, lyginant su pavasariu ir rudeniu. Visų antra, šiuo metu yra gerokai mažiau turistų, todėl kavinėse visada atsiras staliukas romantiškai vakarienei, nereikės laukti eilėje prie lankytinų objektų.

Tiesa, kokios atostogos be maudynių? Balandžio ir gegužės mėnesiais jūra dar nebūna spėjusi įšilti, bet maudytis jau galima. Šiuo metu vanduo sušyla iki +16 – +18 laipsnių šilumos, rugsėjį ir spalį galima mėgautis +23 – +25 laipsnių šilumos vandeniu. Tad ne veltui sakoma, kad Maltoje maudynių sezonas trunka beveik ištisus metus.

Malta – nuostabi šalis įsimintinoms atostogoms, svarbiausia tinkamai pasirinkti atostogų laiką. Įvertinkite savo prioritetus, toleranciją karščiui ir pradėkite krautis lagaminus, nes Malta jūsų jau laukia!