Patarimai planuojantiems kelionę į Romą

Autorius: Kelionių manija , 2014, Vasario 20d.

Vienas iš populiariausių miestų Europoje, pritraukiančių minias turistų – Roma. Čia apstu Antikos griuvėsių ir įspūdingų sakralinių pastatų, kultūros lobius saugančių muziejų ir žavių šurmuliuojančių aikščių. Planuojant kelionę į Romą verta atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Oro uostai

Netoli Romos yra du tarptautiniai oro uostai: Romos Leonardo da Vinci (Fiumicino) oro uostas (FCO) ir Romos Ciampino oro uostas (CIA). Fiumicino oro uostas yra pagrindinis, nuo Romos nutolęs 26 km. Patogiausia į miesto centrą vykti traukiniu Leonardo Express, kuris į pagrindinę traukinių stotį Stazione Termini važiuoja kas 30 min. Kelionės, kuri trunka maždaug pusvalandį, kaina yra apie 14 EUR.Ciampino oro uostas yra nutolęs 20 km į pietryčius nuo Romos. Į pagrindinę traukinių stotį Stazione Termini galima nuvykti reguliariai kursuojančiais autobusais už 5-8 EUR.

Pigių skrydžių į Romą paieška

Susisiekimas Romoje

Romos įžymybes patogu apžiūrėti vaikščiojant pėsčiomis, tačiau viskas priklauso ir nuo to, kurioje miesto vietoje apsistojote. Į kitą miesto galą verta važiuoti metro.

Vienkartinis bilietas, galiojantis važiuojant autobusu, tramvajumi ar metro, kainuoja 1,5 EUR ir galioja 100 minučių nuo jo pažymėjimo. Visą dieną (iki vidurnakčio) galiojantis metro bilietas kainuoja 6 EUR. Tris dienas (skaičiuojant nuo jo pažymėjimo iki trečiosios dienos vidurnakčio) galiojantis bilietas kainuoja 16,5 EUR.

Romos miesto kortelė turistams

Planuojantiems Romoje aplankyti daug lankytinų vietų, verta įsigyti Romos miesto kortelę – Roma Pass, kuri suteikia teisę nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu.

Įsigijus šią kortelę galima nemokamai apsilankyti pirmuose dviejuose pasirinktuose Romos muziejuose ar archeologinėse vietose. Lankantis kituose muziejuose taikomos nuolaidos.

Kortelę, kainuojančią 34 EUR galima įsigyti internete, turizmo informacijos centruose arba bet kuriame iš akcijoje dalyvaujančių muziejų ar lankytinų vietų. Kartu su kortele įteikiamas ir turistinis Romos miesto žemėlapis. Daugiau informacijos: romapass.it.

Naudingi patarimai

Apie maistą.Kaip ir visuose turistų pamėgtuose miestuose, ir Romoje norėdami skaniai pavalgyti už protingą kainą rinkitės ne pagrindinėse aikštėse ar šalia žymiausių lankytinų vietų esančius restoranus ar kavines, o kiek atokiau įsikūrusias maitinimo įstaigas. Tereikia paeiti „už kampo“ ar gerus 100 m – ir būsite nustebinti kur kas malonesniu aptarnavimu ir patrauklesnėmis kainomis.

Apie gladiatorius.Įvairiose Romos vietose, o ypač šalia Koliziejaus, išvysite gladiatorių kostiumais lūkuriuojančius vyrukus. Iš tiesų, tai gali būti puiki idėja nuotraukai, tačiau nepamirškite, jog jie tikisi užmokesčio už šypseną priešais jūsų fotoaparatą.

Apie eiles.Jos, ypač sezono metu, jūsų lauks visur – įskaitant Koliziejų, Vatikano muziejus ir t.t. Verta nepatingėti atsikelti ankstėliau ar, jei tik yra galimybė, įsigyti išankstinį bilietą internetu. Kitaip kelionė į Romą taps lūkuriavimo eilėse čempionatu.

Kada keliauti į Romą

Turistų Romoje apstu ištisus metus, išskyrus tik liepos-rugpjūčio mėnesius, kuomet būna pakankamai karšta (vidutinė oro temperatūra pakyla iki +30°C) ir patys romiečiai palieka Romą ir dažnai atostogauja užmiesty ar pajūry.

Oro temperatūra retai kada nukrinta žemiau nulio, net ir žiemą (vidutinė oro temperatūra siekia iki +11-12°C). Vis tik šalčiausi mėnesiai yra gruodis ir sausis. Lietingiausi yra lapkritis ir vasaris – tuomet gali prireikti skėčio.

Geriausias metas aplankyti Romą yra pavasaris ir ruduo. Vis tik, reiktų atminti, kad tai yra piko sezonas, dėl to nusiteikite nuobodžioms eilėms prie svarbiausių lankytinų vietų.

9kelione-roma1.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.