Savaitgalis Madride

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 03d.

Auksu tviskantis, saulės įkaitintas ir aistra alsuojantis Madridas yra vienas energingiausių ir spalvingiausių miestų pasaulyje. Meilės ir pozityvumo kupina Ispanijos kultūra užburia ir vilioja mėgautis kiekviena čia praleista akimirka. Vos kelios dienos Madride gali padovanoti neišdildomus įspūdžius, tačiau čia tiek daug istorinio, kultūrinio ir kulinarinio paveldo, kad net galva pradeda svaigti. Taigi, kad būtų šiek lengviau susiplanuoti savaitgalio išvyką į Madridą, dalinamės keliais naudingais patarimais.

Ką pamatyti?

Madridas – tai muziejus po atviru dangumi, geriau pažinti šį miestą reikia nemažai laiko, tačiau, jei jo neturite, siūlome apsilankyti Plaza Mayor aikštėje. Tai bene populiariausia ispanų ir turistų laisvalaikio praleidimo vieta, apsupta fantastiško grožio senoviniais pastatais, tarp kurių vingiuoja jaukios gatvelės. Čia gausu kavinukių, vyninių ir užkandinių, todėl nepraleiskite progos paskanauti puikaus ispaniško vyno, stiprios kavos ir pasimėgauti itališkais užkandžiais – tapomis. Vėliau šiek tiek savo laiko skirkite švietėjiškai ekskursijai po Prado muziejų, kuriame saugoma viena vertingiausių meno kūrinių kolekcija visame pasaulyje. Reina Sofia – dar vienas įdomus meno muziejus, jame galima išvysti Pablo Picasso, Salvadoro Dali ir kitų Ispanijos menininkų kūrinius.

Jei ekskursijos po muziejus ne jums, mieliau laiką leistumėte, tyrinėdami miestą, aplankykite Karališkuosius Madrido rūmus, pastatytus XVIII a. Šiuose rūmuose yra daugiau nei 2 tūkstančiai prabangių kambarių, pobūvių salių. Ispanijos monarchai čia nebegyvena, todėl lankytojai gali apžiūrėti dalį kambarių ir pritrenkiančio grožio Sosto menę. Atsipūsti ir pailsėti galėsite Retiro parke, nusidriekusiame visai šalia Madrido centro. Seniau šis parkas priklausė karališkajai šeimai, o šiandien yra puiki vieta pasimėgauti nuostabiu gamta prieglobsčiu, pasigrožėti įmantriais fontanais ir skulptūromis.

Svečiuodamiesi Madride nepraleiskite progos užsukti Puerta del Sol rajoną, kuriame stovi vienas iš miesto simbolių – Meškos ir žemuoginio medžio skulptūra. Be to, čia gausu puikių kavinių, restoranų ir parduotuvių, kuriose tikrai rasite lauktuvių namuose likusiems artimiesiems. Tiesa, jei neatsispyrėte pirkimo manijai, būtinai nukeliaukite Gran Via gatvę. Tai viena svarbiausių gatvių visame Madride, kuri masiškai vilioja turistus, čia nuolatos verda gyvenimas: dieną šurmuliuoja kavinių ir parduotuvių lankytojai, o naktį atsiskleidžia spalvingas ir netikėtumų kupinas naktinis gyvenimas.

Ką paragauti?

Svečiuojantis Madride būtų nuodėmė neparagauti tradicinio ispaniško maisto. Paelija arba ryžių troškinys su triušiena arba vištiena bei įvairiausiais prieskoniais ir daržovėmis – tradicinis šalies patiekalas ir pasididžiavimas. Nors šio patiekalo šaknys glūdi Valensijoje, tačiau ir Madride jis be galo populiarus. Karštą dieną atsigaivinti padės gaspačio arba šalta trintų pomidorų sriuba.

Ispanija garsėja savo mėsos produktais, daugelis pietų sunkiai įsivaizduojami be kiaulienos kumpio užkandėlės, todėl turėdami progą išmėginkite aukščiausios kokybės Iberijos kumpį. Žuvies ir jūros gėrybių gerbėjams ispanai siūlo Galicijos aštuonkojį. Specialiai paruoštas aštuonkojis patiekiamas su keptomis bulvėmis ir duona ant medinės lentelės. Dėmesio, smaližiai! Jei buvote Madride, tačiau neparagavote marcipanų, Madride nebuvote.

Kaip keliauti?

Madridas – milžiniškas miestas, jo tikrai nepavys apeiti pėsčiomis, tačiau kaip ir priklauso sostinei, čia puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Keliauti po Madridą galima autobusais, traukiniais ir metro. Pastarasis variantas – greičiausias, nes neteks stovėti eismo kamščiuose, tačiau autobusai – vaizdingiausias. Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose, kurias rasite metro stotyse. Bilietų pardavimo sistema nesudėtinga, todėl greitai ją perprasite. Jei nespėjote į paskutinį autobusą, nesijaudinkite ir nepulkite stabdyti taksi, kurių paslaugos gana brangios, Madride vidurnaktį į gatves išrieda naktiniai autobusai.