Savaitgalis Paryžiuje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 04d.

Dainose apdainuotas, filmuose romantizuotas ir išliaupsintas Paryžius tikrai vertas visų komplimentų ir pagyrų. Tai vienas gražiausių ir įsimintiniausių miestų pasaulyje, kuriam pažinti reikia tikriausiai viso gyvenimo, nes kiekvieną kartą čia atvykus, Paryžius sugeba nustebinti iš naujo. O ką daryti, jei pažintis su nuostabiąją Prancūzijos sostine trunka vos dvi ar tris dienas?

Pirmas kartas Paryžiuje

Jei keliaujate į Paryžių pirmą kartą, iš anksto vertėtų susidaryti sąrašą vietų, kurias norėtumėte aplankyti. Jame turėtų atsidurti ne tik visos Prancūzijos simboliu laikomas Eifelio bokštas, nuo kurio apžvalginės aikštelės atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama, Dievo motinos katedra – žymiausia bažnyčia Paryžiuje, o tuo pačiu ir puikus viduramžių architektūros pavyzdys, ar gausiai dekoruota Triumfo arka – dar vienas Paryžiaus simbolis. Svečiuodamiesi Paryžiuje būtinai užsukite į Monmartro kvartalą, kuris lyg švyturys traukia menininkus, tautodailininkus ar gatvės muzikantus. Čia galėsite įsigyti mielų smulkmenų savo namams ar lauktuvių artimiesiems, išvysti garsųjį Moulin Rouge kabaretą ir pasimėgauti puikios kavos puodeliu ir prancūzišku pyragaičiu bohemiška atmosfera alsuojančiose kavinukėse. Monmartro neturėtų aplenkti ir siurrealizmo genijaus Salvadoro Dali gerbėjai, čia įkurtas jo muziejus, kuriame eksponuojama menininko darbų kolekcija.

Jaučiate silpnybę madai ir puikiam maistui? Tiesiu taikymu keliaukite į Eliziejaus laukus. Tai garsiausia gatvė pasaulyje, kurioje gausu fantastiškų restoranų, keletas jų yra apdovanoti Michelin žvaigždutėmis, kavinių, garsių mados namų parduotuvių ir jaukių butikų, kuriuose slepiasi išskirtiniai apdarai ir aksesuarai. Nežavi tokia veikla ir arčiau širdies pažinimo džiaugsmas? Tokiu atveju jūsų laukia Luvro muziejus, saugantis tikriausiai vieną vertingiausių meno kūrinių kolekciją. Tiesa, jei į savo „Privaloma pamatyti“ sąrašą įtraukėte šį muziejų, atminkite, kad atidžiai apžiūrėti visas ekspozicijas reikia ne vienos dienos, todėl pažintį su kitomis Paryžiaus įžymybėmis gali tekti atidėti kitam kartui.

Daugelis žymiausių ir labiausiai turistų lankomų vietų Paryžiuje yra viena nuo kitos nedaug nutolusios, todėl galite pasinerti į kelionę pėsčiomis, kurios metu išvysite nuostabaus grožio jaukias gatveles, gausiai dekoruotus namus, turėsite progą užsukti į paryžietiška dvasia alsuojančias vietinių gyventojų krautuvėles. Visgi, jei toks ilgas pasivaikščiojimas jūsų visai nežavi, rinkitės metro – tai bene greičiausias būdas patogiai nusigauti iš vieno Paryžiaus taško į kitą, neįstringant transporto kamščiuose.

Jei Paryžiuje jau teko svečiuotis

Prancūzijos sostinė – toks miestas, į kurį norisi vis sugrįžti ir sugrįžti, jei čia kartą buvote ir jau aplankėte pačius įžymiausius miesto objektus, tikriausiai sukate galvą, ką būtų galima dar įdomaus išvysti romantiškame mieste. Jei esate pakankamai stiprių nervų, apsilankykite Les Catacombs – tai senovinės katakombos, kuriose laikomi beveik šešių milijonų paryžiečių kaulai. Išties įdomus objektas, apie kurį žino nedaugelis turistų. Kita įdomi vieta– Cite des Sciences et de L’lndustrie muziejus, dažnai vadinamas geriausiu pasaulyje mokslo muziejumi. Tai puikus pasirinkimas atvykti ir su mažaisiais keliauninkais, nes muziejuje yra daug interaktyvių pramogų, kurios skatina smalsumą ir padovanoja neišdildomas emocijas.

Nors kapinės tikrai nėra ta vieta, į kurią planuotumėte ekskursiją, tačiau nepaprastai gražios Paryžiaus Pere-Lachaise kapinės išties išskirtinės. Čia amžino poilsio atgulė Oskaras Vaildas, Šopenas, Džimas Morisonas ir daugelis kitų žymių žmonių. Prie įėjimo į kapines parduodami žemėlapiai, kur galima rasti garsenybių kapus, įsigykite vieną, nes tikrai prireiks. Po ilgo pasivaikščiojimo galėsite atsipalaiduoti Marais rajone esančioje jaukioje Marché Sainte Catherine aikštėje, pilnoje puikių restoranų ir kavinukių. Ši vieta mažai žinoma turistams, todėl čia visada yra vietos prisėsti, pabendrauti su atsipalaidavusiais prancūzais ir atsikvėpti nuo fotoaparatų spragsėjimo.

Savaitgalis Paryžiuje – įsimintina pramoga, kurios ilgai nepamiršite, tačiau šiam nuostabiam miestui reiktų skirti gerokai daugiau laiko, todėl, planuodami atostogas, visada prisiminkite meilės sostinę.