Savaitgalis Romoje dviems

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 02d.

Kelionių entuziastai be abejonės patvirtins – geriausias savaitgalis yra tas, kuris yra praleistas ant lagaminų. Naujų šalių bei miestų lankymas padeda ne tik nukreipti savo mintis nuo kasdienių rūpesčių, tačiau ir leidžia pasimėgauti neatrastomis kultūromis, pasisemti galybę įspūdžių ir į darbus grįžti kupiniems naujų jėgų. Juolab, kad keliavimas savaitgaliais nereikalauja papildomų atostogų, užtenka pasiimti vos vieną ar kitą laisvą dieną taip prasitęsiant savaitgalį, o esant palankiems skrydžių grafikams jau penktadienį vakare galima mėgautis saulėlydžiu kitoje šalyje. Viena iš kelionių krypčių, dažnai pasirenkamu savaitgalio viešnagei – Roma.

Italijos sostinė traukia lankytojus ne tik patraukliu klimatu, nuostabia architektūra bei šimtais fontanų, bet ir, žinoma, visiems pažįstama nuostabia itališka virtuve. Dauguma keliautojų, planuojančių kelionę į Romą, nori tuo pačiu aplankyti ir Vatikaną, kuris yra ne tik krikščionybės Meka, bet ir unikali valstybė valstybėje. Tačiau planuojant šį vizitą kelionę į Romą reikėtų prailginti viena diena, dėl to vykstant ten savaitgaliui Vatikano aplankyti greičiausiai nepavyks. Žinoma, tai įmanoma, tik save reikėtų įspausti į pakankamai griežtus laiko rėmus, o tai daryti ne visada norisi. Klausiate, kodėl tokia maža teritorija, apimanti vos 0,44 kvadratinio kilometro, pareikalauja kone visos papildomos dienos? Atsakymas paprastas – turistų srautai į Vatikaną yra didžiuliai, todėl neretai keletą valandų tenka laukti norint vien į jį patekti, o taip pat užtrunka ir patekimas į lankytinus Vatikano objektus. Nepaisant to, Vatikane apsilankyti bent kartą gyvenime būtina kiekvienam (net ir nepriklausomai nuo išpažįstamos religijos), kadangi vien architektūra ir didingumas tikrai privers pasijusti magiškai.

Tačiau grįžkime į pačią Romą. Ką joje galima nuveikti turint vos 2-3 dienas ir kuriuos turistų pamėgtus objektus pamatyti yra tiesiog būtina? Vienas iš būtinų aplankyti monumentų yra Orvieto katedra (Duomo di Orvieto), kuri yra itin ryškus gotikinės architektūros pavyzdys. Ši katedra statyta dar 13-ajame amžiuje ir iki šiol traukia keliautojų dėmesį. Svečiuojantis Romoje yra tiesiog būtina aplankyti Panteoną. Tai daugiau nei 2000 metų amžiaus statinys, puikiai išsilaikęs iki šių dienų. Kadaise jis buvo naudojamas kaip šventykla, vėliau atliko bažnyčios funkciją, tačiau nepaisant religinės reikšmės pasigrožėti juo bent jau iš išorės yra tiesiog privaloma. Trevi fontanas yra vienas daugiausiai fotografuojamų Romos objektų, o į jį monetas meta visi, norintys dar kartą ten sugrįžti. Tai didžiulis, net 26 metų aukščio ir 49 metrų pločio baroko stiliaus monumentas, kurį aplankyti nieko nekainuoja. Kitas fontanas, kurio nederėtų aplenkti – tai Keturių upių fontanas (Fontana dei Quattro Fiumi), esantis Navonos aikštėje. Šis fontanas simbolizuoja pagrindines keturias 17-ojo amžiaus upes – Gangą, Nilą, Dunojų ir La Platą. Jame palikti monetą taip pat svarbu! Siūloma pasigrožėti ir pačia Navonos aikšte, kurioje susikerta Romos senovinis artistiškumas ir šiuolaikinė komercija, o aplinkinėse kavinėse galima skaniai papietauti ar pavakarieniauti.

Ankstyvųjų laikų ir istorijos mėgėjams tiesiog būtina aplankyti Forumo architektūrinį ansamblį bei Koliziejų. Šventojo Angelo pilis taip pat nepalieka abejingų, o lankytojų nuomone tikrai verta pakilti ant jos stogo – atsiverianti panorama tiesiog fantastiška. Esant geram orui galima prisėsti ant Ispanijos laiptų ir pasimėgauti porcija dieviško skonio gelato ledų. Šalia jų esanti Ispanijos aikštė taip pat pilna fontanų ir architektūrinių šedevrų, o joje nuolat šurmuliuoja turistai.

Net ir neturint aiškiai sudėlioto maršruto ar tikslaus plano, kuriuos objektus norite pamatyti, vaikščiojant po centrinę Romos dalį jų yra gausybė ir tikrai įmanoma pamatyti didžiąją dalį žinomiausių monumentų. Norint pamatyti kuo daugiau, reikėtų apsirūpinti gera avalyne ir pasiruošti nužygiuoti net kelias dešimtis kilometrų. Todėl ir kelionės į Romą nepatariama planuoti liepos bei rugpjūčio mėnesiais, mat alinantis 35-40 laipsnių karštis nepakeliamas net patiems italams, ką bekalbėti apie mus, šiauriečius. Tačiau net ir planuojant savaitgalį Romoje pavasarį ar rudenį, turistus pasitinka ne tik geras oras, bet ir begalės nuotykių bei įspūdžių, kurie keliautojų laukia už kiekvieno kampo. Taigi, ciao Italia, telieka susikrauti lagaminus!