Savarankiškos kelionės patarimai

Autorius: Keliautojas , 2017, Liepos 28d.

Kiekvienais metais savarankiškai keliaujančių į užsienio šalis daugėja. Bent jau taip skelbia žiniasklaida ir populiarūs keliautojai. Keista, bet savarankiškai žmonės keliauja autobusais ir traukiniais jau šimtą metų. Nereiktų pamiršti, kad dar prieš tris dešimtmečius priverstinai buvome didelės šalies dalimi, kur kelionės traukiniais ir lėktuvais buvo gana dažnas reiškinys. Dėl to šie patarimai yra universalūs ir laiko patikrinti.

1 patarimas. Spontaniškumas ir blaivus protas. Vienas iš nuobodžiausių būdų keliauti yra eiti į agentūrą ir prašyti, kad jie viskuo pasirūpintų. Kurį laiką tai patinka, tačiau vėliau prasideda kelionių rutina ir žmogus nori patirti kažką naujo. Savarankiškos kelionės metu, būtinas spontaniškumas ir blaivi galva, galinti įvertinti visas rizikas, iššūkius ir pasirinkti optimaliausią maršrutą. Jei keliaujate patys ir matote, kad užtruksite kelionėje, tiesiog greitai reikia reaguoti ir suplanuoti papildomus kelionės elementus. Sprendimai priimami greitai, be dvejonių, tačiau įvertinant ir pasekmes.

2 patarimas. Pasirūpinkite interneto ryšiu. Internetas – viena iš priežasčių, dėl ko žmonės keliauja savarankiškai. Būtent internetu užsakomi lėktuvų bilietai, el. paštu susirašinėjama su būsto, kuriame apsistojama, šeimininkais, ieškoma informacijos apie maršrutus, transportą ir t.t. Nuvykę į svetimą šalį, pirmiausiai turite gauti gerą interneto ryšį. Tai galima padaryti nusiperkant išankstinio apmokėjimo kortelę telefonui, kurioje yra tam tikras kiekis duomenų. Lietuvoje esame pripratę prie itin mažų kainų. Pavyzdžiui dabar neribojami gigabaitai 7 dienas kainuoja 1,5-2 euro. Užsienyje tokių akcijų irgi galima rasti, tačiau reikia tik pasižiūrėti vietiniuose puslapiuose esančias reklamas.

3 patarimas. Dokumentų kopijos. Keliaudami galite pamesti ar prarasti dokumentus, be kurių atgal negrįšite. Dėl to būtina iš anksto pasidaryti dokumentų kopijas ir jas atsispausdinti. Taip pat galima išsaugoti ir skaitmeniniu formatu, laikyti dokumentų kopijas „debesies“ talpykloje, kad bet kada būtų galima atsispausdinti. Nelinkime niekam pamesti ar prarasti dokumentus. Dokumentus laikyti saugiai, nešiotis kopijas su savimi.

4 patarimas. Google Translate programėlė išmaniajame telefone. Seniau keliautojai nešiodavosi nedideles knygeles – kelioninius pasikalbėjimų žodynus. Dabar tokios knygelės persikėlė į išmaniuosius telefonus. Google Translate – viena iš populiariausių vertimo programėlių pasaulyje, tad pradėkite nuo jos. Aišku, yra ir kitų nemokamų alternatyvų. Viskas, ko jums reikia – atsisiųsti tą kalbą, kurios reikia ir įvesti žodžius, sakinius. Programėle iš karto parodys žodžių ir frazių reikšmes, tad žinosite, kaip paklausti kelio ar valandų.

5 patarimas. Popieriniai žemėlapiai. Aišku, visada galima įsijungti Google Maps, tačiau tai kainuoja pinigus už interneto ryšį. Turint popierinį tos šalies žemėlapį, arba miesto, kuriame keliaujate, pasiklysti yra kur kas mažiau galimybių. Tokių žemėlapių galima gauti vietos turizmo informacijos centruose. Kaip ir kitos naudingos informacijos apie vykstančius renginius, organizuojamas ekskursijas užsieniečiams ir t.t.

6 patarimas. Vietinės pramogos. Jei atvykstate į kitą šalį tik pasižiūrėti architektūros paminklų ir nusifotografuoti gražiose vietose, visus maršrutus galite susiplanuoti dar būdami namuose. Tik nepamirškite 1-jo patarimo – būkite spontaniški. Nukrypimai nuo griežto grafiko gali atnešti daugiau malonių akimirkų, apie kurias norėsite pasakoti ne tik savo vaikams, bet ir vaikaičiams. Jei nusprendžiate kažką veikti ir pailsėti, be turizmo centro informacijos neapsieisite. Čia rasite informacijos apie organizuojamas keliones ir ekskursijas. Tik neskubėkite užsisakyti vietoje – panaršykite internete. Vietos turistinių pramogų organizatorių kainos gali būti dvigubai mažesnės, nei turizmo centre siūlomų analogiškų ekskursijų. Aišku, visada yra rizika dėl kokybės, tačiau kas nerizikuoja, tas nelaimi loterijoje…

7 patarimas. Naudokitės viešuoju transportu. Tai pigiau, nei oficialių organizatorių siūlomos paslaugos. Kai kuriose šalyse taksi kainos tokios juokingos, kad net neapsimoka lipti į visuomeninį autobusą. Aišku, taksistas gali tapti ir geriausiu pasaulyje gidu, kuriam būsite dėkingi už suteiktą informaciją. Maršrutiniai autobusai ir traukiniai – puikus būdas aplankyti kitus miestus ir pamatyti šalį tokią, kokia yra iš tikrųjų, o ne tik fasadinę jos pusę. Iš patirties žinome, kad grįžę iš atostogų arabiškos kultūros šalyse, žmonės daugiau pasakoja ne apie piramides ir senovės civilizacijų griuvėsius, o apie tai, kaip šalikelėje vietiniai pjauna avį ar jodinėja asilu. Būtent naudodamiesi vietiniu viešuoju transportu pamatysite buitį. Iš turistinių maršrutų gerais keliais to greičiausiai nepamatysite, arba pamatysite mažai.

8 patarimas. Draudimas. Jei keliaujate savarankiškai, pasirūpinkite kelionės draudimu. Turite kreditinę kortelę? Nesvarbu, užsisakykite papildomai. Dabar kreditinių kortelių draudimo sąlygos keičiasi, tad būtina ja atsiskaityti už kelionę. Kai keliaujate savarankiškai, gali būti visokių išlygų ir mažomis raidėmis pažymėtų sąlygų, kurios gali pateikti nemalonių staigmenų nelaimės atveju. Papildomas draudimas kainuos vos keliolika eurų, o pagalba gali būti labai reikalinga.

9 patarimas. Mažai grynųjų. Eurais galima atsiskaityti daugelyje Europos ir Šiaurės Afrikos šalių. Kitur populiaresnis JAV doleris. Baimindamiesi galimų vagysčių, paimkite labai nedaug grynųjų. Jie pravers smukiems pirkimams ir transportui iki bankomato. Iš jo paimsite vietinių pinigų geriausiu kursu. Valiutų keityklos labai naudojasi turistais ir keičia pinigus gan nepalankiu kursu, be to ima komisinius mokesčius.

10 patarimas. Mažai daiktų. 10 dienų kelionei pakanka 3 marškinėlių, 2 šortų ir 2 porų batų. Kai kurie vyrai apsieina ir su dar mažiau rūbų. Svarbiausia, kad jie mažai glamžytųsi, greitai džiūtų išskalbti, būtų laisvi ir patogūs. Nebent norite pasidaryti super romantišką fotosesiją su madų šou. Atminkite, kad rūbų galima įsigyti vietoje. Kosmetikos pasiimti reikia irgi labai mažai. Yra nemažai testinių kvepalų ar kosmetikos, kuri neužima daug vietos ir ją galima bet kada išmesti. Viskas, ko jums reikia, plaukų želė, šampūnas ir muilas. Net dantų pastos imkite besibaigiančią tūbele, kad neužimtų daug vietos ir nepridėtų nereikalingo svorio.

11 patarimas. IT. Kadangi daiktų imate mažai, technologijų galite pasiimti daugiau. Jums bus reikalinga bet kuriai kelionei:

  1. Nešiojamas arba planšetinis kompiuteris;
  2. Išmanusis telefonas;
  3. Trikojis arba asmenukių lazda telefonui, specialus dėkliukas fotografavimui po vandeniu;
  4. USB atmintinės arba SD kortelės;
  5. 1-2 talpios nešiojamos baterijos, jei telefonas išsikrautų.

Jei fotografuojate profesionaliai, greičiausiai vešitės ir fotoaparatą su visais aksesuarais.

12 patarimas. Gera nuotaika. Nusiteikite stresą įveikti su humoru ir gera nuotaika. Į viską žiūrėkite tik pozityviai. Visos problemos pasimiršta, lieka tik geri atsiminimai apie jūsų kelionės. Sėkmės!