2013 metų kultūros sostinė Palanga neslepia ambicingų užmojų ir žada įdomius ateinančius metus

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Spalio 15d.

Baltijos jūros skalaujamas Lietuvos kurortinis miestas Palanga prezidentų pamėgtame „Auskos“ viešbutyje penktadienį atvykstamojo turizmo agentūrų ir žiniasklaidos atstovams pristatė šiais metais pradėtus ar jau įgyvendintus ambicingus projektus bei supažindino su planais, kurie į Palangą, kuri kitais metais taps kultūros sostine, pritrauks smalsius poilsiautojus.

 

Poilsiautojai pamėgo naująjį Vaikų parką

Pristatymą Palangos turizmo ir informacijos centro (TIC) direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė pradėjo nuo šiais metais mieste įkurto Vaikų parko, kuris yra vienas didžiausių pramoginių objektų pastatytų Palangoje nuo nepriklausomybės atkūrimo. „Šiame Vaikų parke yra įrengti 5 žaidimų kompleksai – įvairios lipynės, kalneliai, sūpynės, gimnastikos įrenginiai. Įrengta ir kavinė, kurioje galima atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais. Šiame parke kiekvieną dieną žaidžia apie 100 vaikų“, – džiuginančiais skaičiais ir parko populiarumu pasidžiaugė E.Smilgienė. Šalia įrengta ir bevielio interneto zona. Kad besikarstantiems ir bėgiojantiems vaikams būtų saugiau, visur yra išpiltas pajūrio smėlis.

„Šis objektas vasarą buvo labai populiarus. Informacijos centre tekdavo po keliasdešimt kartų žmonėms pasakoti, kur jis yra. Tokios vietos tikrai reikėjo, nes Palanga orientuojasi į turistus su šeimomis“, – susirinkusiems sakė Palangos TIC atstovė.

Palangos mieste pabaigta ir Meilės alėjos, vedančios palei jūrą, rekonstrukcija. Nors dar kelios gatvės, einančios link jūros, yra tvarkomos, E.Smilingienė džiaugiasi, kad miestas kiekvienais metais gražėja.

 

Ambicingi projektai ir planai

Dar prieš trejus metus Palanga gavo kultūros sostinės vardą, tad 2013 metais ji taps šalies kultūros židiniu. „Kitais metais turėsime nemažai renginių, tačiau vieni naujesnių bus „Klasikos balsai“, „Vėjų rožė“, Antano Mončio dienos ir kt.“, – renginius, kuriais tikimasi sutraukti daugybę turistų, vardijo Palangos TIC direktorės pavaduotoja.

Turizmo centro atstovė taip pat paminėjo, kad jau yra baigti Palangos Kurhauzo rekonstrukcijos pirmojo etapo darbai. Pastatas iš išorės jau sutvarkytas, o baigus vidaus darbus, jame įsikurs kultūros centras. Kurhauzas bus atviras visiems smalsuoliams ar norintiems dalyvauti įvairiuose žadamuose renginiuose.

„Spalio pabaigoje dabartinio stadiono vietoje prasidės sporto salės statyba. Jau yra gautos lėšos, todėl džiaugiamės, kad pagaliau atsiras toks objektas. Taip pat jau vykdomi koncertų salės projektavimo darbai, statybos turėtų prasidėti kitais metais“, – naujais ir ambicingais projektais pasidžiaugė E.Smilingienė. 

Taip pat yra gautas finansavimas dar vienam Botanikos parko rekonstravimo etapui, kurio metu bus sutvarkyta teritorija aplink tvenkinį, fontanas, naktinis apšvietimas ir daug kitų smulkesnių dalykų. „Gautas finansavimas Gintaro muziejui, kuris bus pritaikytas neįgaliesiems. Bus įvairių pokyčių ir pačiame muziejuje“, – susirinkusiems „Auskos“ viešbutyje prezentacijos metu pasakojo Palangos TIC atstovė. Kalbėdama apie ilgalaikius projektus, E.Smilingienė paminėjo ir keltą ilgalaikių projektų – SPA komplekso statybos buvusioje „Jūratės“ baseino vietoje, taip pat bus statomas Šventosios uostas. 

 

Kelionę organizavo Valstybinis Turizmo departamentas, įgyvendindamas projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas“, skatinantį atvykstamąjį ir vietinį turizmą, kuris yra bendrai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.


Nuotr. kelioniumanija.lt 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos