5 priežastys keliauti į Kiprą

Autorius: Keliautojas , 2017, Liepos 19d.

Dvi salos toje pačioje Viduržemio jūroje. Kreta – didžiausia Graikijos sala su keturiais regionais, kurie skiriasi gamta, turistų gausa ir autentiškos kultūros pažinimo galimybėmis, besididžiuojanti Dzeuso gimtąja vieta Ido kalne ir šviežiomis jūros gėrybėmis, ir Kipras – sala, kurią savo namais pavertė graikai ir turkai, ilgus metus tarpusavyje rungęsi dėl vietos po Kipro saule, unikali vieta, kur ganosi mielos avelės, kur svetingumu garsėjantys vietos gyventojai vaišina sūriu ir moko nardyti gaiviose bangose.

Taigi, dėl kokių priežasčių italas, kuo ramiausiai praplaukęs pro Kretą, apsistotų Kipre? Ką ten rastų naujų įspūdžių išsiilgęs lietuvis?

Nuostabi gamta ir nesibaigianti vasara:

Kipro gamtovaizdį puošia Olimpo kalnas, siekiantis beveik 2 km aukštį. Aplink miestus plyti miškais apaugę kalnai, pro viešbučio langus matyti smėlėti ir uolėti paplūdimiai su plačiomis, žibintais nušviestomis promenadomis. Sužvarbusį šaltų kraštų gyventoją tikrai pradžiugins devynis mėnesius besitęsianti vasara ir tris mėnesius trunkantis pavasaris. Net šaltuoju metų laiku temperatūra čia 18-19 laipsnių šilumos. Lyja nedaug, be to, daugiausia kritulių iškrenta žiemą. Visa, ko reikia – rankšluostis ir kremas nuo saulės. Galimas daiktas, imsite kurti planus, kaip pasilikti čia visam laikui.

Antikinės istorijos dvelksmas

Pasak Kipro legendos, graikų deivė Afroditė gimė Pafoso mieste – gražuolė išniro iš jūros putos, suplaktos prie uolyno, kuris vėliau pavadintas Afroditės paplūdimiu. Iš tiesų – į krantą atsimušančios bangos šokteli taip aukštai, kad purslai pažyra it spindintys deivės plaukai. Kipras turi daug sąsajų su antikine mitologija ir religija. Pietvakariuose įsikūręs Pafosas, įtrauktas į oficialų Pasaulio paveldo sąrašą. Čia rasite Karalių kapus – teminį parką, po kurį vaikštinėdami mintimis nukeliausite atgal, į 300 – sius metus prieš Kristų. Kipre atsiveria neolito laikų gyvenvietės, išlikusios įmantrios romėnų mozaikos. Pasak istorijos šaltinių, šiame turistų dėka besiplečiančiame kurorte su žvejybos uostu I a. lankėsi apaštalas Paulius, kuris skelbė Evangeliją, skleidė krikščionybę, todėl neatsitiktinai Apostolou Pavlou Avenue yra gyvybingiausia miesto gatvė. Kipras ne veltui vadinamas „Meilės sala“: Karalius Ričardas Liūtaširdis Kipre vedė savo sužadėtinę Berengariją, o Kiprui tapus romėnų kolonija, Markas Antonijus padovanojo šią salą Kleopatrai. Istorijos artefaktų geriau nesidėti į lagaminą, kad neimtų persekioti antikinės dvasios – verčiau Pafoso parduotuvėlėse įsigykite mielų suvenyrų.

Nuodėmės verti skanėstai

Vyno mėgėjams Kipre apsilankyti tiesiog privaloma, nes būtent čia paragausite seniausios pasaulyje rūšies vyno. Vardą desertiniam dievų gėrimui („Commandaria“) davė kryžiuočiai dar XIII-ame amžiuje, bet visai tikėtina, kad pats vynas turi 5 000 metų istoriją. Karaliui Ričardui Liūtaširdžiui šis vynas taip patiko, kad per savo vestuves jis kėlė taurę po taurės ir paskelbė šį gėrimą „vynu karaliams ir vynų karaliumi“. Prie šio vyno idealiai tiks halumis, tradicinis baltas kiprietiškas avių ar ožkų pieno sūris. Tikrai palaimai daugiau nieko netrūksta.

Gyvenimas – kaip nesibaigianti šventė

Norite patirti jaunystės, karštų naktų ir trankios muzikos svaigulį? Kipras – ta vieta, kur linksmybės niekada nesibaigia. Lauko barai, kavinės, restoranai dunda nuo pašėlusio ritmo. Galbūt čia sutiksite savo gyvenimo meilę, gal būtent Kipre galingi graikų dievai jus suves su antrąja puse, kurios laukėte ir ieškojote taip ilgai, kaip Gilbert Sinoue romano „Dienos ir naktys“ herojus. Tobula meilė, tobulas vyro ir moters gyvenimas po karšta saule galimas tik šioje saloje. O vienišoms širdims čia puikios sąlygos pašėlti kiek širdis geidžia, po rūpesčių ir sunkių darbų pagaliau „nusirauti stogą“.

Vieta, kur pildosi slapčiausi troškimai

Turite seną, niekaip neišsipildantį norą? Pašnabždėkite tą norą į nosinaitę ir užriškite ją ant stebuklingo norus pildančio medžio šakos. Labai tikėtina, kad jūsų noras ims pildytis, kol mėgausitės jūra ir saule. Salos gyventojai tiki, kad nosinaitės burtas nevaisingoms moterims padeda susilaukti vaikų, pas meilužes išėjusius vyrus grąžina į šeimą, tampa kur kas lengviau prisivilioti meilės objektą. Tik prieš rišdami mazgelį gerai apgalvokite savo troškimą – antraip nutiks kaip Pigmaljonui, iš dramblio kaulo išsidrožusiam „pieno baltumo“ Galatėją. Afroditės dėka Galatėja tapo gyva mergina, tačiau atmerkusi akis ji nusivylė Pigmaljono išvaizda: šis jai pasirodė per senas ir negražus.