Adrijos perlas – Dubrovnikas

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugpjūčio 08d.

Įspūdinga gynybinė siena ir ryškiai mėlynos Adrijos bangos, raudoni senamiesčio stogai ir baltutėlių jachtų nutūptas uostas. Tokį „atvirukinį“ Dubrovniką pažįstame iš nuotraukų. Ar tikrai šis Kroatijos miestas toks žavus?

Adrijos jūros pakrantėje įsikūręs Dubrovnikas garsėja svetingumu. Tvirtomis gynybinėmis sienomis apjuosto miesto praeitis itin spalvinga. Įkurtas graikų miestas buvo pavadintas Ragusium. Kurortu Dubrovnikas tapo jau VII a., o XII a. miestas pateko venecijiečių įtakon, nors prieš tai kurį laiką savo prekybiniu ir kariniu laivynu net konkuravo su venecijiečiais. Vėliau jį valdė Vengrijos karaliai, Osmanų imperatoriai. 1667 m. žemės drebėjimas beveik sugriovė klestintį miestą.

07dubrovnikas-kelione-kroatija1.jpg

 

Miestą juosia gynybinė siena, Gradske Zidine, kurios ilgis siekia beveik 2000 metrų, o plotis kai kuriose vietose – iki 6 m. Ant šios sienos galima ne tik pasivaikščioti, bet ir pasigrožėti raudonais Dubrovniko senamiesčio stogais – iš visų pusių!

Bene žymiausias Dubrovniko sienų bokštas – Minčetos gynybinis bokštas su šaudymo angomis. Nuo bokšto atsiveria puiki miesto panorama ir vaizdas į Adrijos jūrą.

07dubrovnikas-kelione-kroatija4.jpg

 

Pagrindinėje Dubrovniko gatvėje, Stradune, apstu renesansinių rūmų, parduotuvėlių. Kadaise šios gatvės vietoje buvo kanalas, skyręs miestą į dvi dalis – Ragusą ir Dubravą, arba romėnų ir slavų teritorijas. Vienas žymiausių statinių Dubrovnike – Pranciškonų vienuolynas, įkurtas XIV amžiuje. Vienuolyno kieme išlikusi senoji Dubrovniko vaistinė, įkurta XIV a. pradžioje. Teigiama, jog ji yra seniausia Europoje.

07dubrovnikas-kelione-kroatija3.jpg

Taip pat verta pamatyti barokinę Šv. Vlaho (Blažiejaus) bažnyčią, Sponza rūmus, Velika Gospa katedrą, kurioje saugoma miesto globėjo Šv. Blažiejaus kaukolė.

07dubrovnikas-kelione-kroatija2.jpg

Nuotr. sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos