Atostogos Fuerteventuroje: ugnikalniai, dykynės ir burundukų atakos

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Liepos 10d.

Vilniečiai Simona ir Paulius neseniai grįžo iš Fuerteventuros salos, kur ne tik mėgavosi saulės voniomis, bet ir apvažiavo visą salą. Pora užkopė į vieną iš saloje esančių ugnikalnių, „susipažino“ su viršūnėje laukiančiais alkanais burundukais bei aplankė milžinišką, daugiau nei 20 futbolo stadionų plotą užimantį zoologijos sodą.

 

Kodėl iš visų vietų, į kurias buvo siūlomi pigūs skrydžiai, pasirinkote Fuerteventurą? Ar turėjote ir kitų variantų?

Iš pradžių rinkomės tarp Gran Kanarijos ir Tenerifės, tada, besidomint, ką aplankyti šiose salose, aptikome Fuerteventuros nuotraukas. Suviliojo gražūs paplūdimiai ir žydras vanduo, todėl daug negalvodami nusipirkome lėktuvo bilietus būtent į šią salą. (Šypsosi.)

 

Ar planavote, ką veiksite atostogų metu dar Lietuvoje, ar tai darėte jau nuvykę į vietą?

Taip, didžiąją dalį planavomės Lietuvoje, internete domėjomės, ką galima aplankyti ten nuvykus. Žadėjome aplankyti gražiausius paplūdimius, zoologijos sodą, įlipti į vieną ar kitą ugnikalnį, taip pat sudomino Lobos sala.

 

1fuerteventura-cofete.jpg 

Cofete paplūdimys

 

Papasakokit, kokia buvo jūsų veikla. Ar turėjote laiko tiesiog pasimėgauti saule ir paplūdimiais?

Pirmą dieną atvykome tik po pietų, tad kol išsinuomojome mašiną, kol nuvažiavome į Corralejo, buvo gerokai vėlu. Taip pat, buvom pavargę po kelionės, tad įsikūrėme viešbutyje ir pasivaikščiojome po patį miestelį. Antrąją dieną jau praleidome aktyviau. Važiavome į Kopų nacionalinį parką (Nature Park of the Dunes).

Pasivaikščioję ir pasifotografavę nusprendėme pailsėti prie vandenyno, o po pietų kopėme į vieną iš ugnikalnių. Į jį vedė du keliai. Vienas – stačiai į ugnikalnį akmenimis, o kitas – normalus akmenimis grįstas takelis. Žinoma, mes lipome tuo pirmuoju. (Juokiasi.) Užlipus yra apžvalgos aikštelė, kur pripuola krūva burundukų. (Juokiasi.) Todėl prieš lipant į ugnikalnius siūlau įsidėti riešutų ir užlipus pavaišinti jais burundukus.

 

1burundukas.jpg 

Burundukas

 

Visą trečią dieną praleidome zoologijos parke (Fuerteventura Oasis Park). Parkas tikrai labai didelis. Visą dieną tam tikru laiku jame vyksta papūgų, roplių, ruonių bei plėšriųjų paukščių pasirodymai. Bilietas suaugusiam žmogui kainuoja 25 eurus, bet tikrai verta aplankyti šį parką.

Tiems, kas gyvens Corralejo, rekomenduojame būtinai nuvykti į kitą salos galą ir aplankyti Sotovento paplūdimį, taip pat – Cofete paplūdimį. Rekomenduojam tai daryti su keturiais ratais varoma mašina, nes kelias pilnas stačių šlaitų ir aštrių akmenų. Laimei, nepaisant to, kad mūsų išsinuomotas automobilis buvo „Fiat Panda“, mes pasiekėme paplūdimį. (Juokiasi.)

Verta aplankyti ir Lobos salą (Isla de Lobos). Į ją kelia keltai, o kelionė trunka apie 20 minučių.  Bilietas į abi puses vienam žmogui kainuoja 15 eurų. Sala yra nacionalinis parkas su natūraliu kraštovaizdžiu ir ugnikalniu, į kurį galima įlipti ir nuo jo matoma netoliese esanti Lanzarotės sala. Lobos saloje taip pat yra švyturys ir nedidelis kaimukas su keliais namais, šalia kurių yra labai gražus nedidelis paplūdimys. Dauguma keltų turi stiklinį dugną, tad plaukiant dar galima pasigrožėti ir povandeniniu pasauliu.

 

1fuerteventura-bentacuria.jpg 

 

Salos viduryje rekomenduotumėm aplankyti miestelį Bentacuria. Jis turi mažą, bet labai gražų senamiestį, kuris atspindi tipinę ispanišką architektūrą. O štai keliaujant po salą kone kiekviename miestelyje galima išvysti malūnus.

 

Kas tave labiausiai nustebino Fuerteventuroje?

Nustebino tai, kad yra labai daug ugnikalnių, ir kaip stipriai skiriasi gamta prie vandenyno ir salos viduryje, nes salos vidury plyti vien dykynės.

 

1salos-vidurys.jpg 

Centrinėje salos dalyje plyti dykynės 

 

Ar turėtumėt kokių nors patarimų planuojantiems savo atostogas šioje saloje?

Pasiimkite daug kremo nuo saulės! (Juokiasi.) Kadangi saloje labai šilta, tačiau ir labai vėjuota, per kelias valandas galima skaudžiai nusvilti. Renkantis viešbutį prie jūros rekomenduotumėm pasidomėti, ar yra arti koks nors paplūdimys, kadangi daugelis krantų dažniausiai nusėti lavų akmenimis. Ir siūlytumėm jį rinktis pietinėje salos pusėje, nes ne taip vėjuota. Taip pat patartume būtinai nuomotis automobilį ir apvažiuoti visą salą. Buvome nuvažiavę į kitą salos galą net kelis kartus, atstumas nuo vieno salos galo iki kito maždaug 130-150 kilometrų.

 

Nuotraukos iš asmeninio archyvo 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.