Costa Smeralda – milijonierių rojus Sardinijoje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Gegužės 23d.

Sardinija garsėja įspūdinga gamta ir puikiais paplūdimiais, įtinkančiais įvairių poilsiautojų skoniui. Šioje saloje rasite ir balto smėlio rojaus kampelių, ir pavojingų uolėtų skardžių. Sardinijos šiaurėje besidriekianti Smaragdinė pakrantė (Costa Smeralda) žymi smaragdiniu šį pajūrio ruožą skalaujančiu jūros vandeniu.

Costa Smeralda neretai tituluojama viena gražiausių Viduržemio jūros pakrančių. Kelių dešimčių kilometrų ilgio pajūrio ruožas driekiasi į šiaurę nuo Olbijos miesto, kuris, priešingai, yra palyginti triukšmingas ir nė iš tolo neprimena ramių dailių sardiniškų miestukų. Olbija kartu yra ir svarbus uostamiestis, be to, šalia miesto įsikūręs oro uostas.

Visai kitas vaizdas poilsiautojus pasitinka Smaragdinėje pakrantėje, kurioje baltuoja prabangios jachtos ir turtuolių vilos, o tolyje išsibarstę nedidelės salelės. Ši salos pakrantė traukia pasaulio turtuolius – čia ilsėtis atvyksta ir arabų šeichai, ir rusų oligarchai, ir pasaulinės kino žvaigždės.

Pasakojama, jog 1958 m. princas Aga Khanas plaukiodamas savo jachta buvo užkluptas audros ir prieglobstį netikėtai surado vienoje iš pakrantę išraižiusių dailiųjų įlankėlių. Sužavėtas turtingasis verslo magnatas netrukus nusitaikė į tuo metu visiškai laukinę pakrantę, kuri tapo turizmo Sardinijoje pradininke.  Nors ir neišvysite šioje pakrantėje autentiškų žvejų kaimelių, čia taip pat neiškilo ir baugūs dangoraižiai. Pavyzdžiui, neoficialioje pakrantės sostinėje Porto Cervo vyrauja idiliški kaimiško stiliaus namukai.

Tiesa, nusitaikius į Costa Smeraldą reiktų nepamiršti, jog dauguma viešbučių yra neįtikėtinai brangūs, orientuoti į milijonus žarstančius klientus, tačiau nuostabios smėlėtos pakrantės paplūdimiai yra nemokami. Porto Cervo uostas – puiki vieta paganyti akis po prabangiausias pasaulio jachtas.

 

atostogos-sardinijoje-porto-cervo.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.