Favignanos sala – sicilietiškoji Kuršių nerija

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2013, Lapkričio 25d.

Kada, jei ne artėjant kalendorinei žiemai, verta prisiminti paskutines vasariškas atostogas. Ypač, jei jos buvo praleistos saulės, jūros ir nuostabaus maisto krašte Sicilijoje. kelioniumanija.lt pašnekovė Kristina E. su draugų kompanija pasisemti paskutinių saulės spindulių šiais metais vyko į greta Sicilijos esančią Favignaną. 

Jau kelerius metus iš eilės pasibaigus vasarai su draugais keliaujate į kurį nors saulėtą Europos tašką. Šį kartą keliavote į Siciliją. Ar šį kelionės tikslą padiktavo pigūs lėktuvo bilietai ar galbūt draugų parsivežti įspūdžiai? 

Šiais metais Siciliją pasirinkome todėl, kad tai buvo nauja kryptis, kurią pasiūlė pigios oro linijos, bilietų kaina mus tenkino, taip pat, kai pradėjome ieškoti bilietų ir apartamentų, Sicilija pasirodė patraukli savo kainomis ir kokybe. Išankstinės informacijos, kas tai per kraštas, koks poilsis mūsų laukia ir ko galime tikėtis, neturėjome, tad tik nusipirkę bilietus ir susiradę apartamentus pradėjome ja domėtis. Nuvykę ten nenusivylėme. (Šypsosi.)  

Gyvenote ne pačioje Sicilijoje, o šalia jos esančioje saloje. Kaip radote šią vietą ir kodėl įsikūrėte ne pačioje pagrindinėje saloje? 

Kai ieškojome apartamentų, dėmesį kreipėme į kainas, nes pageidavome, kad ji nebūtų per didelė. Radome mus, šešis žmones, tenkinančią kainą ne Sicilijos saloje, o greta prisišliejusioje Favignanos saloje. Tai 10 kilometrų ilgio sala ir mums pasirodė smagu, kad nuskridus į Siciliją dar teks pakeliauti ir keltu. (Šypsosi.)

Susisiekimo sistema čia puikiai sureguliuota – autobusas iš oro uosto už 3 eurus žmogui nuveža tiesiai į prieplauką iš kurios kas 15-30 minučių plaukia keltai į kitas salas. Persikėlimas trunka apie 20-30 minučių, o kainuoja apie 10 eurų žmogui. Ir štai – tu jau visai kitame pasaulyje, kur tik vanduo ir mažas lopinėlis žemės. Palyginimui galima sakyti taip – yra Lietuva ir Kuršių nerija, o ten yra Sicilija ir Favignana. Po kelionės, kai domėjomės, kas tai buvo per sala, kas joje atostogauja ir gyvena, paaiškėjo, kad net patys italai ją renkasi kaip atostogų vietą. (Šypsosi.) 

Kiek laiko praleidote Faviganoje, ką čia aplankėte?

Saloje praleidome savaitę, tačiau aplankyti čia nelabai ką yra – nerasite nei muziejų, nei prašmatnių barų ar diskotekų, nėra pašėlusio naktinio gyvenimo. Vienintelis muziejus – tuno gamykla, kuri jau neveikia. (Juokiasi.)

Vieną dieną už 3 eurus žmogui išsinuomojome dviračius ir apvažiavome visus salos paplūdimius. Čia pasiklysti nėra kaip, nes iš tolo matai informacinį stendą, kuriame parašyta, kur dabar esi ir prie kokio paplūdimio artėji. Kitą dieną už 20 eurų žmogui išsinuomojome motorolerius ir apkeliavome kitą salos dalį. Jausmas nuostabus – šiluma, žydras vanduo ir plaukus kedenantis vėjelis. (Šypsosi.) 

 

1sicilija-favignana1.jpg 

 

Kaip dažniausiai leisdavote laiką saloje, kai nekeliavote po ją?

Tradicinė mūsų diena atrodė taip: atsikeli, nupėdini iki parduotuvės, nusiperki ką tik iškeptų bandelių, paruoštų sumuštinių, grįžti į apartamentus, pažadini draugus, išsiverdi kavos ir nuostabiai papusryčiauji balkone. (Juokiasi.) Dar užsukdavome ir į prieplauką, kur žvejai pardavinėja ką tik pagautą žuvį bei krevetes. Išsirenki, ko nori vakarienei ir jie čia pat viską išdoroja, paruošia bei itališkai, su daug gestų ir šypsenų, papasakoja kaip viską gaminti. Vėliau traukdavome į paplūdimį. 

Sicilija yra vertinama kaip nuostabaus maisto kraštas. Ar jus irgi sužavėjo tenykštis maistas? Ar dažniau rinkdavotės restoranus ar patys gamindavotės?

Čia atvykus būtina paragauti šviežios žuvies bei krevečių, kurias galima įsigyti tiesiai iš jas sugavusių žvejų. Vietinės kepyklėlės ir picerijos taip pat vilioja įvairaus dydžio picomis, o ledainės – nuostabaus skonio ledais. Nors šiaip aš jų nevalgau, bet ten suvalgiau turbūt visų metų normą. (Juokiasi.) Restorane vakarieniavom tik vieną kartą, visada gamindavomės maistą patys ir tikrai ne ką blogiau nei restoranuose. Šviežią žuvį gali sugadinti tik tas, kuris jos niekada nevalgė. (Juokiasi.) 

Sicilija, kaip ir Italija, taip pat yra vyno kraštas. Gal aplankėte kokius nors vynuogynus? 

Favignanos saloje matėme šiek tiek vynuogynų, tačiau vyną pirkdavome mažoje parduotuvėlėje. Nuostabus, truputį angliškai kalbantis pardavėjas sugebėjo paaiškinti, iš kur atkeliavo vynas ir kokio jis derliaus. Vyno buvo daug ir skanaus. (Juokiasi.)

Daugeliui Sicilija taip pat asocijuojasi su mafija, garsiuoju „Krikštatėviu“. Gal sutikote keletą užsilikusių gangsterių? 

Mitas sugriautas – gatvėse vaikštančių gangsterių nematėme. (Juokiasi.) Nebent, jei leistume fantazijai lietis laisvai, prie mafijos galėtume priskirti vietinius senyvo amžiaus vyrus, kurie kiekvieną rytą susirenka kavinėse išgerti kavos ir pasidalyti naujienomis. (Juokiasi.) Nuostabi italų kalba girdima iš toli. Ir nesuprasi, ar emocionalūs ir gestikuliuojantys italai pykstasi, ar džiaugiasi, ar planuoja apiplėšimą. (Juokiasi.)

Jei reikėtų Favignanos salą apibūdinti trimis žodžiais, kokie jie būtų?     

Tik vienas žodis mūsų draugų kompanijoje skambėjo nuolat – TOBULA. (Šypsosi.)

 

1sicilija-favignana2.jpg 

Nuotraukos iš Kristinos asmeninio archyvo
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.