Gražiausi Europos paplūdimiai: juodasis Vik Islandijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 23d.

Ar juodos spalvos paplūdimys gali būti gražus? Taip. Ypač jei kalbame apie Islandijos kraštovaizdį, paskendusį geizerių versmėse, supamą ledynų ir grėsmingų ugnikalnių viršūnių, košiamą vėjų. Juodasis Viko paplūdimys ne kartą yra pelnęs pirmąsias vietas įvairių kelionių žurnalų inicijuojamuose įspūdingiausių paplūdimių rinkimuose.

Viko kaimas, skaičiuojantis vos kelis šimtus gyventojų, yra Islandijos pietuose, ties pagrindiniu salą juosiančiu žiediniu keliu, nuo sostinės Reikjaviko nutolęs apie 180 km. Pakrantėje įsikūręs Vikas laikomas drėgniausia Islandijos gyvenviete, mat čia klimatas itin priklausomas nuo pro salos krantus srūvančios Golfo srovės.

 

viko-papludimys-islandija-1.jpg

Juodo bazalto stulpai, tarsi žemės pirštai kyšantys iš juodo bazaltinio smėlio ir lavos rifai. Tai  keliautojus pasitinkantis Viko paplūdimio vaizdas. Anot legendos, Reynisdrangar stulpai – tai sustingę troliai, kurie kadaise norėjo nuskandinti laivą, tačiau buvo užklupti saulėtekio ir virto uolomis.

Šioje pakrantėje jūra beveik niekuomet nenurimsta. Na, o jūros bangas pasitinkančiose uolose peri šimtai, o gal tūkstančiai paukščių. Už kelių dešimčių kilometrų nuo Viko šniokščia ir vaivorykštės spalvomis žaižaruoja Skogafoso krioklys.

vik-islandija.jpg


Kone virš Viko stūkso Myrdalsjokulio ledynas, kurio viršūnę puošia Katlos vulkano kūgis. Šis ugnikalnis laikomas vis dar aktyviu, nors paskutinįsyk išsiveržė beveik prieš šimtmetį. Tad iki šiol reali grėsmė, jog išsiveržus Katlai ištirpęs ledyno vanduo, susimaišęs su vulkano pelenais, purvu užlies Viką.

Juodojo smėlio paplūdimių taip pat galima rasti ir kituose pasaulio kampeliuose. Bene labiausiai intriguojantys yra Langkavyje (Malaizija), Punaluu Havajuose (JAV), Santorinio saloje (Graikija).

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.